SnowFest Festival! Line up.

Design, Festiwale

31 Sty 2017   , , Video

Śnieżne show w Szczyrku!

W lutym Szczyrk stanie się areną rywalizacji najlepszych ekstremalnych riderów snowboard i free ski w tej części Europy. Staną oni w szranki na skoczni Skalite aby pokazać widowni niezwykłe podniebne akrobacje. Musicie to zobaczyć!

W dniach 10–11 lutego 2017 na skoczni narciarkiej Skalite w Szczyrku, w ramach SnowFest Festival przeprowadzone zostaną zwody w dwóch konkurencjach:
Indywidualny konkurs skoków BIG AIR (snowboard i freeski)
Drużynowy konkurs skoków BIG AIR w formule FREESTYLE

Za koncepcję i przygotowanie zawodów odpowiada jedyna w swoim rodzaju osobowość w świecie sportów zimowych – Jacek Milas.

Jacek to znany i ceniony na arenie międzynarodowej sędzia freestyle w snowboardzie: Sędzia Pucharów Europy i Świata FIS, Uniwersjady, imprez z cyklu TTR World Snowboard Tour International i Elite. Jacek to także Przewodniczący komisji sędziowskiego snowboardu PZN. Posiada licencję sędziowską FIS A i IJC TTR A, uprawniającą do sędziowania wszystkich imprez na świecie łącznie z tymi najwyższej rangi, czyli Igrzysk Olimpijskich oraz TTR World Snowboard Tour Elite. Oprócz tego to również komentator snowboardu w Eurosport, TVP Sport, Polsat Sport i Sport Klub. Jest także założycielem, razem z olimpijczykiem Michałem Ligockim, snowboardowego klubu Freestyle Club. Organizatorem Mistrzostw Polski w Snowboardzie oraz dużych niezależnych imprez snowboardowych.

Zawody:

Big Air to konkurencja snowboardowa i free ski (narty). Zawodnicy będą skakać na skoczni, wybudowanej specjalnie na potrzeby show – wykonane w powietrzu tricki freestyle’owe będą oceniane przez profesjonalnych sędziów jak również brawa publiczności.

Skocznia – wybudowana w całości ze śniegu przez jednego z najlepszych budowniczych snowpark’ów w Europie – Tomka Zwolaka – który swoje doświadczenie zdobywał przy budowie najlepszych snowpark’ów świata m.in. Perisher i Tahoe Terrain Park (Australia), Queenstown (Nowa Zelandia), czy też Solden (Austria), gdzie obecnie odpowiada całościowo za design tamtejszego parku.

Formuła zawodów – zawodnicy będą rywalizować indywidualnie i drużynowo. Każdy członek teamu będzie musiał się wykazać żeby zdobyć jak najwyższe noty dla teamu. Odbędzie się również luźne, niezobowiązujące Jam Session, podczas którego każdy rider będzie mógł skoczyć tyle razy ile da radę w określonym przedziale czasu, a przy tym wykazać się kreatywnością bez zobowiązań. Biorąc pod uwagę skomplikowanie wykonanych tricków jak również walory artystyczne sędziowie wyłonią zwycięzcę.

Zawody przeznaczone są wyłącznie dla zawodników zaproszonych lub zakwalifikowanych uznaniowo podczas eliminacji. Podczas zawodów wystąpi łącznie 30 zawodników.

Agenda zawodów
Piątek 10.02.17 (Freeski)
18:00 – 19:15 – trening przed Team Strike, przygotowania zawodników
19:30 – 20:30 – BIG AIR – Team Strike, oficjalna cześć zawodów
20:00 – 21:15 – trening przed Best Trick Session, przygotowania zawodników
21:30 – 22:30 – BIG AIR – Best Trick (Jam) Session, oficjalna część zawodów

Sobota 11.02.17 (Snowboard)
17:00 – 19:15 – trening przed Team Strike, przygotowania zawodników
19:30 – 20:30 – BIG AIR – Team Strike, oficjalna część zawodów
20:00 – 21:45 – trening przed Best Trick Session, przygotowania zawodników
21:30 – 22:30 – BIG AIR – Best Trick (Jam) Session, oficjalna część zawodów

Zawody sportów ekstremalnych BIG AIR w ramach SnowFest Festival
na narciarskiej Skoczni Skalite
Data 10-11 lutego 2017 / Szczyrk

https://web.facebook.com/SnowFestPLsf
https://web.facebook.com/events/1337721022928836
http://snowfest.pl

, ,