Soundrive Fest 2016

Festiwale

29 Sty 2016   , Video

SDFEST2016_FB

Zaczynamy od Islandii!

28 stycznia na oficjalnym profilu Facebook Soundrive Fest pojawił się materiał filmowy ujawniający pierwszego artystę Soundrive Fest 2016, islandzkiego songwritera Júníusa Meyvanta. Artysta wystąpi podczas nadchodzącej 5. już edycji festiwalu, która odbędzie się w dniach 1-3 września 2016 r. Karnety w sprzedaży od 1 lutego.

W czwartek 28 stycznia Soundrive Fest na swoim oficjalnym funpage’u ogłosił pierwszego artystę 5. edycji. W opublikowanym video zobaczyć można scenę z kultowego filmu gangsterskiego, z napisami zdradzającymi nazwisko Júníusa Meyvanta, islandzkiego artysty, którego debiutancka płyta ukazała się w 2015 roku.  Gdański festiwal, podobnie jak w ubiegłym roku, zdecydował się na osobliwą formę ogłoszenia. Zresztą oceńcie sami!  Jubileuszowa, 5. edycja Soundrive Fest odbędzie się w tym roku w dniach 1-3 września. Sprzedaż karnetów w cenie 100 zł rusza w poniedziałek, 1 lutego, o godz. 10:00.

http://juniusmeyvant.com/
https://www.facebook.com/juniusmeyvantmusic

O festiwalu Soundrive Fest:

Soundrive Fest to jeden z najbardziej obiecujących festiwali prezentujących szeroko pojętą muzykę alternatywną. Organizatorzy festiwalu stawiają przede wszystkim na różnorodność prezentowanej muzyki. Podczas wydarzenia występują głównie młode, obiecujące, kapele zrzeszone przez portal Soundrive.pl, a każda edycja zwieńczona jest występem gwiazdy sceny alternatywnej. Pierwsza edycja festiwalu Soundrive odbyła się w 2012 r. na terenie Adventure Park, Gdynia – Kolibki. Główną gwiazdą wydarzenia był zespół Tito i Tarantula. Rok później przeniesiono wydarzenie do klubu B90 w Gdańsku, a jako headlinera zaproszono grupę Iamamiwhoami. Podczas trzeciej edycji w 2014 r. najbardziej oczekiwanym wydarzeniem  był koncert kanadyjskiej formacji Austra. Po raz pierwszy odbył się także Dzień Polski, podczas którego można było usłyszeć obiecujące polskie kapele takie jak Daniel Spaleniak, The Saturday Tea, Wild Books czy Straight Jack Cat.

Czwarta, miniona, odsłona gdańskiego festiwalu była sukcesem frekwencyjnym. Koncerty takich artystów jak Vaults, Hundred Waters, Glass Animals czy Thomston, przyciągnęły do B90 ponad 3 000 uczestników. W 2015 roku oprócz dwóch scen klubowych, otwarta została również scena kontenerowa mieszcząca się na Ulicy Elektryków, na której wystąpili m.in. Manoid, Hatti Vatti oraz Olivier Heim. Nowością na Soundrive Fest 2015 były również panele dyskusyjne, podczas których zaproszeni goście poruszyli temat pozycji polskiej muzyki na świecie.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem festiwalu jest Arek Hronowski, właściciel klubu B90, założyciel portalu Soundrive.pl oraz członek punkowego zespołu The Stags.

Nominacje:

Już po roku istnienia w kalendarzu największych imprez muzycznych w Polsce festiwal zdobył pierwszą prestiżową nominację jako Wydarzenie Roku w plebiscycie Nocne Marki miesięcznika Aktivist. Rok 2014 również obfitował w wyróżnienia. Kilka dni po zakończeniu trzeciej edycji Soundrive Fest wydarzenie zostało nominowane w plebiscycie Skrzydła Trójmiasta w kategorii Młody Duch Trójmiasta, „za organizację wydarzenia wyzwalającego emocje, energię i adrenalinę, pokazującego Trójmiasto jako miejsce otwarte, pełne nieszablonowych postaci i idei”. Gdański festiwal został także ogłoszony jako jedno z TOP 10 wydarzeń według Gazety Wyborczej oraz otrzymał nominację w kategorii Festiwal Roku portali So!Music oraz Musicis.

http://festival.soundrive.pl
https://www.facebook.com/SoundriveFest
https://instagram.com/soundrivefestival

,