Audioriver 2015 | Róisín Murphy

Festiwale

18 maja 2015   Video

Miss Moloko!

bf9cb1abJedną z gwiazd tegorocznej edycji Audioriver jest Róisín Murphy, która przedstawi swój najnowszy materiał z albumu Hairless Toys.

Róisín, a właściwie Róisín Marie Murphy, pochodzi z Irlandi, z miasteczka Arklow. Przed założeniem zespołu Moloku, nigdy nie śpiewała profesjonalnie, w co trudno tak naprawdę uwierzyć. Podczas jednej z imprez poznała Marka Brydona, co zaowocowało stworzeniem projektu Moloko, jak i ich późniejszym związkiem. Do dziś Róisín, wydała jako zespół Moloko 4 albumy studyjne, plus jeden zawierający remixy utworów. W solowym projekcie doczekała się trzech pełnych wydawnictw.

Ostatnim z nich jest Hairless Toys, który oprócz nowej warstwy muzycznej, niesie ze sobą przemianę samej wokalistki. Nowy wygląd artystki, ma nieść ze sobą jej przemianę wewnętrzną. Co do samego albumu, wyczuwamy już klasyczny, jak dla tej artystki styl. Klubowe brzmienie połączone z mocnym zarysem linii melodycznej, przeplatane gamą instrumentów akompaniujących, to znak rozpoznawczy Róisín.

Niezmiernie cieszy umieszczenie tak utalentowanej wokalistki, na liście tegorocznego festiwalu Audioriver. Po ośmiu latach od wydania ostatniego albumu „Overpowered”, miło będzie usłyszeć nowy materiał artystki. Warto przypomnieć, iż bilety na majowe koncerty Róisín rozeszły się w kilka godzin.

Przypominamy, że od 13 maja wzrosły ceny biletów.
Więcej o biletach i karnetach dowiecie się ze strony festwialu.

https://www.facebook.com/roisinmurphy
https://soundcloud.com/miss-roisin-murphy
http://www.roisinmurphyofficial.com
http://www.audioriver.pl