Audioriver - key visual

Historia muzyki w kinie Audioriver.

Festiwale

24 Cze 2015   ,

Kino festwalowe.Audioriver - key visual

Festiwal Audioriver to nie tylko koncerty oraz targi muzyczne i modowe, lecz także kino z unikalnym programem i filmami niedostępnymi w regularnej dystrybucji. Organizatorzy właśnie podali program na 10. edycję tego wydarzenia, składający się trzech produkcji: szwedzkiej „Ström åt folket (Power To The People)”, francuskiej „Industrial Soundtrack For The Urban Decay” oraz amerykańsko-francuskiej „Fresh Dressed”. Wszystkie te propozycje zobaczymy 25 lipca 2015 w płockim kinie Przedwiośnie.

Każda z produkcji to film dokumentalny traktujący o historii innej części muzycznego świata – zarówno pod względem gatunkowym, jak i geograficznym.

Ström åt folket https://youtu.be/LRpDYZkfCfY
„Ström åt folket (Power To The People)” to bardzo dynamiczna i interesująca opowieść o 60-ciu latach szwedzkiej elektroniki. Obraz zaczyna od czasów, gdy ten nurt dopiero się rodził, następnie pokazuje okres, gdy był przez wielu wyśmiewany, a kończy na teraźniejszości, w której elektronika dla wielu młodych ludzi jest ważniejsza niż rock czy pop. W filmie zobaczymy wywiady z takimi gwiazdami, jak The Knife, Robyn, Swedish Housemafia, Cari Lekebusch czy Adam Beyer, który zresztą wystąpi w tym roku na Audioriver. Co ciekawe, reżyserem jest ceniony producent muzyczny, Håkan Lidbo.

Fresh Dressed https://youtu.be/vQ9LyiNrA-s
Ostatnia propozycja traktuje także o historii – ale już mniej muzyki, a bardziej mody z nią związanej. „Fresh Dressed” pokazuje fenomen hip-hopowego ubioru, który z getta przeszedł do popkultury. Zobaczymy bogate archiwalia filmowe i ciekawe wywiady z raperami, projektantami i innymi ludźmi ze świata muzyki i mody hip-hopowej, jak: Pharrell Williams, Damon Dash, Karl Kani, Kanye West, Nas Jones i André Leon Talley.

Industrial Soundtrack For The Urban Decay https://vimeo.com/86841887
Industrial Soundtrack For The Urban Decay” także cofa się w czasie – do połowy lat 70. i narodzin muzyki industrialnej. Poznamy tło społeczne na jakim powstała oraz takich pionierów gatunku, jak Throbbing Gristle, Cabaret Voltaire i Graeme Revell z zespołu SPK, czyli autora ścieżek do takich filmów, jak „Od zmierzchu do świtu”, „Sin City: Miasto Grzechu” czy „Grindhouse: Planet Terror”.

Projekcje odbywać się będą w sobotnie popołudnie w trakcie festiwalu Audioriver w NoveKino Przedwiośnie na ul. Tumskiej 5a. Bilet na każdy seans dostępny będzie w kasie kina za jedyne 10 zł.

http://www.audioriver.pl
https://www.facebook.com/audioriver

,