Jacek Sienkiewicz

Recognition Records: Jacek Sienkiewicz + MO

Design

23 Sie 2016   ,

Noc z Recognition Records – po lipcowym występie na BarKę wraca założyciel wydawnictwa Jacek Sienkiewicz, a z nim odwieczny kompan MO, znany również jako DJ Motyl.

Jacek urodził się w 1976 roku w Warszawie. Po fascynacji hip-hopem na początku lat 90. przyszła kolej na techno – muzykę wówczas mało znaną w naszym kraju. Przywiezione z Berlina winyle zaczął prezentować jako DJ, ale fascynacja brzmieniami z Detroit i minimalem była tak silna, że wkrótce zdał sobie sprawę, że bycie prezenterem to zbyt mało. Efektem prac nad własnymi produkcjami była płyta „Recognition” wydana w 1996 roku, dostrzeżona przez wąskie wówczas grono fanatyków gatunku, którą zdobył sobie uznanie zarówno w kraju jak i za granicą.

Recognition to także nazwa niezależnej wytwórni płytowej, którą założył, by popularyzować utwory własne i zaprzyjaźnionych wykonawców. Utwory z debiutanckiej płyty oraz EP-ek zwróciły uwagę zagranicznych DJ-ów, w tym niemieckiej legendy techno – Svena Vatha, dla którego Jacek zremiksował jeden z utworów. Kontakt zaowocował kontraktem podpisanym przez polskiego producenta z należącą do Vatha wytwórnią Cocoon, której agencja koncertowa zajmuje się również bookingiem występów Sienkiewicza. W 2001 roku Cocoon Records wydała album „Techne”, a rok temu trzeci longplay „Displaced”. Poprzez te albumy oraz występy na żywo (live-acts) stał się artystą znanym za granicą i zyskującym coraz szersze grono fanów. Swoje utwory na EP-kach wydał także w kilku innych niezależnych wytwórniach, jak Klang Elektronik, WMF czy prezentowana na naszych łamach Trapez.

page:  http://jaceksienkiewicz.com/
facebook: https://www.facebook.com/jacek.sienkiewicz
soundcloud: https://soundcloud.com/jaceksienkiewicz 

Data 26.08. Piątekbarka
Start 22:00
https://web.facebook.com/events/147937118982182/

,