off-festival-new-logo-632x421_1

2016: OFF we go!

Festiwale

21 Gru 2015   , ,

on/OFF

11. edycja OFF Festival Katowice odbędzie się od 5 do 7 sierpnia 2016 roku. Zagrają m.in. Napalm Death, Sleaford Mods, Machinedrum i Beach Slang. Karnety w promocyjnej cenie – już w sprzedaży!

Zamiast poddawać się jesienno-zimowej chandrze, warto już planować wakacyjne eskapady. Zamiast kupować przyjaciołom i ukochanym pod choinkę swetry z jeleniem, można im sprezentować karnet na OFF Festival Katowice. Jak co roku proponujemy trzy dni i trzy noce z najlepszą muzyką i w doborowym towarzystwie – od 5 do 7 sierpnia zagrają dla was m.in. wściekli Napalm Death, do bólu prawdziwi Sleaford Mods, wizjoner Machinedrum i radośnie za głośni Beach Slang.

Karnety na OFF Festival Katowice 2016 już trafiły do sprzedaży: do 29 lutego możecie je kupić w promocyjnej cenie 230 złotych. Dla stałych gości, zarejestrowanych w OFF Sklepie, przez pierwsze trzy tygodnie sprzedaży dostępna jest oferta specjalna Early OFF.

Podczas tej edycji OFF Festivalu zagrają m.in.:

Napalm Death – pionierzy grindcore’a, od 36 lat w awangardzie muzycznej ekstremy! Ostatnie albumy grupy – choćby znakomity, wydany w 2015 roku „Apex Predator – Easy Meat” czy poprzedni, „Utilitarian”, na którym gościł John Zorn – świadczą o tym, że zespół jest w szczycie artystycznej formy. Ale też paliwa dla swojej wściekłości ma niemało: brutalna, bezkompromisowa muzyka Napalm Death to przecież nie przypadek, to narzędzie ich walki z nierównościami społecznymi, skorumpowanym światem polityki czy grabieżczej działalności wielkich korporacji. Cieszymy się, że jedną ze swoich bitew Brytyjczycy stoczą w Katowicach.

Sleaford Mods – muzyka zapomnianych przez Boga i władzę najpodlejszych dzielnic angielskich miast? Czterdziestolatek powie: punk. Jego o pokolenie młodszy kolega: hip-hop. Obaj spotkają się na koncercie Sleaford Mods. Duet z Nottingham zachwyca eklektyzmem – można połączyć wpływy Wu-Tang Clan, Guns N’Roses, rave’u i black metalu na jednej płycie?! Można! – bo gra przez nich duch czasów: dzisiaj tak się słucha muzyki i tak ją tworzy. Wartością dodaną są tu ostrość spojrzenia, frustracja i gniew – chropowaty minimalizm Sleaford Mods robi taką furorę, bo to po prostu 100% prawdy.

Machinedrum – Travis Stewart, znany światu jako Machinedrum, zyskał sławę jako producent głównie przez współpracę z Azealią Banks i Jamie Liddellem. Ale to tylko czubek góry lodowej. Dorobek tego mieszkającego w Berlinie Amerykanina imponuje zarówno ilością (trudno to wszystko zebrać, bo Stewart tworzył w różnych konfiguracjach personalnych i pod różnymi szyldami – ale na przykład Sepalcure znać trzeba!), jak i jakością – by wspomnieć znakomity album „Vapor City” i uzupełniającą go płytę „Vapor City Archives”, wydane przez Ninja Tune.

Beach Slang – nie da się stracić wiary w rock’n’rolla, dopóki pojawiają się takie zespoły jak Beach Slang. Bezpretensjonalnych punkrockowych hymnów tego kwartetu z Pensylwanii trzeba słychać głośno, najlepiej przekrzykując się z wokalistą. Pod sceną trzeba się spocić. Z tekstami błyskotliwymi, choć nieskomplikowanymi tekstami – „jestem zbyt młody, by umierać, jest za późno, bym mógł umrzeć młodo” – trzeba się utożsamiać. To zabawne, że tytuł wydanego jesienią 2015 roku pełnoczasowego debiutu Beach Slang brzmi „The Things We Do to Find People Who Feel Like Us”, czyli: „Rzeczy, które robimy, by znaleźć ludzi, którzy czują to, co my” – bo przecież wystarczy przyjechać do Katowic. OFF you go, Beach Slang!

Więcej informacji i szczegółowy program na stronie festiwalu.
http://off-festival.pl
https://www.facebook.com/offfestival

, ,