SEVDALIZA photography by Zahra Reijs

Soundrive Fest | Sevdaliza

Festiwale

6 Kwi 2017   ,

Kto jest twoim bohaterem?

Sevdaliza prezentuje kolejny utwór zapowiadający debiutancki album „ISON”. Piosenka nosi tytuł „Hero” i opowiada o jednym z pierwszych bohaterów, których każdy z nas spotyka na swojej drodze. Sevdaliza będzie jedną z gwiazd tegorocznego Soundrive Fest, który odbędzie się w dniach 31 sierpnia – 2 września w Gdańsku w klubie B90.

„Hero” to oda do macierzyństwa, a wspomnianą bohaterką jest tutaj matka. Utwór zapowiada debiutancki album holenderskiej wokalistki o irańskich korzeniach. Płyta zatytułowana „ISON” ma ukazać się w 2017 roku. Inspiracją dla tytułu wydawnictwa była kometa. Kiedy Sevda Alizadeh w wieku szesnastu lat przeprowadziła się z Teheranu do Rotterdamu, nikt nawet nie podejrzewał, że muzyka stanie się jej priorytetem. Na pierwszym miejscu była wówczas koszykówka i to do tego stopnia, że przyszła wokalistka znalazła się w narodowej kadrze Holandii. Dyscyplina i fizyczne poświęcenie przynosiły dobre wyniki, ale nie dawały radości, więc ostatecznie piłka została zamieniona na program Ableton, a boisko na scenę.

W parze z nastrojową muzyką pojawiły się równie mistyczne, zaskakujące teledyski, których realizację inspirował między innymi francuski film „Nienawiść”, a także David Lynch. Premiera debiutanckiego albumu Sevdalizy zapowiedziana jest na ten rok, ale dziennikarze już teraz, po publikacji kilku pierwszych utworów mają trudności z gatunkową przynależnością wokalistki. Większość z nich sytuuje ją gdzieś pomiędzy R’n’B a… industrialem.

Sevdaliza będzie jedną z gwiazd tegorocznego festiwalu Soundrive. Festiwal odbędzie się w dniach 31 sierpnia – 2 września w klubie B90 w Gdańsku. W ramach festiwalu wystąpią również: Waxahatchee, Princess Nokia, The Picturebooks, Ritualz, Artificial Pleasure, Ralph Kamiński, Shaârghot, So Slow, White Starlite, Grave Pleasures, Pill, Cakes Da Killa, Get Your Gun, Dead, Not Pretty Enough, Rara, BNNT, Mayatri, Lutownica i A/T/O/S.

Soundrive Fest to jeden z nielicznych polskich festiwali promujących młodą muzykę alternatywną. Impreza odbywa się w klubie B90, który mieści się w industrialnej przestrzeni Stoczni Gdańskiej. Klub oprócz surowego, fabrycznego wnętrza, znany jest z doskonałej akustyki i oprawy świetlnej – w funkcjonuje tu jeden z najlepszych w Polsce systemów nagłaśniających i oświetleniowych. Dodatkową atrakcją są dwie sceny aranżowane specjalnie na Festiwal w fabrycznych halach W4 i B64.

Bilety:
I Pula karnetów – 70 zł WYPRZEDANA
II Pula karnetów + CD Soundrive Fest 2014 gratis – 80 zł
III Pula karnetów + CD Soundrive Fest 2015 gratis – 90 zł
IV Pula karnetów + CD Soundrive Fest 2016 gratis – 100 złlogo
Tylko na: www.tickets.soundrive.pl

https://www.facebook.com/SoundriveFest
http://festival.soundrive.pl

,