Axel Boman @ RBMA Stage 2012 Springfestival fot. Erwin Polanc-Red Bull Content Pool

Red Bull Music Academy Club Night

Design

17 maja 2017   , , ,

 

Zapowiada się gruby weekend.

Axel Boman i Podrodollar ze studia Barnhus wystąpią na Red Bull Music Academy Club Night w Krakowie i Warszawie.

Studio Barnhus to sztokholmska oficyna słynna na całym świecie ze swojej niezwykłości. Założona przez trzech przyjaciół, Axela Bomana, Kornela Kovacsa oraz Pettera Nordqvista, to aktualnie jedno z najbardziej charakterystycznych przedsięwzięć muzyczno-wydawniczych. Zlokalizowane geograficznie w kraju, który na scenie klubowej najczęściej łączony jest z zimnymi i przestrzennymi melodiami spod znaku techno lub zupełnie odwrotnie, harmonijnymi kompozycjami zamkniętymi w smutnych piosenkach, skutecznie umyka jednoznacznemu kategoryzowaniu.

 Boman, Kovacs i Nordqvist w swojej działalności kierują się zasadą czerpania przyjemności z muzyki tanecznej oraz tworzeniem jej z przymrużeniem oka, bez zbędnego nadęcia. Po to właśnie ona istnieje, by się nią bawić. To nieszablonowe podejście widoczne jest na wszystkich poziomach działalności Studia Barnhus, od oprawy graficznej wydawnictw, często ocierającej się o absurd graficzny, po dobór artystów, których twórczość supportowana przez czarodziejskie trio z północy nigdy nie pozwala stopie odpocząć. Trudno jednoznacznie określić muzykę wydawaną w labelu Studia Barnhus, usłyszeć tu można klasyczne houseowe kompozycje nierzadko zdekonstruowane i pełne zabawnych przeszkadzajek, zawsze jednak ociekające głębokim, soczystym beatem, któremu wręcz nie można się oprzeć.

 Red Bull Music Academy zaprasza już w nadchodzący weekend na dwa niezwykłe showcase’y Studia Barnhus, których gośćmi będą założyciele labelu Axel Boman i Pedrodollar. Axel Boman to postać wyjątkowa, której muzyka jest odzwierciedleniem nieskończonej energii drzemiącej w jego osobowości. Bezpowrotnie zaznaczył swoją obecność na scenie klubowej, gdy prowadzona przez DJ Koze oficyna Pampa Records wydała album z jego houseowym bangerem „Purple Drank”. Boman jest także absolwentem Red Bull Music Academy London. Pedrodollar to alias Pettera Nordqvista, którego muzyka jest łącząc techno, electro, dub, ambient, acid, break i deep house żyje swoim, własnym niepowtarzalnym życiem.

Imprezy powstały we współpracy z dwoma aktualnie najważniejszymi miejscami na polskiej scenie klubowej – Smolną w Warszawie i klubem Szpitalna 1 w Krakowie pod kuratorską egidą absolwenta Akademii Eltrona Johna. 19 maja na Smolnej Axel Boman i Pedrodollar zagrają w towarzystwie Eltrona, SLG i Kovvakskiego. Zaś  impreza następnego dnia w Krakowie dedykowana jest celebracji dziesięciolecia istnienia cyklu Ktoś Cię Kocha, stworzonego przez Eltrona. Na Szpitalnej 1 obok reprezentantów Studia Barnhus wystąpią Chino, Kinzo Chrome i Discomule.

Red Bull Music Academy prezentuje Studio Barnhus w. Axel Boman & Pedrodollar

Data 19.05.2017
Warszawa, klub Smolna
bilety: 30 zł, tylko na bramce

Red Bull Music Academy prezentuje Studio Barnhus w. Axel Boman & Pedrodollar / 10 urodziny Ktoś Cię Kocha

Data 20.05.2017
Kraków, Klub Szpitalna 1
bilety: 20/30/35 zł, przez platformę Going. i na bramce

, , ,