Warsaw Music Week – Workshops & Panels | 24-28.09.

Design

19 Wrz 2014  

Festiwal Warsaw Music Week to cykl wydarzeń prezentujących bogatą ofertę muzyczną stolicy. Inicjatywa ta powstała w 2009 roku dzięki współpracy agencji Good Music Productions z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawa, Liverpool Music Week oraz British Council w okresie starań Warszawy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Warszawa nie zdobyła tytułu, ale zyskała nowy festiwal, który w tym roku będzie miał już 5. edycję!


Warsaw Music Week to nie tylko koncerty wspaniałych artystów, ale i wydarzenia towarzyszące takie jak panele dyskusyjne, warsztaty oraz spotkania networking. Chcemy nie tylko słuchać muzyki, ale i o niej rozmawiać. 

W dniu 26.09 organizator festiwalu Warsaw Music Week, wspólnie z Instytutem Adama Mickiewicza, Fundacją Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych oraz Independent Digital zapraszają na warsztaty i penele dyskusyjne skierowane do: artystów, producentów, wydawców oraz wszystkich fanów muzyki. Będzie to dobra okazja do zadawania pytań specjalistom, do podzielenia się własną opinią lub pomysłem. Będzie to również okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

Culture.pl we współpracy z Sound Diplomacy zaprasza na otwarte warsztaty dla managerów muzycznych i zespołów, które poprowadzi Shain Shapiro – założyciel firmy Sound Diplomacy, promotor muzyczny i konsultant z przepastnym międzynarodowym doświadczeniem.
Zadaniem Culture.pl, flagowej marki Instytutu Adama Mickiewicza, jest promocja Polski i polskiej kultury zagranicą. Pod marką Culture.pl prezentujemy wysokiej jakości inicjatywy i wydarzenia z zakresu muzyki, designu, literatury czy teatru. Portal Culture.pl to codziennie aktualizowany serwis informujący o najciekawszych wydarzeniach związanych z polską kulturą na całym świecie. To także największe i najbardziej wszechstronne źródło wiedzy o polskiej kulturze.
Więcej na: www.culture.pl

Sound Diplomacy to niezależny konsultant i animator rynku muzycznego działający zarówno w sektorze prywatnym jak i instytucjonalnym w kilkunastu krajach i posiadający swoje oddziały w Londynie, Berlinie i Barcelonie.

Independent Digital przygotowało panel dyskusyjny podczas którego będziemy wspólnie zastanawiać się nad tym, czy wytwórnie płytowe są jeszcze niezbędne artystom do wydawania i promowania muzyki.

Wydarzenie ma charakter otwarty. Z uwagi na ograniczaną ilość miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

___________________

Plan spotkania:

16:00-16:30
Rejestracja

16:30-17:15
I Warsztat: Music Export 101: What You Need To Know Before You Export

95% pracy włożonej w trud wydawania swojej muzyki zagranicą zaczyna się w domu. Rozpoznanie rynku, współpraca biznesowa, zarządzanie aktywami, branding i cała masa innych wymagań, które muszą być spełnione zanim opuścisz “dom” i zaczniesz podbijać świat.
Znamy się na tym, dzięki naszej agencji – Sound Diplomacy- exportowaliśmy ponad 750 artystów pochodzących z kilkunastu krajów. Dlatego przyłącz się do nas by poznać kilka trików handlowych, pomocnych podpowiedzi oraz planów do przemyślenia w Polsce, zanim ją opuścisz.
– panel w języku angielskim

17:30-18:15
II Warsztat: Introduction to Sync and New Digital Technologies

Tak, w dzisiejszych czasach ciężko jest sprzedać płyty. Jednakże, nie było dotychczas tylu możliwości na wykorzystanie Twojej muzyki w filmie, telewizji czy reklamie, jak i sposobów osiągnięcia wymiernych korzyści z zastosowania cyfrowych kanałów dystrybucji. Warsztat ten przedstawi ogólny obraz nowych technologii, wytłumaczy co musisz na ten temat wiedzieć oraz da kilka wskazówek jak zbudować mającą wzięcie, przynoszącą zyski cyfrową strategię dla swojego zespołu. .
– panel w języku angielskim

18:30-19:15
I Panel: Wytwórnia czy samodzielność?

Postęp technologiczny oraz rozwój internetu sprawiły, że samodzielne nagranie, wydanie oraz promocja płyty nie były jeszcze nigdy tak proste. Czy dzisiaj wytwórnie płytowe są jeszcze artystom potrzebne? Jak razem z otoczeniem zmieniła się ich rola oraz co to oznacza dla całego przemysłu muzycznego?

Goście: Tomik Grewiński (Kayax – General Director)
Marek Włodarczyk (Independent Digital- Członek Zarządu)
Piotr Wierzbicki (Peter & Jacob)

Moderacja: Marcin Staniszewski (dziennikarz, muzyk)

19:15 – 20:00 networking

20:00 zakończenie