Kev Fox & Smolik | Wschód Kultury

Festiwale

6 Lip 2015   , Video

Zwieńczenie festiwalu.kev

Ostatni dzień projektu Wschód Kultury/Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie uświetnił występ Smolik&Kev Fox. Jak dla mnie – połączenie niemalże idealne, jestem wieloletnią fanką Smolika i jego stylu, ale w nowym projekcie miło mnie zaskoczył i teraz jestem również fanką Keva Foxa.

Kev Fox – to artysta związany ze sceną Manchesteru, a obecnie tworzący w Północnej Walii. Kev Fox to charakterystyczna, stylowa postać, szczególnie dobrze znana angielskim i irlandzkim wielbicielom oryginalnych, akustycznych dźwięków.W trakcie swojego drugiego pobytu w Polsce zauroczył swoim brzmieniem nie tylko widownię, ale także uznanego polskiego muzyka i producenta, Andrzeja Smolika, który zaprosił Foxa do współpracy. Rezultatem jest wspólnie nagrany singiel promujący nową płytę Smolika, której premiera miała miejsce jesienią zeszłego roku. Kev tak upodobał sobie polską publiczność, a ona jego, że odbył tu już cztery trasy koncertowe zdobywając sobie uznanie mediów i wzruszenie słuchaczy.

Koncert kończący rzeszowski Wschód Kultury był moim zdaniem jednym z ambitniejszych wydarzeń tego festiwalu. Z racji tego, że ambitnie nie idzie w parze z gremialnie, publiczność była raczej kameralna, co smuci, bo można było posłuchać bardzo dobrej muzyki, Smolika w nowym wydaniu i to wszystko za darmo w ramach promowania i udostępniania kultury dla każdego. Jak już wspomniałam – nie każdy skorzystał, kto nie był, niechajże żałuje, chociaż niektórzy z tych, którzy już byli i słuchali, nie do końca chyba pojmują taki rodzaj kultury.

Pomimo kameralnej frekwencji, pomimo niedoszłych koneserów sztuki, koncert był niesamowity. Jak już wcześniej wspomniałam Somlik & Kev Fox połączenie niemalże idealne. Mogliśmy posłuchać utworów z nadchodzącej nowej płyty, kawałka „Run”, który owąż płytę promuje. Co więcej nastroje artystów, pomimo pewnych niedogodności były wyśmienite, energia na scenie szalona. Cały występ uświetniony był imponującą oprawą graficzną w tle. Nic dodać, nic ująć, warto było przyjść, posłuchać i przekonać się samemu.

Kolejne wydarzenia w ramach Wschodu Kultury będą odbywać się w Lublinie i Białymstoku, zapraszamy do śledzenia https://www.facebook.com/wschodkultury?fref=ts, gdzie pojawiają się najnowsze informacje na temat wydarzeń w ramach tego festiwalu.

http://wschodkultury.eu
https://www.facebook.com/wschodkultury

Gabriela Zdanowicz

,