Tolouse Low Trax w Jazz Club Hipnoza

Design

24 Paź 2016   , , , Video

Tolouse Low Trax hipnotyzuje Katowice. Tolouse_Low-Trax-Materia+éy_Prasowe

29 października katowicka Hipnoza za sprawą Tolouse Low Trax zamieni się na kilka godzin w ekscentryczny klub z Dusseldorfu. Impreza z rezydentem kultowego klubu Salon Des Amateurs to kolejna odsłona cyklu wydarzeń Before Tauron Nowa Muzyka, które umilą oczekiwanie na przyszłoroczną 12. edycję imprezy. Miło nam również poinformować, że festiwal po raz kolejny został nominowany do tegorocznej edycji nagród European Festival Awards.

Tolouse Low Trax to przedstawiciel nowej fali nietuzinkowych artystów z Dusseldorfu, obok Berlina najważniejszego miasta dla muzyki elektronicznej w Niemczech. To tam narodziły się takie legendy, jak Kraftwerk, Neu! i D.A.F. Współcześnie Dusseldorf wciąż stoi w awangardzie za sprawą artystów związanych z kultowym klubem Salon Des Amateurs. To kameralne miejsce, bardzo wpływowe w środowisku twórczym, słynie z ekscentrycznego profilu muzycznego i zamiłowania jego bywalców do nieskrępowanej zabawy do późnego poranka. Na imprezach w Salonie można usłyszeć m.in. industrial, afrobeat, synthpop i italo disco miksowane bez skrupułów z eksperymentalnym techno. Tolouse Low Trax to dj i producent, który wraz z Leną Willikens i Wolfem Mullerem stanowi trzon djskiej załogi Salon Des Amateurs. Artysta w przeszłości współtworzył postrockowy Kreidler, a obecnie wydaje solowe nagrania dla takich wytwórni, jak Antinote, Karaoke Kalk i Themes For Great Cities. Jego sety to esencja niepowtarzalnego klimatu Salonu, łączące w jedną spójną całość eksperymenty artystyczne i zaskakujące zwroty akcji z hipnotycznymi, plemiennymi rytmami. Czyli dokładnie to, czego powinno się oczekiwać po dju, którego ksywka jest hołdem dla francuskiego XIX-wiecznego malarza Henriego de Toulouse-Lautreca.

Występ Tolouse Low Trax to element promocji przyszłorocznej 12. edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. To jedna z najważniejszych imprez muzycznych w kraju, rozpoznawana i doceniana także poza Polską. Festiwal trzy razy otrzymywał nagrodę dla najlepszego małego festiwalu w Europie. Między 6-9 lipca 2017 roku katowicka Strefa Kultury ponownie zamieni się w pulsującą dźwiękiem przestrzeń festiwalową. Więcej szczegółów na temat nadchodzącej 12. edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka można znaleźć na stronie: www.festiwalnowamuzyka.pl

BILETY: Tolouse Low Trax, 29.10.2016, Hipnoza, Katowice
Cena:20 PLNhipnoza
Bilety do nabycia na stronach ticketpro.pl, biletin.pl, ebilet.pl, muno.pl oraz w kasie klubu Hipnoza.

https://www.facebook.com/JazzClubHipnozaOfficialVenueProfile
http://www.jazzclub.pl

, , ,