tatarak

Tatarak Music Festival

Festiwale

1 Lip 2015  

Jedziemy do Ostrowa!25-03-2015_tatarak_logo

Tatarak Music Festival odbędzie się w dniach 10-12.07.2015 w Ostrowie Wielkopolskim nad zalewem Piaski-Szczygliczka, będzie to już 4. edycja tego festiwalu.

Beach stage za free!
W sobotę 11 lipca w samo południe na plaży odbędzie się before party, a w niedzielę 12 lipca oficjalne zakończenie festiwalu. Before i after party na plaży będą całkowicie za darmo.

Oto niektóre z gwiazd, które pojawią się na festiwalu.

AGENTS OF TIME / live
Włoskie trio – Agents Of Time to ambitny projekt, który powstał w lipcu 2013 roku. Debiutancki album ukazał się w brytyjskiej wytwórni Stem Records w maju 2014. Ich innowacyjne brzmienie, charakteryzuje mocne elementy, które są połączeniem elektroniki, progresywu , techno i ambientu. Ich występy na żywo, charakteryzują się wyraźnym skupieniem wzroku na ich choreografii przez odbiorcę oraz wykorzystaniu instrumentów analogowych, które sprawiają, że brzmienie jest wyjątkowe w swoim gatunku. Drobiazgowa dbałość o szczegóły podczas występu live jest spektakularna, nieprzewidywalna i nigdy nie jest oczywista!
Nothing is left to chance, all is entrusted to time”
https://www.facebook.com/AgentsOfTime

BAASCH / live
To ceniony młody producent, wokalista i kompozytor. Jego debiutancka EPka “Simple Dark & Romantic Songs” wywołała spore zamieszanie na scenie elektronicznej. Komponując ścieżkę dźwiękową do głośnego i wielokrotnie nagradzanego filmu Tomasza Wasilewskiego „Płynące Wieżowce” Baasch zyskał międzynarodowe uznanie jako oryginalny twórca muzyki filmowej. Najnowszy album Baascha –“Corridors” ukazał się 2 marca 2015 roku pod szyldem wytwórni NEXTPOP, stojącej za sukcesami artystów takich jak: BOKKA, Fismoll i Kari.
https://www.facebook.com/baaschmusic

BOKKA / live
Bez wątpienia najbardziej niezwykły projekt roku 2014 na polskiej scenie muzycznej. Debiutujący zespół, który od początku działa incognito. Artyści występują w maskach, by skierować naszą uwagę na to, co jest dla nich najważniejsze – na swoją muzykę. Na to, co robią teraz, nie zaś ich osiągnięcia czy historię. Jedyne, co o nich wiadomo, to że sercem formacji jest trio znanych muzyków i że sygnuje ich prężnie rozwijające się nowe wydawnictwo muzyczne NEXTPOP, stojące m. in. za sukcesami Fismolla i KARI. Romantyczna idea tajemnicy i działania w cieniu, bez udzielania wywiadów i obecności w mediach, została bardzo dobrze przyjęta przez fanów i dziennikarzy.
https://www.facebook.com/bokkamusic

KAMP! / live
W muzyce Kamp! jest coś nieokreślonego. Nie pozwalające się łatwo opisać brzmienie, które zaskakiwało zarówno w balearycznym „Cairo” (Discotexas 2011), house’woym „Melt” (Brennnessel 2012) jaki surowym, elektronicznym „Baltimore” nadającym charakter całej EP przygotowanej dla nowojorskiej wytwórni Cascine. Wszystkie te wydawnictwa łączy niecodzienna łatwość do pisania melodii – coś, co w elektronice o popowym rodowodzie jest rzeczą niezbędną. Późnym latem ubiegłego roku, Kamp! zamknęli się w madryckim studio Red Bull, gdzie powstał zupełnie nowy materiał. Brudna, trochę anachroniczna i bardzo taneczna „Baltimore EP” została wydana w sierpniu, nakładem Cascine Records, tworząc kolejny etap w historii polskiego tria.
https://www.facebook.com/kampmusik

MiT
MIT to dj’ski duet który tworzą: Michał Chamski – Haman i Tomasz Dąbrowski – TomTo. Choć wcześniej występowali solo, ich muzyczne losy z czasem zaczęły się łączyć. W 2009 roku powstał duet o nazwie MiT – okazał się świetnym posunięciem. Z podwójną siłą zaczęli podbijać serca słuchaczy i bywalców zwłaszcza trójmiejskich klubów. Dzisiaj, pomimo wielu sukcesów, chłopaki zachowali własne muzyczne idee i pokorę do tego, co robią. Traktują muzykę jako sposób na realizowanie swoich pasji. Doskonale wyselekcjonowane numery sprawiają, że ich sety brzmią zawsze świeżo i unikatowo.
https://www.facebook.com/MiT.Haman.TomTo

OXFORD DRAMA / live
Oxford Drama nie są niczyimi następcami, nie powstali na fali popularności, ani do nikogo nie nawiązują. Nie szukajcie dla nich wypełnionej już szufladki. Jeśli musicie – otwórzcie nową. Swoje dokonania sami określają mianem eksperymentalnego popu, inni widzą w ich muzyce elementy trip-hopu. Choć komputer jest ważną częścią procesu powstawania ich muzyki, podczas występów na żywo Oxford Drama świadomie odrzucili jego wsparcie i całość materiału wykonują bez laptopów, co czyni ich live-acty wyjątkowymi na tle innych wykonawców tego nurtu. Wiosną 2014 roku ukazała się pierwsza EP duetu, zatytułowana po prostu „Oxford Drama”. Od tego czasu zespół zagrał kilkanaście koncertów, występując chociażby na tegorocznym festiwalu Open’er. 20 stycznia 2015 r. ukazała się druga EPka „Fluctuations”, który wydana została przez wytwórnię Brennnessel.
https://www.facebook.com/meetoxforddrama

THYLADOMID
Thyladomid reprezentant DIYNAMIC MUSIC, młody 22-letni niemiecki producent i DJ. Urodził się w Kolonii, w rodzinie muzyków. Pierwszy kontakt z kulturą klubową rozpoczął nastąpił w 2006 roku. W lecie 2010 roku wydał swoją pierwszą EP dla Berlin label „Off Recordings”. Utwór „The Voice” stał się numerem 1 „Beatport Deep House Charts” przez sześć tygodni, i stał się przebojem lata 2010 roku. W marcu 2011 roku otrzymał nagrodę od „Winter Music Conference” w Miami. W tym samym czasie zaczął współpracę z „Adriatique” ze Szwajcarii. Wspólnie założyli nowy projekt muzyczny, który ukazał się na Solomun’s new „2DIY4” label, a następnie na głównym labelu „Diynamic” w 2011 roku. Thyladomid 30 marca wydał debiutancki album dla tejże wytwórni swój i rusza w światowy “album tour”.
https://www.facebook.com/Thyladomid.music

WARSAW CALLING
Warsaw Calling tworzy dwóch młodych DJ-ów: Kuba Sobczak i Kosma Szostak. Ich wspólny projekt jest wynikiem frustracji komercjalizacją sceny klubowej w Polsce. Są odpowiedzialni za ściągnięcie do Polski takich artystów jak: Jamie Jones, Kollektiv Turmstrasse, Tale Of Us, Nina Kraviz, Daniel Bortz, Tanner Ross, Marc Poppcke, czy &Me, supportowali też inne znane nazwiska: Robag Wruhme, DJ Koze, Fritz Kalkbrenner, Ame, Soul Clap, Oliver Koletzki, Matt John, Niko Schwind, Ozgur Can, Ruede Hagelstein, Jody Wisternoff, a także całą czołówkę polskiej sceny. Ich sety można było również usłyszeć w kilku stacjach radiowych, m.in. Radiu Roxy, Polskim Radiu Czwórce czy Radiu Kampus.
http://www.facebook.com/thewarsawcalling

29-04-2015_TATARAK_TloFBPULA_851x315

www.tatarak-festival.pl
https://www.facebook.com/tatarakfestival