B-Boy Hong 10 and B-Boy Issei

Znamy nowego mistrza Red Bull BC One!

Design

5 Gru 2016   , ,

19- letni B-boy pokonał dwukrotnego mistrza świata.

Lokalny bohater – Issei Hori – triumfował podczas światowgo finału Red Bull BC One w Japonii, w którym jego głównym rywalem był dwukrotny mistrz, 12 lat starszy Hong 10 z Korei.  Polski reprezentant – Kleju – został pokonany przez zeszłorocznego mistrza – Victora.

3 grudnia w Japonii odbył się finał zawodów beakdance’owych Red Bull BC One. Zmierzyli się ze sobą najlepsi b-boye z całego świata, w tym trzech byłych mistrzów. Był wśród nich również Polak – Kleju, któremu nie udało się pokonać w pojedynku zeszłorocznego mistrza – Victora.

W tym roku, to gospodarze okazali się najsilniejsi. Utalentowany, 19-letni Bboy Issei pokonał znacznie starszego rywala, jakim był Kim Hong-Yeolem, występujący pod pseudonimem Hong 10. „12 lat? To ponad dekada breakingowego doświadczenia, którego mi brakuje!” – zauważa z uśmiechem b-boy Issei, schodząc ze sceny w Nagoi. „Ta różnica wieku ma ogromne znaczenie” – stwierdza, wciąż pocąc się po finałowym starciu jeden na jednego z Koreańczykiem. „To tylko spotęgowało moją motywację”.

Hong 10, który sięgnął po mistrzostwo w 2006 i 2013 roku, nie krył zaskoczenia – „12 lat? Jestem w szoku. Starzeję się… B-boying nie jest łatwy. Możemy oczywiście polegać na doświadczeniu, ale główną rolę odgrywa nasze ciało. Muszę znaleźć sposób na polepszenie swojej formy”.

„Jestem pod wrażeniem rozwoju BC One” – komentuje Richard Colón, lepiej znany w branży jako Crazy Legs, który w wieku 50 lat wciąż uznawany jest za pioniera breakingu z nowojorskiego Bronxu – „Lista startowa rzuca mnie na kolana. Każdy z uczestników sobotnich bitew posiada najważniejsze umiejętności współczesnego b-boya, od stylów takich jak ‘power’, ‘blow up’ czy ‘flavour’ po zdolności techniczne i podstawy. Zwycięzca zdecydowanie zasłużył na trofeum.”

VOD ze światowego finału Red Bull BC One można oglądać w Red Bull TV na stronie: www.redbull.tv

Red Bull BC One to globalne hip-hopowe wydarzenie łączące w sobie taniec, muzykę, styl i sztukę, które po debiucie w 2004 roku szybko zapracowało na miano jednego z najważniejszych konkursów breakdance’owych i co roku przyciągają najlepszych tancerzy świata.

redbull.pl/muzyka Red-Bull-bc1-585x547
www.redbullbcone.com

 

 

 

, ,