Splat!FilmFest!

Festiwale

5 Wrz 2016   , , , , Video

Witamy na Splat!FilmFest! www_SPLAT_B2_500x708_30_07_2016v5-768x1086

Lubicie grozę? Jeśli tak to zapraszamy serdecznie na Splat! FilmFest, który jest poświęcony grozie i pełny dzikiego, pięknego i mrocznego kina.Zaprezentowanych zostanie  19 premier i nowości, 3 kultowe horrory, 2 bloki filmów krótkometrażowych, 3 osobliwe wykłady i spotkania z 4 twórcami z UK, Danii i Hiszpanii a Lublin utonie we krwi!

Uwaga! Groza i przemoc na dużym ekranie są jeszcze bardziej przerażające!

Początki kina grozy sięgają przełomu XIX i XX wieku. Przez lata horror ewoluował i przybierał rozmaite formy. Z jednej strony jest to gatunek mocno osadzony w ramach konwencji, a z drugiej bardzo bogaty wewnętrznie i tak różnorodny, że trudno nawet o jedną, uniwersalną definicję. Natomiast bez wątpienia u podstaw horroru leży intencjonalne wzbudzanie strachu, przerażenia, obrzydzenia. Kino grozy może odnosić się do naszych uniwersalnych lęków, odzwierciedlać społeczne niepokoje, być zaangażowane społecznie, a tym samym oswajać widza z tym, czego boi się najbardziej. Jak pisał Carl Gustav Jung, „nie stajemy się oświeceni, wyobrażając sobie światło, lecz czyniąc ciemność świadomą”.

„Nie chcemy żadnych zafałszowanych, wypolerowanych, gładkich filmów – chcemy, aby były szorstkie, niewypolerowane, ale za to pełne życia; nie chcemy filmów w kolorze różowym – chcemy je w kolorze krwi”.

The Film-makers Cooperative, 1962

Partnerzy:
Organizator wydarzenia: Nowa Aleksandria
Współorganizator: Centrum Kultury w Lublinie
Wydarzenie współfinansowane przez Miasto Lublin

Data: 12.-18.09. splat
Miejsce: Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12
https://web.facebook.com/splatfilmfest
http://www.splatfilmfest.com

, , , ,