Targi Muzyczne Audioriver - key visual

Program Targów Muzycznych | Audioriver 2015

Festiwale

30 Cze 2015   ,

6 Muzyczne Targi Audioriver!
Targi Muzyczne Audioriver - key visual

Już po raz szósty podczas festiwalu Audioriver, na Starym Mieście w Płocku wystawią się liczne firmy działające na szeroko pojętym rynku muzycznym. Twórcy wydarzenia wybrali 19 organizacji, których stoiska będą do dyspozycji 24 i 25 lipca. Tradycyjnie, udział w Targach zarówno dla wystawców, jak i publiczności jest bezpłatny.

Targi Muzyczne to główny i najstarszy element projektu Rynek Niezależny, mającego na celu wspieranie rodzimego biznesu opartego na alternatywnych brzmieniach. Audioriver, jako największe wydarzenie z elektroniką w Polsce, stara się wspierać mniejsze organizacje poprzez bezpłatne udostępnianie swojego terenu i umożliwienie dotarcia do tysięcy osób odwiedzających Płock w ostatni weekend lipca. Targi funkcjonują w piątek od 16:00 do 20:00 i w sobotę od 10:30 do 20:00, czyli uzupełniają nocne koncerty na plaży. Nowością w tym roku są występy zagranicznych gwiazd na Virgin Mobile Stage, czyli scenie zlokalizowanej bezpośrednio przy stoiskach. Przypomnijmy, że oprócz polskich artystów i zwycięzców konkursu Mixcloud, wystąpią na niej także Oliver Koletzki i Sebo K z Niemiec.

Na dziewiętnastu tegorocznych wystawców, sześć organizacji pojawi się na rynku Starego Miasta po raz pierwszy. Pozostałe firmy wracają na Audioriver, co dowodzi, że obecość na targach przynosi korzyści. Wśród debiutantów jest dwóch dystrybutorów sprzętu muzycznego: Mode.M Modular Shop oraz Lauda Audio. Pierwsza z firm to jedyny w Polsce dystrybutor analogowych syntezatorów modularnych, które od kilku lat mocno zyskują na popularności. Stoisko Mode.M da wyjątkową okazję, by własnoręcznie przetestować sprzęt takich marek, jak Doepfer, MFB czy Pittsburg Modular. Kontrolery do DJ-owania i produkcji muzyki będzie można z kolei sprawdzić w przestrzeni Lauda Audio, czyli dystrybutora takich marek, jak Numark, Alesis czy Peavey. Jeśli chodzi o dużych dostawców sprzętu, na Targi wraca Mega Music – tym razem pod szyldem sklepu 4DJ – na którego stoisku będzie można sprawdzić produkty takich firm, jak Native Instruments, Arturia czy KORG.

Audioriver daje także świetną okazję do zakupów płyt, koszulek i innych okołomuzycznych gadżetów, ponieważ na rynku wystawia się kilka specjalistycznych sklepów. Tak, jak przed rokiem, na Targach spotkamy firmy Plays.pl, Side One, Vinylex.pl i Vinylgate Recordstore oraz debiutanta, Seeyousoon.pl, w którego katalogu znajdziemy tytuły takich wytwórni, jak Hyperdub, Planet Mu, Tresor, Monkeytown czy Bpitch Control.

Kolejną grupą licznie reprezentowaną na płockim rynku są festiwale, organizatorzy wydarzeń oraz kluby. Do obecnych w przeszlości: Up To Date Festival, Good Music Productions, Prozak 2.0, Letnie Pranie Mózgu i Altercase, dołączają Stay High Agency i Stowarzyszenie 627 KM. Drugi z wymienionych debiutantów to lokalna organizacja, której celem jest rozwijanie życia kulturalnego Płocka. W swoich szeregach posiada muzyków, grafików, a nawet sportowców i organizuje wernisaże, koncerty, warsztaty. Z kolei Stay High to firma krakowska, najlepiej znana z tworzenia cykli Roof Party Fest Poland oraz Fresh Sundays. Przedstawiciel tej organizacji – Milczanowsky – wystąpi na Virgin Mobile Stage podczas Targów.

Możliwość zaprezentowania się także na scenie zlokalizowanej na rynku Starego Miasta to opcja, którą wystawcy mają od zeszłego roku. Z przesłanych propozycji twórcy Audioriver wybierają tych artystów, którzy najlepiej pasują do aktualnego programu. W tym roku oprócz wspomnianego Milczanowskiego, wybrali duet Dassto i 6 Dimension, którzy będą promować debiutującą na Targach Muzycznch wytwórnię Carypla. Dołączy ona do obecnego od zeszłego roku labelu, Awesome Music Place.

 

Na płocki rynek wracają także uczelnie: Akademia Menedżerów Muzycznych oraz Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, która od lat promuje specjalność Produkcja i Realizacja Muzyki.

 

Bardzo się cieszymy z tegorocznej obsady Targów Muzycznych Audioriver” – mówi rzecznik prasowy festiwalu, Łukasz Napora. „Mamy firmy z Warszawy, Krakowa, Płocka, Łodzi, Suwałk, Celestynowa, Sopotu, Bydgoszczy, Jeleniej Góry, Poznania, Wrocławia i Białegostoku. To pokazuje, że nasza inicjatywa jest ważna dla całej polskiej sceny alternatywnej.”

http://www.audioriver.pl
https://www.facebook.com/audioriver

 

 

,