Plac Zabaw_fot. Konrad Jedraszczak

PLAC ZABAW | BARKA | 3-10 LIPCA

Design, Miejsca

7 Lip 2016   , , ,

Początkiem lipca…Plac Zabaw_fot. Konrad Jedraszczak

W tym tygodniu nad Wisłą czeka nas moc atrakcji – uśmiejemy się na występach ekipy Klubu Komediowego, wzruszymy przy seansach Planu Filmowego, pofolgujemy sobie z przysmakami ze Slow Marketu, a przede wszystkim, wytańczymy się i posłuchamy muzyki z najwyższej półki. W czwartek ruszamy z naszym ulubionym wydarzeniem cyklicznym – festiwalem Lado w Mieście! Na pierwszym wieczorze jego siódmej edycji wystąpią Warszawska Orkiestra Rozrywkowa i tajemniczy duet RSS B0YS. Po koncertach czeka nas afterparty z tropikalno-elektrycznym Soul Service, w piątek impreza pod tytułem „Wszyscy graficy to muzycy”, w sobotę kolejny dzienny set didżejski z serii „Muzyka Elektryczna”, a po zmroku RYSY + U Know Me. Uff! Zapraszamy!

PONIEDZIAŁEK | 4 LIPCA | KLUB KOMEDIOWY | Fiedorczuk – słowo humoru | PLAC ZABAW | 20:00
Zapraszamy nad Wisłę na solowy występ Stand-upera Wojtka Fiedorczuka. 
Jak na ramy gatunku Wojtek Fiedorczuk uprawia bardzo kontrowersyjny stand-up, prawie wcale nie mówi nic kontrowersyjnego. Stara się kierować absurdem, prowokacją, delikatnym, acz znaczącym wariactwem. celuję w zaskoczenie, nowoczesne niedopowiedzenie, szermuję szczerością. Liczy na inteligencję widza, często się nie przelicza.

WTOREK | 5 LIPCA | PLAN FILMOWY | Slow West, reż. John Maclean | PLAC ZABAW | 21:30
Slow West, reż. John Maclean, 84 min, cykl: MASA
Szkocki panicz (Kodi Smit-McPhee) przemierza rozległe prerie Dzikiego Zachodu w poszukiwaniu zaginionej miłości swojego życia – pięknej i odważnej Rose (Caren Pistorius). Wkrótce okazuje się, że dziewczynę chce odnaleźć także grupa bezwzględnych łowców nagród. Młodemu chłopakowi, któremu od początku po piętach depczą bandyci, niespodziewanie z pomocą przychodzi wyjęty spod prawa tajemniczy wędrowiec (Michael Fassbender). Czy wspólnie uda im się uratować dziewczynę? Czy w dzikich rejonach legendarnej krainy, gdzie lepiej nie pojawiać się bez naładowanej broni i zapasu amunicji, może liczyć się coś więcej, niż tylko przetrwanie?

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=0QWni_0S-OY

NIEDZIELA | 6 LIPCA | KLUB KOMEDIOWY | Co modna Pani wiedzieć powinna? | PLAC ZABAW | 20:00
Co by robiła kobieta, gdyby musiała robić WSZYSTKO, co jej każą, czego wymaga od niej moda, społeczeństwo, gazety, firmy kosmetyczne? Tytułowa Modna Pani, żeby to wszystko zrobić, musi wstać o 4. Albo w ogóle lepiej nie spać.“Co modna pani wiedzieć powinna” to monodram Katarzyny Kołeczek w reżyserii Agaty Puszcz. W roli kobiety starającej się przyswoić wszystkie dobre rady, powinności i obowiązki nakładane na nią przez popkulturę i rzeczywistość – Katarzyna Kołeczek.

CZWARTEK | 7 LIPCA | KONCERT | Lado w Mieście 2016, vol. 1: Warszawska Orkiestra Rozrywkowa gra „Brazilian Octopus” + RSS B0YS | PLAC ZABAW | 20:00
Z największą przyjemnością zapraszamy na siódmą już edycję festiwalu Lado w Mieście!
Lado w Mieście to festiwal muzyki alternatywnej organizowany przez Stowarzyszenie Plan B we współpracy z niezależną wytwórnią Lado ABC. Cykl rozpoczął żywot w 2010, jako tygodniowy showcase artystów z w/w labelu, ale z każdą kolejną odsłoną oddalał się od swojego źródła, przeistaczając się w platformę promocji mniej znanych wykonawców lokalnych i zagranicznych, pochodzących z przeróżnych środowisk i tworzących muzykę z całego spektrum gatunkowego. Od swojej drugiej edycji w 2011, Lado w Mieście to inkluzywny letni festiwal na otwartym powietrzu. W 2016, podobnie jak w ubiegłym roku, LwM odbywać się będzie w wakacyjne czwartkowe wieczory na Placu Zabaw nad Wisłą, oferując koncerty przeróżnych wykonawców z Warszawy i reszty świata. Znajdą się wśród nich m.in. RSS B0YS, The Kurws, Sun Araw, Awesome Tapes from Africa czy Deerhoof. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, gdyż na jeden dodatkowy wieczór organizatorzy połączą siły
z zagranicznym festiwalem – berlińskim Torstraßen Festival.

Na pierwszej odsłonie Lado w Mieście 2016 wystąpi Warszawska Orkiestra Rozrywkowa oraz RSS B0YS!

Warszawska Orkiestra Rozrywkowa

Warszawska Orkiestra Rozrywkowa im. I. Krenza (czyli nieformalna i zmienna konfiguracja postaci ściśle, luźno, bądź w ogóle nie związanych z wytwórnią Lado ABC) postanowiła podjąć temat muzyki brazylijskiej, nad którym w garderobach i kuluarach członkowie debatowali już od dłuższego czasu. Jako zapaleni melomani, członkowie WOR (a przynajmniej część z nich) nigdy nie kryli, że muzykę tę darzą wielką estymą. Pomysłów było wiele, ale stanęło na jednym, choć nie pozbawionym dodatków.

Podstawą programu tej edycji WOR-u będzie odtworzenie wydanej w roku 1968 płyty zespołu Brazilian Octopus, powstałego z kaprysu Lívio Rangana, szefa marketingu firmy tekstylnej Rhosia. I to właśnie tekstylia były głównym powodem powołania tego unikalnego combo, złożonego z tuzów ówczesnej brazylijskiej sceny muzycznej – instrumentalistów, kompozytorów, aranżerów pochodzących z kompletnie różnych światów. Grupa, zakontraktowana przez Rangana na rok, występowała akompaniując pokazom mody jego macierzystej firmy. Żeby sprawę nieco ubarwić dodajmy, że grali w klatce. I przebrani za zwierzęta. Serio.

Więc jeśli takie nazwiska jak Rogerio Duprat, Hermeto Pascoal czy Caetano Veloso są bliskie twemu sercu, to pamiętaj, że oni wszyscy byli częścią Brazilian Octopus. Choćby i przez chwilę.

7.07 Warszawska Orkiestra Rozrywkowa wystąpi w składzie (i pisowni):

A banda: TOMASZ DUDA / flauta e saxofone // ZOFIA MORUŚ / flauta // MIŁOSZ PĘKALA / vibrafone // PIOTR ZABRODZKI / piano e orgão // KUBA ORŁOWSKI / guitarra // BARTŁOMIEJ TYCIŃSKI / violão e guitarra // PIOTR DOMAGALSKI / baixo // MACIO MORETTI / bateria 

RSS B0YS

Drugim składem, który pojawi się w pierwszy czwartek lipca na Placu Zabaw, będzie tajemniczy duet o nieznanej przez nikogo tożsamości, czyli RSS B0YS. RSS B0YS to dwóch anonimowych muzyków-podróżników – B0Y JEDEN I B0Y DWA – którzy, jak głosi legenda, spotkali się po raz pierwszy w Beninie. Tylko którym? Wydali już kilka albumów, pierwsze dwa, „W D0NT BLV N HYP” i „TH T00TH 0F TH FTR”, pojawił się w jeszcze bardziej sekretnej serii Mik Music i tak też zaczęła się ich obfitująca w przygody historia. Grają na żywo od sierpnia 2013, wcześniej funkcjonując jako projekt studyjny. To właśnie koncerty są obecnie ich główną domeną. Dużo i szybko pracują, przemieszczają się z lekkością. Zdążyli już na przykład kompletnie zahipnotyzować publiczność podczas dwóch edycji festiwalu Unsound. Co ma dla nich znaczenie? Jak sami twierdzą (zachowujemy oryginalną pisownię):
„W0LN0ŚĆ WYB0RU MA ZNACZENIE, 0D AFRYKAŃSKICH PUSTYŃ P0 EUR0TANCBUDY. K0SM0S, AT0MY, ETNICZNE GRZECH0TY, SUR0WE C0Ś C0 KIEDYŚ ZWAN0 TECHN0 I REAKCJA ŁAŃCUCH0WA. WIELE RZECZY MA ZNACZENIE. BAS MA ZNACZENIE. MASKA WIELE ZNACZY. PRZYSZŁ0ŚĆ. ENERGIA. K0SM0S. IDĄ. SATURN. DYST0PIA.”

CZWARTEK | 7 LIPCA | IMPREZA | Soul Service: Lado w Mieście After Party | BARKA | 22:00
Zapraszamy na soulowo-tropikalne afterparty po koncercie Lado w Mieście 2016 vol.1: Warszawska Orkiestra Rozrywkowa + RSS B0YS z Soul Service!

Soul Service to pięciu płytowych szperaczy, których łączy muzyczna pasja, a razem działają już od 10-ciu lat. Muzyka funk i soul, brudne brzmienia lat 60/70, mocne, niepokojące rytmy, psychodeliczne gitary i jazzowe dęciaki oraz miłość do winylowej płyty to zarówno hobby, jak i sposób życia członków grupy. Są oni autorami siedmiu albumów-kompilacji (LP/CD) z polską muzyką lat 60/70, m.in. serii płytowej „Polish Funk”; przez lata prowadzili muzyczna audycję w Radiu Roxy, a ze swoimi setami didżejskimi zwiedzili kluby i festiwale w kilkunastu krajach.

PIĄTEK | 8 LIPCA | IMPREZA | Wszyscy graficy to muzycy | BARKA | 22:00
W piątek 8 lipca zapraszamy na trzecią imprezę z serii „Wszyscy graficy to muzycy”. Po raz pierwszy nad Wisłą i po raz pierwszy przy zachodzącym i wschodzącym słońcu.
Wszyscy graficy to muzycy. Bo to jest prawda to jest fakt. W programie różne dziwne taneczne dźwięki z całego świata, perkusje wirujące sukienkami i basy odstręczające komary. Ram pam pam.

Zagrają:
Jan Bass Other (live) https://www.facebook.com/osmycki
Krizm https://www.facebook.com/GraffitiGoesEast
Dj Sport https://www.facebook.com/lobamichal
Sgt. Hartman https://www.facebook.com/efemjot/

SOBOTA | 9 LIPCA | SETY DIDŻEJSKIE | MUZYKA ELEKTRYCZNA #5: PALMOVKA x MICHAŁ BIEDOTA | PLAC ZABAW | 16:00-22:00

Muzyka Elektryczna – seria cotygodniowych setów didżejskich z wyjątkowymi gośćmi, pod patronatem Electronic Beats PL. Gośćmi są DJ-e, wydawcy, kolekcjonerzy, właściciele klubów, promotorzy, dziennikarze i działacze, którzy kształtują dzisiejszy świat europejskiej elektroniki. Często odcinają się od wielkich festiwali, by współtworzyć swoje lokalne, barwne sceny – to na nich dochodzi do przełomów w sposobach tworzenia, prezentowania i odbioru muzyki. Wśród naszych gości są weterani, współtworzący dominujące dziś nurty i gatunki elektroniki, a także młodzi nowatorzy, którzy płynnie operując najnowszymi technologiami, na naszych oczach zmieniają oblicze muzyki elektronicznej. Sety odbywać się będą w soboty, od 16 do 22. Gośćmi piątej edycji Muzyki Elektrycznej będą pochodząca ze Słowacji Palmovka i pochodzący z Wrocławia, a mieszkający na Muranowie Michał Biedota. Ukrywająca się pod pseudonimem Palmovka, Lucia Udvardyova wyemigrowała do Londynu aby zgłębiać muzyką elektroniczną u źródła – w sklepach płytowych i na imprezach techno. Wróciła do Pragi, gdzie skupiła się na eksperymentalnej elektronice zarówno w praktyce jak i w teorii. Poza tworzeniem własnej muzyki założyła wytwórnię Baba Vanga i ceniony blog Easterndaze poświęcony niezależnej muzyce z naszej części Europy, a także rozwijała karierę dziennikarską pisząc m.in. dla serwisu The Quietus.

Michał Biedota – postać znana każdemu, kto choć raz pojawił się na targach niezależnych wytwórni muzycznych albo przeczytał artykuł o powrocie kaset z lamusa. Od lat prowadzi swoją wyjątkową wytwórnię kasetowo-płytową BDTA (znaną wcześniej jako oficyna BDTA), w ramach której wydaje muzykę zupełnie alternatywną, różnorodną i czasem kontrowersyjną, od niepokojącej elektroniki, przez brudny punk, po nagrania z targów kur ozdobnych. Od pewnego czasu współtworzy eksperymentalny duet elektroniczny MAZUT, który prawie dostał Fryderyka.

Gości zaprasza Jacek Plewicki – organizator nietuzinkowych, nowatorskich cykli imprezowych Brutaż i Światło, wywodzących się z warszawskiego podziemia, które dziś sięgają do legendarnych klubów Berlina. Od zeszłego roku prowadzi także wydawnictwo winylowe Brutaż. Współpracuje przy organizacji krakowskiego festiwalu UNSOUND; dawniej współorganizował  z Muzeum Rzeźby Królikarnia cykl koncertów „W Brzask”.

Przewodnik Jacka po artystycznej Warszawie:
http://www.electronicbeats.net/an-offbeat-guide-to-warsaws-artistic-oddities/

Partnerem cyklu jest Electronic Beats – platforma dla młodych, otwartych ludzi, inspirujących się muzyką, technologiami, sztuką i najnowszymi trendami. Portal www.electronicbeats.pl to aktualności ze świata muzyki elektronicznej, a także całodobowa telewizja internetowa Electronic Beats TV. Studio Electronic Beats na Placu Zabaw uzupełnia program oferując m.in. wypożyczalnię longboardów, najlepsze magazyny muzyczne ze świata, gry planszowe, strefę Wi-Fi i szereg muzycznych atrakcji.

SOBOTA | 9 LIPCA | IMPREZA | RYSY + U Know Me Records | BARKA | 22:00
Zapraszamy na powiew górskiej bryzy na Barce – w sobotę 9. lipca ster i didżejkę przejmie załoga U Know Me Records – Groh, Buszkers i RYSY.

RYSY – Autorskim projekt Wojtka Urbańskiego i Łukasza Stachurko (Sonar Soul). Debiutancką płytę „Travaler”, która swą premierę miała 4 września 2015 nagrali z gościnnym, wokalnym udziałem Justyny Święs (The Dumplings), Baascha i Piotra Zioła.

GROH – Zgorzkniały, podstarzały i łysiejący wydawca płyt winylowych, który od kilkunastu lat
z kiepskim skutkiem stara się nauczyć miksować i skreczować, ale ma fajne (choć stare i zdarte) winyle.

BUSZKERS – Reprezentant wytwórni U Know Me Records. O jego setach można powiedzieć tak – zawsze tanecznie, od nu beats i hiphopu, przezdisco i house, po trap i juke. Występował w najlepszych polskich klubach z wieloma zagranicznymi gwiazdami (m.in. FKA Twigs, James Blake, Kaytranada, Rustie, Hudson Mohawke, Anderson .Paak czy Flying Lotus) a także na festiwalach Open’er, Selector, Coke Live, Tauron Nowa Muzyka, Up To Date, Burnin Snow czy chorwackim Outlook Festival. W 2008 r. rezydent imprez !EDU w poznańskim Eskulapie. Od 2011 współprowadził cykle imprez w warszawskich klubach Powiększenie, Cafe Kulturalna, BarStudio, Miłość oraz BarKa. Obecnie jest gospodarzem audycji U Know Me Radio na antenie Radia Kampus.

SOBOTA-NIEDZIELA | 9-10 LIPCA | TARGI JEDZENIOWE | Slow Market na Placu Zabaw! | PLAC ZABAW | 12:00-21:00

Slow Market to targ kulinarny, który zgromadzi w jednym miejscu blogerów, kucharzy amatorów oraz restauratorów, serwujących dania z całego świata. W każdy weekend Plac Zabaw zamieniać się będzie w miejsce wielokulturowego tygla nowych smaków. Znajdzie się coś smacznego dla każdego! Lato nad Wisłą zapowiada się smakowicie!

NIEDZIELA | 10 LIPCA | WARSZTATY ROWEROWE | MotywaTOR – warsztaty rowerowe dla dzieci i dorosłych | PLAC ZABAW | 12:00-16:00

MotywaTOR to przede wszystkim aktywność fizyczna na świeżym powietrzu. Jeżdżąc po torze rowerowym zwanym pumptrackiem ćwiczymy refleks, zmysł równowagi, pewność siebie, a także obycie ze sprzętem rowerowym i kondycję fizyczną. MotywaTOR pozwala testować porażki  i zwycięstwa, promuje też zdrowe nawyki przez dobrą zabawę. A wszystko to pod czujnym okiem doświadczonego instruktora i animatora Andrzeja „Treneiro” Marchlewskiego! Kolejne zajęcia będą się odbywały w co drugą niedzielę, aż do końca wakacji!

NIEDZIELA | 10 LIPCA | KLUB KOMEDIOWY | Warsztaty improwizacji dla dzieci | PLAC ZABAW | 15:00

Warsztaty improwizacji pomagają w nauce aktywnego słuchania, komunikacji werbalnej i niewerbalnej, uczą jak być otwartym na pomysły, szybko reagować, używać wyobraźni, współpracować, używać właściwie swoich emocji, angażować się, a także jak naprawdę zdawać sobie sprawę z tego, co się dzieje dookoła nas.

NIEDZIELA | 10 LIPCA | KLUB KOMEDIOWY | Hofesinka wakacyjna | PLAC ZABAW | 20:00

Wracamy z wakacji! Juuuhuuu! Byliśmy tu i tam, widzieliśmy to i to. Było cudownie, teraz wracamy do Was by podzielić się impro energią. :) Zanurzymy się z Wami w wydarzenia z naszej przeszłości dzięki inspiracjom z publiki. Opowiem co nam przychodzi do głowy pod wpływem pewnych słów i przekujemy to na sceny na waszych oczach! Tak, zagramy sobie Armando! Juhuuu!  Wszystko na Waszych oczach i za Waszą sprawą.

Plac Zabaw | BarKa
512 km Wisły | obok pomnika Syrenki | Metro Centrum Nauki Kopernik

Szczegółowy program Placu Zabaw i Barki znaleźć można na:
facebook.com/placzabawnadwisla
facebook.com/planbarka

, , ,