36121l-ska-scena-muzyczna

Śląska Scena Muzyczna | Katowice

Design

6 Lip 2015  

Muzycznie najlepsi.36121l-ska-scena-muzyczna

Wielka muzyczna uczta dla wielbicieli mocnego brzmienia. W sobotę, 11 lipca w Parku Leśnym Dolny Trzech Stawów w Katowicach wystąpi Dżem, Myslovitz oraz Kat&Roman Kostrzewski.

To kolejny prezent od miasta dla jego mieszkańców z okazji 150-lecia Katowic. Trzy koncerty w sobotę 11 lipca odbędą się pod hasłem Śląska Scena Muzyczna. W końcu Dżem, Myslovitz i Kat&Roman Kostrzewski to rockowe produkty eksportowe Górnego Śląska, z których jesteśmy dumni. W Parku Leśnym (poniżej łąka przy parkingu poniżej lotniska Muchowiec) posłuchamy ich w piknikowej, wakacyjnej atmosferze.Żaden z zaproszonych zespołów nie wymaga szerszej prezentacji. Jako pierwszy, o godz. 18, wystąpi Kat&Roman Kostrzewski. Wtedy zabrzmi najcięższa muzyka tego wieczoru, bo zespół wokalisty Romana Kostrzewskiego to legenda trash metalu.

Status legendy ma też niewątpliwie Dżem. Rozsławiony przez charyzmę i talent Ryśka Riedla, także po śmierci wokalisty doskonale sobie poradził, grając swoje największe przeboje i tworząc nowe.  „Sen o Viktorii”, „List do M.” czy „Do kołyski” to tylko niektóre z przebojów, które na zawsze weszły do historii polskiej muzyki. Każdy koncert Dżemu przyciąga tysiące fanów.

Zmianę lidera przeszedł także Myslovitz. Albumem „1.577” artyści udowodnili, że legenda gitarowego grania z Mysłowic jest wciąż żywa. Pokazali też, że wciąż mają apetyt na przeboje, takie jak „Prędzej później dalej”.

11.07.2015, godz. 18.00
Park Leśny Doliny Trzech Stawów
Katowice
wstęp wolny