Audioriver 2016

Burn Stage | Audioriver 2016

Festiwale

10 Cze 2016   , ,

Guti i Lee Burridge gwiazdami BURN Stage na Audioriver 2016Guti

Twórca jednego z najlepszych elektronicznych live actów ostatnich lat, Guti, oraz prawdziwa legenda sceny house, Lee Burridge, dołączają do programu Audioriver. Wystąpią oni na BURN Stage podczas dziennej, bezpłatnej części festiwalu, odbywającej się w dniach 29-30 lipca na rynku Starego Miasta w Płocku. Do line-upu dołącza także zwyciężczyni zeszłorocznej edycji konkursu BURN Residency, Samanta, zamykając tym samym zagraniczny program Audioriver.

Partnerem sceny na rynku jest marka BURN Energy, która od wielu lat aktywnie wspiera światową elektronikę – czy to poprzez sponsoring ważnych wydarzeń muzycznych czy organizację wspomnianego, międzynarodowego konkursu dla DJ-ów. „Konkurs ten będzie miał zresztą wpływ na program BURN Stage, ponieważ uczestnicy rywalizacji będą walczyć także o występ na tej właśnie scenie” – mówi Łukasz Napora, rzecznik prasowy Audioriver. „Już 18 czerwca w warszawskim klubie Iskra odbędzie się finał polskich eliminacji konkursu BURN Residency i wtedy właśnie zdecydujemy, którzy z jego uczestników dołączą do programu naszego festiwalu.”

Dobry występ 18 czerwca może być przepustką do zagrania u boku dwóch artystów, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach. Guti to Argentyńczyk, który głosami czytelników największego portalu poświęconego elektronice, Resident Advisor, od pięciu lat znajduje miejsce w czołówce rankingu najlepszych live actów na świecie. Jego talent w tworzeniu elektroniki jako pierwszy odkrył Loco Dice, który wziął go pod skrzydła swojej wytwórni Desolat, ale nie trzeba było długo czekać, by w kolejce ustawiły się kolejne labele, jak choćby Defected, Crosstown Rebels czy Suplement Facts.

Guti – Hope

Lee BurridgeDrugi z artystów ma dłuższy staż niż Guti i także słynie z porywania tłumów. Lee Burridge to jedna z najbarwniejszych i najbardziej pozytywnych osobowości na elektronicznej scenie. Jest Brytyjczykiem, ale karierę zaczął od przeprowadzki do Hong Kongu i grania w tamtejszych klubach w latach 90. Przed końcem millenium wrócił do ojczyzny i rozpoczął słynną rezydenturę w klubie Fabric. Wraz z Craigiem Richardsem jako duet Tyrant, na zawsze wpisali się do historii muzyki elektronicznej. To nie znaczy jednak, że Lee przestał ją tworzyć. Od 2011 roku wraz z Mathew Dekayem organizują bardzo popularny cykl dziennych imprez All Day I Dream, a od wielu lat Burridge jest bohaterem słynnej sceny Robot Heart na festiwalu Burning Man, co czyni go idealnym artystą na granie w blasku słońca podczas Audioriver.

Lee Burridge – live at All Day I Dream, London

Zagraniczny program festiwalu zamyka Samanta, czyli Litwinka, która zwyciężyła przed rokiem w konkursie BURN Residency. Pokonała wówczas łącznie aż 7000 uczestników ze 133 krajów i zdobyła nie tylko letnią rezydenturę w klubie Space na Ibizie, ale i 100 tysięcy euro, które jest obecnie inwestowane przez markę BURN Energy w jej karierę zawodową. Od kilku miesięcy grywa w klubach i na festiwalach całego świata, a niedawno dołączyła do grona artystów reprezentowanych przez agencję Bullitt, w której znajdziemy takie postaci, jak Dubfire, Fritz Kalkbrenner czy Miss Kittin.

BURN Stage jest sceną działającą popołudniami w piątek i sobotę 29 i 30 lipca. Wstęp na wszystkie występy jest bezpłatny. „Zapraszamy jednak również na organizowany przez nas ostatni etap polskich eliminacji konkursu BURN Residency. 18 czerwca w klubie Iskra w Warszawie, na – tak zwanym – Mix Offie wystąpią nie tylko polscy DJ-e rywalizujący o wyjazd na finał na Ibizie, ale także włoski duet Mind Against, który przed dwoma laty zagrał genialny set na Audioriver” – dodaje Napora.

Data 29-31 lipca
Miejsce Płock
Karnety trzy- i dwudniowe dostępne są na http://audioriver.ebilet.pl logo audio
oraz w salonach Empik w całej Polsce.
Więcej na www.audioriver.pl
www.facebook.com/audioriver

, ,