pexels-photo-68562

Wejdź w rolę: Projektant Śląski

Design

16 Sty 2017   , ,

Desing po śląsku.44808rola

W czwartek, 19 stycznia na ASP w Katowicach odbędzie się spotkanie „Wejdź w rolę: Projektant Śląski”. Organizatorem jest Kolektyw Gruba i KAVA Studio.

Czego dowiesz się na spotkaniu?
-ile jest Śląska w śląskim designie i architekturze,
-czy dni „mody na Śląsk” są policzone ,
-jak projektować po śląsku,
-gdzie byliśmy, gdzie jesteśmy i gdzie będziemy.

Zachwycasz się śląskim designem?
Chciałbyś stać się Superjednostką katowickiej architektury?
Zastanawiasz się, jaka jest tajemnica sukcesu śląskich marek?

Zaproszeni goście:
ICOALYOU.COM – Katarzyna Depa – ICOALYOU to nowa odsłona węgla kamiennego. Minimalizm, prostota, uniwersalność czerni, piękne wykończenie – to wszystko składa się na sukces ICOALYOU. Węgielki, bo tak nazywa swoje wyroby Kasia, stają się niezwykłą pamiątką ze Śląska, ale również wyjątkową i oryginalną ozdobą do wieczorowej sukienki.

gryfnie – Maria Dziubany – Gryfnie powstało z miłości do Górnego Śląska. Zaczynali od fanpage na Facebooku tworząc projekt promujący śląską kulturę i mowę. Gryfnie pielęgnuje dziedzictwo Górnego Śląska tworząc odzież z zabawnymi napisami w gwarze, gadżety dla domu, gry edukacyjne.

Magda Michał Kopaniszyn – Magda & Michał Kopaniszyn – Absolwenci katowickiej ASP. Miksują sztukę z technologią, nowe media z tradycyjnym rzemiosłem artystycznym. Analog i cyfra, atrament i algorytm, świat realny i wirtualny. Interesuje ich człowiek. Nastawieni są na interakcję, koncentrując się na harmonijnym uwalnianiu energii. Magda ma swój dorobek w streetarcie, a Michał działał jako Kopa Tv.

musk – Weronika Kiersztejn – Od 2010 współtworzy kolektywy projektowy musk, aktualnie współpracuje z Katarzyną Sąsiadek i Józkiem Madejem. Wspólnie z musk’iem jest laureatką konkursu Architektura Roku 2013 w kategorii Młody Twórca. Weronika jest także współtwórcą marki Zjedz sobie.

Zofia Oslislo – Urodzona w 1985 roku w Bytomiu, projektantka, kultoroznawczyni Absolwentka Projektowania Graficznego na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (2009) oraz Kulturoznawstwa w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (2009). Studiowała we Francji w Ecole Régionale des Beaux Arts de Saint-Etienne; autorka książki „Młodzi Ślązacy. Miasto, dizajn, tożsamość”.

– wstęp jest wolny po wcześniejszym zapisaniu się via http://projektantslaski.evenea.pl/
– liczba miejsc jest ograniczona do 100 osób

Data 19.01.2017,
Godzina 18.15
Miejsce ASP Katowice (sala kinowa) Katowice
Wstęp wolny

, ,