fotos-xe-tallinn_3_preview

Xenony na trasie!

Design

8 Lis 2016   , ,

Ambient na parkietach. plakat-a2-low_3_preview_1

Zapraszamy na trasę koncertową zespołu Xenony, który podczas dziewięciu imprez pokaże moc syntezatorów. Po powrocie na scenę grupa na nowo pragnie pokazać swą miłość do ambitnych dźwięków i przenieś nas w kompletnie inny wymiar.

Xenony zostały  założone w 2013 przez Piotrka Bukowskiego. Pierwsza płyta „XE“ (Lado ABC  A/13, MA 14) w całości powstała na domowym komputerze autora. Została świetnie przyjęta przez słuchaczy, ale wysoki poziom komplikacji elektronicznych gliczy utrudniał wykonanie materiału na żywo. Udało się to trzy razy. Koszniec i Bebech w końcu wyznali, że wolą normalniejszą formę zespołu. Piotr Bukowski w sumie też.

Zespół w 2015 narodził się na nowo. Wychodząc z założenia „żadnych laptopów na scenie“ powrócił do pierwotnej radości w obcowaniu z elektronicznymi instrumentami. Łączy ich miłość do dobrych melodii, dobrych syntezatorów, i czarnej, dobrej kawy przelewowej „Karol“, której hektoriltry wypijają zawsze na każdej próbie. Jedyni, którzy w bezkompromisowy sposób łączą brzmienia syntezatorowe z zaawansowaną wiedzą z zakresu całek i wektorów. Po koncercie sami zwijają kable. Zespół na trasie zaprezentuje nowe utwory z nadchodzącej, drugiej płyty, której premiera odbędzie się już 1 kwietnia 2017.

Xenony: 
Piotr Bukowski (m.in. Hokei, Duży Jack, Tutaj) – syntezatory
Paweł „Bebech“ Górski (Duży Jack) – syntezator
Karol Koszniec (Nowa Romantyka) – maszyny perkusyjne

TRASA:
16.11 EUFEMIA // WARSZAWA
17.11 NADA fest. (+INNERCITY ENSEMBLE)  // TORUŃ
18.11 MÓZG // BYDGOSZCZ
19.11 ŻAK (+KRISTEN) // GDAŃSK
14.12 CHMURY (+DUŻY JACK) // WARSZAWA
15.12 INNE BRZMIENIA fest. (+DUŻY JACK) // LUBLIN
16.12 TBA, (+DUŻY JACK) // GRODZISK MAZOWIECKI
17.12 DOMEK GRABARZA (+SIŁA, DUŻY JACK) // SZCZECIN
18.12 TBA, 6 DZIELNICA (+DUŻY JACK) // ŁÓDŹ

https://xenony.bandcamp.com
https://www.facebook.com/XenonyBand
https://milieulacphale.bandcamp.com
http://ladoabc.com

, ,