Premierowy koncert Ani Kłys we Wrocławiu.

Design

26 Paź 2016   , , Video

W najbliższy czwartek w Vertigo Jazz Club odbędzie się długo Ania K+éys - materia+éy prasowe
wyczekiwany koncert prezentujący
debiutancki album Ani Kłys zatytułowanej „KŁYS01”.

O własny, autorski krążek pytano ją już w 2011 roku, gdy dostała się do etapu domów jurorskich w jednej z edycji programu X-Factor i rok potem, gdy gościnnie zaśpiewała na płycie Krzysztofa Kiljańskiego „Barwy Kofty”. Materiał na pierwszy solowy album wokalistki powstawał dwa lata. „KŁYS01”to dziewięć osobistych, kobiecych opowieści o samodoskonaleniu, stracie i miłości oprawionych w spokojny elektro-pop. Singlem promującym krążek jest utwór „Wise Man”.

– To moje pierwsze dzieło, traktuję go więc jak swoje pierworodne dziecko ze znacznie przenoszonej ciąży. Współtworzyłam go z Markiem Pędziwiatrem, który był nieocenionym kompanem i od którego niesamowicie dużo się nauczyłam. Wszystkie teksty są mojego autorstwa, natomiast nad muzyką pracowaliśmy wspólnie. Album powstał w domowym studiu Marka. Nie chcąc wyznaczać sobie żadnego terminu ukończenia prac pracowaliśmy w naturalnym tempie, nie przyspieszając niczego. Każda piosenka opowiada jakąś historię, która bardziej lub mniej bezpośrednio mnie dotyczy. Piosenki i muzyka to cześć mnie, dlatego znajdują się tam zarówno  smutne utwory jak i entuzjastyczne, energetyczne piosenki – mówi Ania Kłys.

Ania Kłys jest przedstawicielką alternatywnego popu, z którym od dawna eksperymentuje. Jeszcze jako uczennica brała udział w różnorakich warsztatach muzycznych i wokalnych, gdzie miała okazję uczyć się od takich autorytetów jak Krystyna Prońko czy Grażyna Łobaszewska. Ukończyła Wyższą Szkołę Filologiczną we Wrocławiu. Przy okazji jam session i innych wydarzeń muzycznych Ania zaczęła nabierać obycia scenicznego oraz praktyki w śpiewaniu. Na jej drodze pojawili się tak wspaniali muzycy jak Dawid Korbaczyński, Maciej Czemplik, Natalia Lubrano czy Marcelina.

W 2011 roku Ania wzięła udział w pierwszej edycji programu X-Factor, w którym doszła do etapu Domów Jurorskich, czyli półfinału. W tym samym roku otrzymała propozycję współpracy z  Krzysztofem Kiljańskim, która zaowocowała udziałem na jego płycie „Barwy Kofty”. Ania wykonuje na niej utwory: „Kwiat Jednej Nocy”, „Trzeba Marzyć” oraz „Epitafium do Mahalii Jackson”. Cztery lata później Ania wzięła udział w programie The Voice of Polnd, gdzie pod pieczą Tomsona i Barona występowała w odcinkach na żywo. Mieszka i tworzy we Wrocławiu.

Ania Kłys we Wrocławiu
Miejsce Vertigo Jazz Club
Data 27 października, godz. 20:30
Bilety: 20 zł

, ,