Soundrive Fest

Design, Festiwale

20 Lip 2015   , Video

Zapuść Żurawia na Soundrive Fest już po raz drugi!zz

Akcja miejska Zapuść Żurawia, promująca jeden z najbardziej obiecujących festiwali muzyki alternatywnej – gdański Soundrive Fest, tym razem odbędzie się w dwóch miastach: 6 sierpnia w warszawskim Kurorcie, gdzie zagra Young Stadium Club oraz 9 sierpnia w Poznaniu gdzie w Kontener Art usłyszymy Daniela Spaleniaka.

Po raz pierwszy akcja miejska Zapuść Żurawia na Soundrive Fest odbyła się w 2014 roku w warszawskim Temacie Rzeka. Podczas ekologicznych warsztatów uczestnicy budowali biodegradowalne żurawie – łódki, które po zmroku rozświetliły Wisłę i popłynęły w kierunku Gdańska. Tym razem organizatorzy zaproszą fanów alternatywnej muzyki do warszawskiego Kurortu 6 sierpnia, a kilka dni później 9 sierpnia akcja odbędzie się w Poznaniu w lokalu Kontener Art. Co nas czeka tym razem?

„Tym razem zaplanowaliśmy nieco inne atrakcje w ramach Zapuść Żurawia. Soundrive Fest się zmienia i rozwija, podobnie nasza akcja miejska. Podczas wydarzenia zagrają polskie zespoły, które gościły na festiwalu w 2014 r. Young Stadium Club w Warszawie i Daniela Spaleniak w Poznaniu. Ale to nie wszystko. Chcemy promować także piękne miasto Gdańsk i Stocznię, która coraz bardziej ożywia się kulturalnie i muzycznie. Będzie można kupić stoczniowe gadżety i koszuli oraz oczywiście bilety na festiwal. Przygotowaliśmy jeszcze kilka niespodzianek, których szczegóły zdradzimy niebawem.”

Mówi pomysłodawca akcji Paulina Stypułkowska z agencji Mood Production
Linki:

https://www.facebook.com/SoundriveFest
http://festival.soundrive.pl/

 

O akcji Zapuść Żurawia:

Ideą akcji Zapuść Żurawia jest zachęcenie fanów muzyki alternatywnej do odwiedzenia festiwalu Soundrive Fest, który odbywa się na terenie Stoczni Gdańskiej. Pierwsza odsłona akcji odbyła się w sierpniu 2014 roku w jednym z najbardziej popularnych nadwiślańskich lokali warszawskich – Temacie Rzeka. Główną atrakcją wydarzenia były warsztaty ekologiczne, na których uczestnicy, wykorzystując biodegradowalne materiały (np. drewno, naturalny sznurek i liście kukurydzy), budowali łódki -żurawie symbol gdańskiej stoczni. Po zmroku, na łódeczkach zapłonęły świeczki, a instalacja popłynęła wraz z nurtem rzeki rozświetlając Wisłę. Uczestnicy mieli także możliwość wygrania karnetów na festiwal poprzez nadsyłanie zdjęć ukazujących rozświetlony brzeg.

Teaser zapowiadający akcję Zapuść Żurawia na Soundrive Fest:

https://www.youtube.com/watch?v=PoItCofIXao

Video-relacja z akcji:

https://www.youtube.com/watch?v=fhixcTiHKYE

Organizatorem i pomysłodawcą akcji jest agencja Mood Production

https://www.facebook.com/moodproduction?fref=ts

O Soundrive Fest:

Soundrive Fest to jeden z najbardziej obiecujących młodych festiwali prezentujący muzykę alternatywną. Na terenie stoczniowych hal produkcyjnych, w klubie B90, na dwóch scenach występują młode kapele z całego świata. Większość będących na początku swojej kariery, ale również te, które mają na swoim koncie pierwsze znaczące sukcesy. Podczas trzech edycji Soundrive Fest zaprezentowali się wykonawcy, którzy dziś są już rozpoznawani przez fanów na całym świecie: NOHA, iamiwhoami, Austra, Unknown Mortal Orchestra, Turbowolf, Toy, Esben And The Witch, Connan Mockasin. Wśród wykonawców pojawiają się również polskie kapele, wybierane i zapraszane przez portal Soundrive.pl

 

http://festival.soundrive.pl/
https://www.facebook.com/SoundriveFest?fref=ts
https://instagram.com/soundrivefestival/ 

,