WarszawaJunior_20160614_Janda_TV

Porozmawiaj z Krystyną Jandą | Warszawa

Design

13 Cze 2016   , ,

Rozmawiamy w Empiku!WarszawaJunior_20160614_Janda_TV

Nie ma w Polsce osoby, która nie znałaby głosu, śmiechu i energii Krystyny Jandy. „Pani zyskuje przy bliższym poznaniu” (wyd. Prószyński i S-ka) to zapis rozmowy aktorki z dziennikarką Katarzyną Montgomery. Z okazji premiery książki obie spotkają się z czytelnikami 14 czerwca w warszawskim salonie Empik Junior. Krystyna Janda opowiada o tym, co najważniejsze – przełomowych filmach, życiowych i zawodowych wyborach, kulisach teatru i miłości. W każdej ze swoich ról teatralnych czy kinowych jest zjawiskowa i profesjonalna. Jako Agnieszka w „Człowieku z marmuru” wniosła do kina nieznaną świeżość i nową jakość. W „Przesłuchaniu” poruszyła wszystkich i trwale zapisała się w historii kinematografii. W „Tataraku” dotknęła najczulszych strun, w „Boskiej” rozbawiła. Wychowała kolejne pokolenia, które, najpierw do Teatru Powszechnego, a teraz do Teatru Polonia i Och Teatru, chodzą „na Jandę”.

Krystyna Janda ma na koncie ponad sześćdziesiąt ról teatralnych i ponad pięćdziesiąt filmowych. Uznana za aktorkę stulecia polskiego kina i Człowieka Wolności w kategorii „Kultura” z okazji 25-lecia przemian ustrojowych była wielokrotnie nagradzana na całym świecie. W 2004 roku powołała do życia fundację, która tworzy dwa teatry: Teatr Polonia i Och Teatr, które prowadzi do dziś. Szczera i wymagająca aktora rozmawiała z Katarzyną Montgomery, dziennikarką prasową i telewizyjną.

Wtorkowe spotkanie będzie okazją do bliższego poznania ikony polskiego kina. Rozmowy potoczą się nie tylko wokół książki, ale współczesnej kultury i prywatnego życia aktorki.

Data 14 czerwca,
Godzina 18:00
Miejsce Empik Junior Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122

, ,