3._Audioriver_Cinema_-_key_visual

Plaża czy kino? Audioriver 2017

Festiwale

10 maja 2017   , , ,

Dobre kino na Audioriver.

Pomiędzy ogłoszeniami wielkich gwiazd elektroniki, organizatorzy festiwalu Audioriver przypominają, że kino również jest ważnym elementem płockiego wydarzenia. Właśnie ogłosili, że w sobotę 29 lipca 2017 w NoveKino Przedwiośnie zobaczymy trzy wyjątkowe produkcje: pierwszy polski pokaz „Above Ground Level: Dubfire”, „Cassette: A Documentary Mixtape” oraz „Elektro Sondę”.

„Above Ground Level: Dubfire” to opowieść o jednej z najbardziej charakterystycznych postaci w tanecznej elektronice. Ali Shirazinia aka Dubfire to artysta, który niegdyś współtworzył wyróżniony nagrodą Grammy duet Deep Dish, a dziś jest solowym producentem i DJ-em, występującym dla tysięcy fanów na całym świecie. Film opowiada nie tylko o jego drodze muzycznej i osobistych historiach, lecz zawiera również wypowiedzi wielu związanych ze sceną osób, m.in. Richiego Hawtina, Svena Vätha, Carla Coxa, ale i Armina Van Buurena czy Davida Guetty.

 Above Ground Level: Dubfire – zwiastun

Z kolei „Cassette: A Documentary Mixtape” to obraz o kultowych nośnikach, czyli kasetach magnetofonowanych. W produkcji bierze udział ich wynalazca – Lou Ottens, a także m.in. weterani rocka, Henry Collins i Thurston Moore, którzy zabierają widzów w podróż do przeszłości oraz opowiadają o magii towarzyszącej kolekcjonowaniu i nagrywaniu tego typu taśm.

Ostatni z filmów w Kinie Festiwalowym Audioriver to „Elektro Sond”, czyli polska muzyczno-filmowa produkcja w reżyserii Tomasza Knittla. Obraz opowiada historię małego chłopca, który przenosi się
w świat muzyki elektronicznej, gdzie spotyka znanych przedstawicieli krajowej sceny, takich jak Kamp!, Komendarek, Rysy, Zamilska i wielu innych. Jako ukłon dla rodzimej publiki i artystów, organizatorzy Audioriver postanowili udostępnić ten film za darmo, więc wstęp na pokaz będzie bezpłatny.

Elektro Sonda – zwiastun

Bilety na dwa pozostałe filmy kosztować będą 10 zł, a znajdziecie je w kasach NoveKino Przedwiośnie, które mieści się przy ulicy Tumskiej 5a w Płocku.

Więcej na www.audioriver.pl Audioriver 2017 - key visual

, , ,