27.07.

Plac Zabaw X Barka |17-27.07.

Design, Miejsca

19 Lip 2017   , , , ,

W oczekiwaniu na słoneczne dni.

Wakacje w pełni. W lipcu zapraszamy na Plac Zabaw na nowy cykl wakacyjnych spotkań podróżniczych organizowanych wspólnie z National Geographic i Kuchnią Konfliktu. Klub Komediowy będzie nas zabawiać muzyką i grami, a podczas Planu Filmowego obejrzymy koreańskim film Lament. Zapraszamy też na kolejny koncertowy czwartek: podczas w Lado w Mieście zagra dla nas nasz gość specjalny z Wielkiej Brytanii Steve Warwick oraz rodzimy kIRK. Pysznie zjemy dniem i nocą na Slow Markecie, a na Barce zabawiać nas będzie Saturacja i Transatlantyk. Do zobaczenia nad Wisłą!

PONIEDZIAŁEK | 17 LIPCA | SPOTKANIE + FILM | Planeta Travelera: wakacyjne spotkania podróżnicze | PLAC ZABAW | 19:00

Już po raz drugi będziemy świadkami wakacyjnego cyklu spotkań Planet Traveler. Wspólnie z ulubionymi autorami i podróżnikami zostaniemi obdarowani  pomysłami, praktycznymi poradami i inspiracjami, aby ruszyć w drogę i poznawać świat. Gotowi?

Start, 17 lipca z tematyką taniego podróżowania. Michał Cessanis, wicenaczelny National Geographic Traveler, autor książki „Cessanis na walizkach. Opowieści z pięciu stron świata” oraz serwisu podróżniczego NaWalizkach.com.pl opowie o fascynującym Wietnamie oraz podpowie, jak podróżować i nie zbankrutować. Zna się na tym. Podczas swoich wypraw odwiedził prawie wszystkie kontynenty. Do zdobycia została mu Antarktyda. Uwielbia Azję, zwłaszcza Chiny, Wietnam i Sri Lankę. Zawsze podróżuje na własną rękę.

Podczas kolejnych spotkań będziecie mogli posłuchać o:
życiu lepszym od wakacji, czyli jak podróżować i zarabiać (24 lipca: Asia i Edi Pyrek),
samotnym podróżowaniu kobiet (31 lipca: Dorota Chojnowska, Oliwia Papatanasis THE-OLLIE.com),
wolontariacie w podróży (7 sierpnia: Joanna Kopka z Travelera, Maria Geremek MAKEACHANGE.pl),
podróżach z adrenaliną, czyli kitesurfing i egzotyczne kierunki (21 sierpnia: Victor Borsuk),
podróżach kulinarnych (28 sierpnia: Baśka Starecka NAKARMIONASTARECKA.pl).

Dodatkowo po każdej dyskusji, wspólnie z Fundacją HumanDOC (organizator Festiwalu HumanDOC), przygotowaliśmy dla Was pokaz filmu. Na nadwiślanskich bulwarach będziecie mogli zobaczyć najciekawsze filmy dokumentalne, o których było głośno na świecie, ale nie doczekały się dystrybucji kinowej w Polsce. Warto! W ramach pierwszego spotkania zapraszamy na „Anoranzę”, czyli osobistą opowieść o mieszkańcach Kuby i ich konfrontacji z nadchodzącymi przemianami.

Podczas każdego spotkania będzie działać Kuchnia Konfliktu. Restauracja serwująca potrawy z regionów świata objętych m. in. działaniami wojennymi oferuje zaskakujące menu i przekonującą misję (laureat 11. edycji konkursu Travelery w kategorii Społeczna Inicjatywa Roku).

https://www.facebook.com/events/453770621652492

WTOREK | 18 LIPCA | KLUB KOMEDIOWY | Musical Improwizowany na Placu Zabaw | PLAC ZABAW | 19:00

„Musical improwizowany” brzmi jak oksymoron. Jak? Czemu? Niemożliwe. Ale jednak się to wydarza. Zainspirowani musicalami improwizowanymi w Stanach postanowiliśmy pokonać racjonalne myślenie i porwać się na taki eksperyment.

Wystąpi przed Państwem grupa improwizatorów, aktorów i wokalistów, a wszystko, co wydarzy się na scenie, będzie na żywo: muzyka, dialogi, piosenki, a także choreografia. Potrzeba jedynie tytułu musicalu – a ten sugeruje widownia.

Za oprawę muzyczną odpowiada pianistka i kompozytorka: Joanna Kucharczyk.

https://www.facebook.com/events/123011594974165

WTOREK  | 18 LIPCA | PLAN FILMOWY | Lament, reż. Hong-jin Na (Korea Płd./USA, 156 min.) | PLAC ZABAW | 21:00

W spokojnej koreańskiej wiosce dochodzi do szeregu tajemniczych i gwałtownych zgonów a niektórzy mieszkańcy zaczynają zdradzać oznaki prowadzącej do szaleństwa choroby. Śledztwo prowadzi Jongo-Goo, miejscowy oficer policji. Początkowo jako przyczynę zgonów podaje zatrucie dzikimi grzybami, jednak wkrótce zaczyna mieć co do tego wątpliwości. Gdy docierają do niego plotki o tajemniczym Japończyku, który niedawno zamieszkał w okolicznym lesie, nieznajomy staje się głównym podejrzanym. Oznaki opętania zaczyna wykazywać także mała córeczka Jongo-Goo. Od tego momentu policjant zrobi wszystko by ocalić swoje dziecko od niebezpieczeństwa.

W razie niepogody seans przeniesiony zostanie na niedzielę 23 lipca!

https://www.facebook.com/events/729557513913881

ŚRODA | 19 LIPCA | KLUB KOMEDIOWY | Mała gra o nic, czyli improwizowany teleturniej na Placu Zabaw! | PLAC ZABAW | 20:00

Mała gra o nic – średnie emocje w bezsensownej rozgrywce o żadną stawkę. Czy potrafisz odnaleźć na fotografii zatłoczonej ulicy prawnika? Wymień trzech znanych Pakistańczyków. Które słowa rymujące się z wypoczynek mają przeciwne do niego znaczenie? To tylko niektóre wyzwania z jakimi będą musieli się zmierzyć uczestnicy programu. Programu na żywo, teleturnieju!

Prowadzenie: Maciek Buchwald

https://www.facebook.com/events/156918261519141

CZWARTEK | 20 LIPCA | LADO W MIEŚCIE | Steven Warwick (UK) + kIRk • Lado w Mieście 2017 vol. 3 • 20.07 | PLAC ZABAW | 20:00

W lipcu i sierpniu odbędzie się kolejna, ósma już, odsłona Lado w Mieście – subiektywnego przeglądu najciekawszych polskich projektów muzycznych organizowanego od lat przez Plan B i wytwórnię Lado ABC.

Tym razem zapraszamy na spotkanie z nietuzinkową i nieoczywistą elektroniką. Wystąpi pierwszy zagraniczny gość tegorocznej edycji LwM, czyli Steven Warwick, a obok niego pojawi się kwartet kIRk.

Steven Warwick to urodzony w Wielkiej Brytanii, a aktualnie zamieszkały w Berlinie artysta i muzyk. Znany jest z występów na żywo jako Heatsick, między innymi w Berghain, MoMa PS1, londyńskim ICA czy na festiwalach Unsound i Mutek. W swojej twórczości skupia się na budowaniu potencjalnych sytuacji, które rozwijają się w kompleksowe doświadczenia chwil, miejsc czy idei. Warwick, lepiąc hipnotyczne, jaskrawe utwory o zabarwieniu klubowym, nawiązuje do swoich dzieł wizualnych, w których obiekty i środki łączą się, tworząc światy w pełni porywające uwagę widza.

Niedawno nakładem wytwórni PAN ukazał się jego album „Nadir”.

„To swojego rodzaju reset, twórczy i emocjonalny” – mówi Warwick o pierwszym wydawnictwie pod własnym nazwiskiem. To audio-wizualny mixtape, który swoim brzmieniem, strukturą i konceptem zrywa z tym, co prezentował Heatsick. „Nadir” składa się z serii mrocznych, poetyckich piosenek, ulotnych chwil z życia prywatnego, dłuższych opowieści i filmików nagranych w LA i Berlinie – dwóch miastach, w których powstawał ten materiał.

“Complex and enthralling, swallowing whole dancefloors of people into deep, hypnotic grooves for hours on end in a rich, multi-sensory overload” – FACT

“This is dance music through and through, albeit probably unlike any you’ve heard before” – The Quietus

https://www.facebook.com/Steven-Warwick-395218193891537

https://soundcloud.com/stevenwarwick

Oprócz Warwicka tego wieczoru wysłuchamy też świeżego materiału od grupy kIRk.

Zespół wybudza się z chwilowego letargu i od razu przechodzi do rzeczy. „Za ostatni grosz” to tytuł najnowszego wydawnictwa kwartetu – siedmiocalowego winylowego singla z dwoma mocnymi utworami: „Za ostatni grosz”, inspirowanego piosenką o tym samym tytule z repertuaru Budki Suflera, i równie nieoczywistego „Nie ma co silić się na naturalność”. To ledwie kwadrans muzyki, a zdaje się opowiadać całą, przeszło 15-letnią historię tej trudnej do zdefiniowania, międzystylowej załogi. Elektronika i akustyka, optymizm i melancholia, melodia i dysonans. kIRk uwodzi, ale nie narzuca się. Przynosi muzykę fabularną, choć bez słów. Jest w tym radość z grania i z bycia razem. Jest też gitara Wojtka Kwapisińskiego, która wiedzie kolektyw jeszcze dalej i głębiej. Płyta ukazała się w czerwcu, a kwartet wydał ją własnym sumptem. To kolejny rozdział długoletniej historii zespołu – pełnej zwrotów akcji i estetycznych wolt.

kIRk to zespół poszukujący nowych form wyrazu na styku muzyki elektronicznej oraz akustycznej. Grupę tworzy czworo muzyków: Antonina Nowacka (wokal), Paweł Bartnik (elektronika), Olgierd Dokalski (trąbka) i Filip Kalinowski (gramofon). Każdy z nich wyrastał na innych brzmieniach, każdy podchodzi do dźwięku nieco inaczej. Płaszczyzną porozumienia jest dla nich improwizacja, która pozwala wyjść daleko poza ograniczenia gatunkowe. Tu prym wiedzie intuicja i umiejętność prowadzenia dialogu. Owocem jest muzyka pełna organicznej dramaturgii, nieskażona oczywistością.

O progresywnym myśleniu i rewolucyjnym podejściu międzymiastowego składu w ciepłych słowach wypowiadali się między innymi lider Swans – Michael Gira, pionier future-jazzowej trąbki Nils Peter Molvaer i matka chrzestna nowych brzmień Mary Anne Hobbs. Zespół gościł na opiniotwórczym brytyjskim portalu muzycznym The Quietus, w legendarnym, berlińskim klubie Tresor, a także na scenach takich festiwali jak OFF, Open’er czy Satta Outside. Ich płyty, epki i single ukazywały się nakładem takich wytwórni jak Neue Heimat, InnerGuN czy Asfalt Records.

https://www.facebook.com/kirkband
https://kirkband.bandcamp.com/
http://soundcloud.com/kirkkirk
http://kirkband.com/

A w kolejny czwartek, 27.07, na Placu Zabaw zagrają
Dick4Dick i New Cage!

Po koncertach zapraszamy na after na BarKę!

Wszystkie koncerty festiwalu rozpoczynają się o 20:00, a w razie niepogody przenoszone będą do Cafe Kulturalna!

https://www.facebook.com/events/252935438525897

CZWARTEK | 20 LIPCA | IMPREZA | Po LwM: Saturacja | BARKA | 22:00

Saturacja to cykl imprez z muzyką typu italo/disco/house/electro, organizowany przez twórców Syntetyku, znanego ze znacznie mocniejszych brzmień. W ten czwartek Saturacja po raz pierwszy odbędzie się nie tylko na Barce, ale też na otwartym powietrzu! Zagrają gospodarze cyklu, czyli Stymulator i Jambalaya, znani również jako DJ Huragan i Dzuma, Enigmat (BAS) i Kamionek (WYSIWYG).

https://www.facebook.com/events/1961755834081913

PIĄTEK | 21 LIPCA | IMPREZA | Transatlantyk: Trans Afryka 2 (record release party) | BARKA | 21:00

Polska – Afryka, Afryka – Polska… czyli record release party drugiej EPki Trans Afryka na oficynie Transatlantyk. Zagrają:

🍌 Universo (Transatlantyk/Kraków)
🌴 TAMTEN (Transatlantyk/ Wwa)
🐵 Zambon (Transatlantyk/Berlin)

https://www.facebook.com/events/1935123716765784

PIĄTEK-SOBOTA | 21-22 LIPCA | TARGI JEDZENIOWE | Slow Market Nocą | PLAC ZABAW | 22:00 – 04:00

O dobre jedzenie nocą nie jest łatwo. Wie o tym każdy, kto doświadczył nocnego powrotu na głodzie przez miasto. Jeśli jesteś w potrzebie lub po prostu chciałbyś zjeść coś pysznego nocą, z przyjaciółmi
w najlepszej lokalizacji nad Wisłą mamy coś dla Ciebie.

Po raz pierwszy w historii nadwiślańskich przygód zapraszamy Was na Slow Market na Plac Zabaw nad Wisłą w wydaniu nocnym.

W każdy weekend łączymy imprezy do białego rana z najsmaczniejszym jedzeniem z całego świata!

https://www.facebook.com/events/569884220066938

SOBOTA-NIEDZIELA | 22-23 LIPCA | TARGI JEDZENIOWE | Slow Market Dniem | PLAC ZABAW | 12:00 – 20:00

Slow Market to wielokulturowy targ kulinarny, dzięki któremu poznasz smaki z całego świata.
Przez dwa dni zapraszamy na jedzenie, które zadowoli nawet najwybredniejszych smakoszy.

Odwiedź w ten weekend Plac Zabaw nad Wisłą i spędź czas z rodziną oraz przyjaciółmi. Wpadnijcie
na obiad lub na przekąskę. Zjeść coś, co już znacie lub spróbować nowych, zaskakujących
i nieoczywistych smaków w nadwiślańskiej atmosferze, na świeżym powietrzu.

To właśnie na Slow Market spotykają się blogerzy, kucharze amatorzy i restauratorzy, serwujący najlepsze potrawy na ciepło i na zimno. Czekamy na Was, podano do stołu!

https://www.facebook.com/events/318259991958098

SOBOTA | 22 LIPCA | IMPREZA | 140 uderzeń na minutę – afterparty na Barce | BARKA | 22:00

22 lipca, wspólnie z Muzeum Sztuki Nowoczesnej zapraszamy na BarKę na afterparty po wernisażu wystawy „140 uderzeń na minutę”, prezentującej związki kultury rave i sztuki współczesnej w Polsce lat 90. DJ sety z muzyką acid/house/techno z ostatniego dziesięciolecia XX wieku zaprezentują Jacek Sienkiewicz oraz Mic Ostap, od lat związani z wytwórnią Recognition, a z live-actem wystąpi „Escape from Warsaw”, czyli projekt artysty i muzyka Karola SuKi.

NIEDZIELA | 23 LIPCA | KLUB KOMEDIOWY | Co Modna Pani Wiedzieć Powinna?  | PLAC ZABAW | 21:00

Co by robiła kobieta, gdyby musiała robić WSZYSTKO co jej każą, czego wymaga od niej moda, społeczeństwo, gazety, firmy kosmetyczne? Tytułowa Modna Pani, żeby to wszystko zrobić, musi wstać o 4. Albo w ogóle lepiej nie spać. W roli kobiety starającej się przyswoić wszystkie dobre rady, powinności i obowiązki nakładane na nią przez popkulturę i rzeczywistość – Katarzyna Kołeczek.

Reżyseria: Agata Puszcz

https://www.facebook.com/events/1910461862500787

PONIEDZIAŁEK | 24 LIPCA | SPOTKANIE + FILM | Planeta Travelera: wakacyjne spotkania podróżnicze | PLAC ZABAW | 19:00

Już po raz drugi będziemy świadkami wakacyjnego cyklu spotkań Planet Traveler. Wspólnie z ulubionymi autorami i podróżnikami zostaniemi obdarowani  pomysłami, praktycznymi poradami i inspiracjami, aby ruszyć w drogę i poznawać świat. Gotowi?

Więcej informacji wkrótce!

WTOREK  | 25 LIPCA | PLAN FILMOWY | Historia Zlatana, reż. Fredrik i Magnus Gerrtenowie (Holandia/Szwecja/Włochy, 80 min.) | PLAC ZABAW | 21:00

We wtorek 25. lipca odbędzie się pokaz „Historii Zlatana” (2015, reż. Fredrik i Magnus Gerrtenowie) w ramach Planu Filmowego na Placu Zabaw. „Historia Zlatana” to opowieść o utalentowanym młodym sportowcu żyjącym pod nieustanną presją. Film odtwarza losy Zlatana Ibrahimovica od czasu jego debiutu w Malmö FF przez dołączenie do Ajaxu Amsterdam, aż do ostatecznego przełomu z Juventusem. Widzowie poznają skomplikowaną historię jego kariery oraz blaski i cienie związane z byciem międzynarodową gwiazdą piłki nożnej.

https://www.youtube.com/watch?v=7iMH1tiQ0so

Na kolejny Plan Filmowy, z projekcją „Crash” D. Cronenberga, ekranizacji powieści J.G. Ballarda, zapraszamy we wtorek, 1. sierpnia!

https://www.facebook.com/events/152064575367873

ŚRODA | 26 LIPCA | KLUB KOMEDIOWY | Fabularny Przewodnik Po Trzecim Trymestrze | PLAC ZABAW | 20:00

Główny bohater czwartego odcinka „Fabularnego przewodnika po…” to mężczyzna w rozkroku na progu dojrzałości, wystawiony na najcięższą z prób i to przez własną rodzinę in spe. Wędrówka po osobliwym oddziale położniczym będzie obfitować w wiele brzemiennych w skutkach spotkań. Spektakl dla graczy o tym, jak przechodzić na wyższy level, i czy warto.

Scenariusz: Michał Sufin i Błażej Staryszak (Klancyk)
Reżyseria: Aneta Groszyńska Liwień i Michał Sufin
Muzyka: Radek Łukasiewicz (Pustki)
Gitara, pianino: Kacper Matula
Perkusja, ksylofon: Karol Dobrowolski
Scenografia: Dorota Rakowiecka
Kostiumy: Katarzyna Kołeczek

Obsada: Matylda Damięcka, Katarzyna Kołeczek, Weronika Nockowska, Agata Sasinowska, Bartłomiej Magdziarz, Mateusz Lewandowski, Kacper Matula, Maciej Nawrocki

https://www.facebook.com/events/840152592809460

CZWARTEK | 27 LIPCA | LADO W MIEŚCIE | Dick4Dick + New Cage • Lado w Mieście 2017 vol. 4 • 27.07 | PLAC ZABAW | 20:00

W lipcu i sierpniu odbędzie się kolejna, ósma już, odsłona Lado w Mieście – subiektywnego przeglądu najciekawszych polskich projektów muzycznych organizowanego od lat przez Plan B i wytwórnię Lado ABC. W czwarty ladowy czwartek zapraszamy na kolejne wyjątkowe koncerty na Placu Zabaw: na scenie wystąpi Dick4Dick oraz New Cage. Więcej informacji wkrótce! Po koncertach zapraszamy na after na BarKę. Wszystkie koncerty festiwalu rozpoczynają się o 20:00, a w razie niepogody przenoszone będą do Cafe Kulturalna!

https://www.facebook.com/ladowmiescie/

Plac Zabaw | BarKa
512 km Wisły | obok pomnika Syrenki | Metro Centrum Nauki Kopernik

Szczegółowy program Placu Zabaw i Barki znaleźć można na:
facebook.com/placzabawnadwisla
facebook.com/planbarka

, , , ,