jophn porter

SMIRNOFF Presents – JOHN PORTER SOLO / Kraków

Design

23 Lis 2015   , ,

Prawdziwa muzyka.

“HONEY TRAP” jest muzyczną kontynuacją wysoko ocenianego przez krytyków poprzedniego albumu wykonawcy “BACK IN TOWN” – jednocześnie drugim z planowanej trylogii spod znaku mrocznego rocka. Po raz kolejny artysta eksploruje skomplikowane relacje międzyludzkie, nasze ukryte lęki i obsesje przefiltrowane przez jego osobiste doświadczenie – tym razem jednak w zdecydowanie dynamiczniejszej, w rockowo – bluesowej formie.
„Już stary bluesman Willie Dixon namawiał, aby nie oceniać książki po okładce. Tę zasadę należy odnieść do najnowszego albumu osiadłego w Polsce przed niemal czterdziestu laty Walijczyka – Johna Portera, który po trzech bardzo udanych płytach nagranych z Anitą Lipnicką i dobrze przyjętym solowym albumie „Back In Town” wraca z najnowszym krążkiem „Honey Trap”

Niewątpliwie okładka jest czymś, co przyciąga uwagę; jest najczęściej pierwszym wrażeniem doznanym przez słuchacza po nabyciu płyty, nastrajającym pozytywnie lub negatywnie przed włożeniem kompaktu do odtwarzacza. Szatę graficzną utrzymano w stylistyce tzw. „magazynów pulpowych”, czyli popularnych w Stanach Zjednoczonych pism wydawanych na papierze gorszej jakości, drukujących nie najwyższych lotów prozę (najczęściej kryminalną). W połączeniu z bardzo prostą, żółtą czcionką okładka stwarza wrażenie swoistego minimalizmu.

„Honey Trap” to dwanaście premierowych piosenek. Daje się zauważyć na płycie odstawienie pudła w kąt. Nawet piosenki balladowe nie zawierają brzmień gitary akustycznej, która przecież była bardzo istotnym instrumentem w ostatnich dokonaniach muzycznych Johna Portera. Do łask powróciła gitara elektryczna, co jest zdecydowaną zaletą „Honey Trap”. Utwory produkowane przez Phila Browna były nagrywane na „setkę” w studio, a Johnowi Porterowi towarzyszyli brytyjscy muzycy pozyskani do współpracy przez producenta. Sam muzyk przyznaje w wywiadach, że znudziło go mozolne nagrywanie kolejnych ścieżek w studio, dlatego album został zarejestrowany w staromodny, coraz rzadziej dziś praktykowany sposób.” Kamil Pietrzyk – Rock Magazyn

Data:04/12/2015 r.logo
Godzina 20:00
Alchemia / Kraków
Bilety 40 zł przedsprzedaż 50 zł w dniu koncertu
https://www.facebook.com/alchemiaklub
http://www.johnporter.com.pl/honey-trap
http://www.johnporter.com.pl

, ,