Rawa_Blues_Festival_2010

J.J. Grey & Mofro z Florydy kolejną gwiazdą 36. Rawa Blues Festival

Festiwale

26 Kwi 2016  

przechwytywanie_770J.J. Grey & Mofro łączą w swojej twórczości blues, funk, soul i rock. Występowali na największych amerykańskich festiwalach. Pora na pierwszą wizytę w Polsce. Warto zobaczyć ich na żywo, bo to prawdziwa koncertowa petarda!

Pochodzą z Florydy, działają od ponad 25 lat. Ich dyskografia liczy dziewięć albumów, ostatni – „Ol’ Glory” –  ukazał się w 2015 roku. Jeśli ktoś chciałby poczuć klimat koncertów charyzmatycznego wokalisty i gitarzysty oraz jego zespołu – powinien sięgnąć po DVD „Brighter Days”, jedno z wydawnictw, które uświetniło jubileusz 40 – lecia wytwórni Alligator Records. JJ Grey and Mofro nagrali aż sześć płyt dla tego legendarnego bluesowego labelu.  Piękna ballada z ich repertuaru – „The Sun Is Shining Down” –  została wykorzystana w jednym z odcinków trzeciego sezonu popularnego serialu „House of Cards”.

Teksty do moich utworów rodzą się same. Podobnie jest z muzyką. Niezręcznie jest nazywać je „moimi”. Słowa i nuty przychodzą z zewnątrz, inspiruje mnie życie codzienne, zwykłe rozmowy… Potrzebny jest impuls, jakiś temat, a potem wszystko żyje już własnym życiem. Wiele utworów powstało z improwizacji – deklarował JJ Grey w jednym z wywiadów.

Bilety na 36. Rawa Blues Festival dostępne są w sieci Ticketpro na terenie całego kraju.
Szczegółowe informacje: www.rawablues.com oraz na oficjalnym fanpage’u festiwalu.