Audioriver Sun_Day - key visual

Audioriver | Program Sun/Day

Festiwale

12 maja 2016   , , ,

Audioriver ogłasza program trzeciego dnia festiwalu.Audioriver Sun_Day - key visual

Trzecia edycja, trzeciego dnia, największego polskiego festiwalu z muzyką elektroniczną wygląda jeszcze ciekawiej niż poprzednie. Obie sceny zostaną oddane we władanie dwóm wielkim postaciom. Za Stage One odpowiadać będzie Damian Lazarus, który sprowadzi aż pięciu artystów związanych z jego wytwórnią Crosstown Rebels. Będą to Bedouin, Dinky, Magit Cacoon, Satori live i Serge Devant. Z kolei na drugiej scenie królował będzie DJ Marky i jego przyjaciele: Calibre, SpectraSoul, MC LowQui i SP:MC. Pomimo, że program poznajemy dopiero teraz, karnetów obejmujących trzeci dzień Audioriver zostało już bardzo niewiele i prawdopodobnie znikną jeszcze przed zmianą cen, która przypada na 19 maja.

„Damian Lazarus grał na obu dotychczasowych edycjach Sun/Day i oba te sety były absolutnie magiczne” – mówi rzecznik prasowy festiwalu, Łukasz Napora. „Gdy zszedł ze sceny przed rokiem, powiedział, że chciałby u nas zrobić coś więcej – sprowadzić ze sobą artystów i scenografa. Oczywiście się zgodziliśmy, bo – po pierwsze: to świetny pomysł. Po drugie: nie wyobrażaliśmy sobie, żeby tegoroczna edycja Sun/Day odbyła się bez tego artysty.”

Zresztą, sami zobaczcie, jak było przed rokiem. Organizatorzy właśnie opublikowali film z edycji 2015

Rebel Rave to nazwa imprez Damiana odbywających się na całym świecie od wielu lat i to właśnie pod tą banderą wystąpią artyści zebrani na Stage One. Część z nich jest już świetnie znana na scenie, część dopiero zostanie odkryta przez szeroką publiczność. „Damian Lazarus słynie z niezwykłego smaku i talentu do odkrywania nowych, unikalnych artystów. Robi to od lat prowadząc swoją prestiżową wytwórnię Crosstown Rebels. Teraz, po raz pierwszy w Polsce, zobaczymy, jak ta selekcja przekłada się na tworzenie programu imprezy.” – dodaje Napora.

Stage One zostanie niemal w całości oddana zagranicznym artystom, a wszystkie z ogłoszonych nazwisk są szalenie interesujące. Zacznijmy jednak od tego najmniej – jak na razie – znanego. Satori jest Holendrem, ale muzycznie to obywatel wielu narodowości, a jego muzyka prowadzi przez tempa, kultury i światy, umykając jakimkolwiek szufladkom.

Satori live at La Horde, Paris https://youtu.be/TRB26RrVw9A

Przesiąknięta różnymi kulturami jest także twórczość duetu Bedouin, będąca efektem mieszania bliskowschodnich korzeni autorów, mieszkania w Nowym Jorku oraz podróżowania po całym świecie. Tamer Malki i Rami Abousabe wydają m.in. na Crosstown Rebels, Get Physical, Cityfox czy Supernature.

Bedouin – Walk Away https://youtu.be/6aLtUu9uCkU

Rosjanin Serge Devant także mieszka w Nowym Jorku, lecz ten artysta zaczynał od wydawania w wytwórni Ultra, znanej z bardziej przystępnej elektroniki. W 2014 roku miał jednak poważny wypadek snowboardowy, który wysłał go na przymusowy urlop od sceny, co przyczyniło się do zmiany stylu. Teraz wydaje u Lazarusa, Jamiego Jonesa i Lee Fossa, Hot Since 82 oraz Yousefa.

Serge Devant & Damiano feat. Camille Safiya – Fearing Love https://youtu.be/9BKk5ZFS5KM

Program Rebel Rave na Audioriver zamykają dwie kobiety mieszkające w Berlinie, ale pochodzące z innych krajów. Dinky to wydająca od kilkunastu lat Chilijka, która na koncie ma już pięć albumów w takich wytwórniach, jak Visionquest, Wagon Repair czy Vakant. Magit Cacoon urodziła się w Tel Avivie i choć ma krótszy staż niż koleżanka, już może się pochwalić płytą na Upon.You Records oraz jeszcze gorącą, świetną EP-ką „Subterranean Fiction” na Rebellion.

Magit Cacoon – More Than Time https://youtu.be/2Y9wlY8cVeQ

Stage Two – tak, jak przed rokiem – zostanie oddana brzmieniom drum & bass. Tutaj za program odpowiadał będzie słynny Brazylijczyk, DJ Marky, który także posiada swoją markę imprez. Tym razem DJ Marky & Friends zagości w naszym kraju, właśnie na Audioriver Sun/Day. Oprócz samego gospodarza, na scenie staną wybitni przedstawiciele gatunku: Calibre, duet SpectraSoul oraz dwaj MC: LowQui i SP:MC.

Calibre – No Reply https://youtu.be/EYPIpInB6zg

Calibre to artysta z Irlandii Północnej nagrywający już od ponad 20 lat i trudno znaleźć fana gatunku, który nie natknąłby się na jedną z jego 10 płyt. Audioriver wreszcie nadrabia wielką zalegość i sprowadza tego artystę do Płocka. Z kolei SpectraSoul grali w Płocku przed rokiem, ale podczas głównej części festiwalu. Występ dali świetny, więc powtórka jest jak najbardziej na miejscu. Do składu Sun/Day dołączą jeszcze polscy artyści, ale ich nazwiska poznamy w późniejszym terminie.

SpectraSoul – Light In The Dark ft. Terri Walker https://youtu.be/UdDj_L2wfbM

Na późniejszy termin nie ma co już jednak czekać, jeśli chodzi o zakup karnetów trzydniowych, czyli tych, które obejmują Sun/Day. „Przed rokiem skończyły się jakoś w maju i teraz będzie podobnie – raczej zabraknie ich jeszcze przez podwyższeniem cen, które wydarzy się wraz z końcem 18 maja.” – komentuje Napora. Zmiana cen to dobry powód, by pospieszyć się z zakupami także karnetów dwudniowych, które tylko do końca środy dostępne są w cenie 200 zł. Wszystkie rodzaje wejściówek znajdziemy na http://audioriver.ebilet.pl oraz w salonach Empik w całej Polsce.

Data 29-31 lipca
Miejsce Płock
Karnety trzy- i dwudniowe dostępne są na http://audioriver.ebilet.pl logo audio
oraz w salonach Empik w całej Polsce.
Więcej na www.audioriver.pl
www.facebook.com/audioriver

, , ,