Audioriver_2016_day_1

Aurioriver Day 01

Festiwale

30 Lip 2016   ,

Pierwszy dzień Audioriver 2016 za nami!Audioriver_2016_day1

11. edycja Audioriver ściągnęła do Płocka tłumy fanów z Polski i zagranicy. Drugi dzień festiwalu zapowiada się równie imponująco. W ciągu dnia odbywają się targi muzyczne i kino festiwalowe, a wieczorem koncerty największych gwiazd muzyki elektronicznej. Wystąpią m.in. Crystal Castles, DJ Shadow, C2C, Black Sun Empire, Richie Hawtin oraz Sigma live.

 „W tym roku zdecydowanie było widać, jak wyrównany jest program na wszystkich scenach” – mówi rzecznik prasowy festiwalu, Łukasz Napora. „Każda scena i każdy koncert przyciągały ogromne ilości ludzi, którzy stale migrowali w polowaniu na swoich ulubionych artystów lub nowe odkrycia. Każdy widział pewnie nieco inny zestaw koncertów i będzie miał trochę inne wrażenia. Ja mogę więc mówić tylko za siebie i cieszę się, że znalazłem czas na występy Dubfire’a, Dangera i Octave One. W internecie widzę też bardzo dobre opinie o Elli Eyre, Caspa & Rusko, Jaguar Skills i występie Svena Vätha. Cieszę się też, że nowa scena – Electronic Beats – świetnie zafunkcjonowała na festiwalu, ściągając tłumy i świetne recenzje.

Sobota zapowiada się równie emocjonująco. Line-up każdej sceny wypełniony jest mocnymi nazwiskami, na które czeka tysiące fanów elektroniki. Na Main Stage wystąpią takie gwiazdy, jak: Sigma – autorzy hitów „Nobody to love” i „Changing”, C2C – czołowi przedstawiciele turntablizmu, a także Crystal Castles oraz Gorgon City. Oprócz nich, na scenie Last.fm Hybrid Tent zagrają Black Sun Empire ft. MC LowQui – legenda mrocznej odmiany drum & bass, a w Cities Tent Simon Mattson – jeden z najbardziej wartościowych artystów na polskiej scenie muzycznej. W Circus Tent pojawi się m.in. Scuba – reprezentant tanecznej elektroniki, natomiast gwiazdą sobotniego line-upu Electronic Beats Stage będzie DJ Shadow – kultowa postać gatunku trip hop.

Od rana odwiedzane są już stoiska Targów Muzycznych Audioriver, zlokalizowanych na płockim rynku, gdzie wystawiło się wiele marek i organizacji związanych z kulturą i muzyką alternatywną. Tutaj znajduje się również jedna ze scen – BURN STAGE, na której wystąpią takie gwiazdy, jak Guti live oraz Lee Buridge. Wszystkie koncerty (od 10:30 do 20:00) i wstęp na Targi są bezpłatne.

Sobota to także drugi dzień Audioriver Fashion Nights powered by Co Jest Grane24. Niezależne marki i projektantów można spotkać w samym sercu festiwalu – na płockiej plaży, tuż przy Last.fm Hybrid Tent. Wśród wystawców znajdziemy m.in. marki B.Lu oraz Patiflora, które słyną z bajkowych festiwalowych wianków i opasek, a fani biżuterii na pewno wiele czasu spędzą przy stoiskach Golden Dust, Szarejko czy Sigil Jewels. Dla największych fanów festiwalu organizatorzy przygotowali również punkt, gdzie będzie można znaleźć ubrania z metką Audioriver.

Sobota na Audioriver to także Kino Festiwalowe, na którym pojawi się kilka produkcji o muzyce i kulturze niezależnej. „Raving Iran”, „Björk. The Creative Universe Of A Music” oraz „The Art Of The DJ” – to trzy filmy, które zobaczymy w tym roku. Seanse zaczną się w sobotnie popołudnie (14:00, 15:45 i 17:00) w Novym Kinie Przedwiośnie w Płocku. Bilet na każdy seans dostępny jest w kasie kina za jedyne 10 zł.

 logo audio

Więcej na www.audioriver.pl
www.facebook.com/audioriver

 

,