tauron_nowa_muzyka_nils_frahm_24-08-2014_foto_radoslaw_kazmierczak-3

Sześciu nowych wykonawców na TNMK

Festiwale

28 Kwi 2017   , ,

Ogłoszeń ciąg dalszy.

Tauron Nowa Muzyka Katowice ogłasza 6 nowych wykonawców, zapowiada sprzedaż biletów 1-dniowych i prezentuje harmonogram 12. edycji Festiwalu!

Nowi artyści:
Who Made Who
Forest Swords
Demdike Stare
Taco Hemingway
Frederic Robinson
Hatti Vatti

Znamy harmonogram 12. edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice! Aktualny program jest już dostępny na oficjalnej stronie imprezy: festiwalnowamuzyka.pl. 59 wykonawców (a to jeszcze nie wszyscy!) zagra aż na 8 scenach podczas 4 dni festiwalu. Ogłoszenie programu wydarzenia zbiega się z zapowiedzią uruchomienia sprzedaży biletów 1-dniowych w cenie 150 zł, która wystartuje już 1 maja! Ponadto do składu tegorocznej edycji dołączają elektroniczni eksperymentatorzy z Polski, Niemiec i Wielkiej Brytanii, gwiazda polskiego hiphopu oraz duński zespół łączący rock z muzyką klubową.

Do startu tegorocznej, 12. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice pozostało zaledwie 9 tygodni. Katowicki festiwal to czołowe wydarzenie muzyczne w Polsce, co roku intrygujące programem artystycznym i poziomem organizacji. Tegoroczne święto muzyki elektronicznej uświetnią także artyści z kręgów muzyki alternatywnej i hiphopu. Duńskie trio Who Made Who słynie z bezpretensjonalnej fuzji rocka i muzyki tanecznej. Inspiracje nowojorską sceną no wave i punkfunk przekuwają w zaraźliwe melodie i gęste rytmy, znakomicie wypadające na żywo. Brytyjczyk Forest Swords specjalizuje się z kolei w gęstych, smolistych kompozycjach inspirowanych dubem, trip-hopem i R&B. Po czterech latach milczenia, artysta powraca  w maju z drugim albumem „Compassion”. Występ na Tauron Nowa Muzyka Katowice będzie promował najnowszy materiał producenta.

Wydarzeniem będzie z pewnością hipnotyczny występ brytyjskiego duetu Demdike Stare. Sean Canty i Miles Whitaker słyną z zainteresowań okultyzmem i mrocznych wizualizacji, opartych na fragmentach zapomnianych pereł kina horror i gore sprzed lat. Duchologia w ich wydaniu ma mroczny i eksperymentalny, ale wciąż taneczny charakter. Polskie akcenty wśród świeżo ogłoszonych artystów to raper Taco Hemingway i producent Hatti Vatti. Pierwszy z wymienionych potrzebował zaledwie dwóch lat, by przebić się z głębokiego podziemia do poziomu ogólnokrajowej gwiazdy. Jego szczery, literacki rap zdobył fanów zarówno wśród zwykłych słuchaczy, jak i krytyków, czego dowodem była m.in. nominacja do Paszportu Polityki 2016 i miano złotej płyty za album „Marmur”. Trójmiejski producent ukrywający się pod szyldem Hatti Vatti specjalizuje się w abstrakcyjnej elektronice inspirowanej m.in. muzyką bassową i ambientem. Jego najnowszy album „Szum” powstał w oparciu o sample wydobyte z przepastnych archiwów Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Świeżo ogłoszeni artyści poszerzają program festiwalu do 59 nazwisk. Jednocześnie z przykrością informujemy, że brytyjski duet Yussef Kamaal zawiesiłtnmk logo działalność. Występ zespołu podczas 12. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice jest odwołany. Od czwartku 27 kwietnia na stronie festiwalnowamuzyka.pl dostępny jest szczegółowy harmonogram festiwalu z podziałem na dni. To wciąż jeszcze nie wszyscy artyści, ale już teraz można powiedzieć, że zapowiada się prawdziwa muzyczna uczta!

Na stronie festiwalnowamuzyka.pl cały czas trwa sprzedaż karnetów na festiwal! Od 1 maja w sprzedaży bilety 1-dniowe!

, ,