tnm_20-08-2016_foto_radoslaw_kazmierczak_93

The Cinematic Orchestra na otwarciu TNMK!

Festiwale

8 Lut 2017   , , ,

The Cinematic Orchestra gwiazdą koncertu otwarcia tnmk logo
Tauron Nowa Muzyka Katowice!

Entuzjastycznie przyjmowana fuzja jazzu i elektroniki na żywo w gmachu NOSPR otworzy 12. edycję Tauron Nowa Muzyka Katowice! Od dzisiaj w katowickim NOSPR oraz Ticketpro.pl. można nabyć karnety 3-dniowe obejmujące koncert otwarcia. Obok brytyjskiego zespołu The Cinematic Orchestra, do listy gości festiwalu dołączają także Michael Mayer, Romare, Yussef Kamaal, I-F, Palms Trax i Princess Nokia.

Tauron Nowa Muzyka Katowice od 12 lat lączy postindustrialne lokalizacje z futurystycznymi dźwiękami. To czołowe wydarzenie muzyczne w Polsce, prezentujące co roku najciekawszych debiutantów i największych klasyków współczesnej elektroniki, ale także artystów jazzowych, rockowych i hiphopowych.

The Cinematic Orchestra, których koncert otworzy festiwal, słyną ze stylowego połączenia jazzowej improwizacji i elektronicznych eksperymentów. Entuzjastycznie przyjmowane występy na żywo to znak rozpoznawczy grupy, która zasłynęła takimi albumami, jak „Motion“ i „Man With A Movie Camera“. Oprócz Brytyjczyków, do składu 12. edycji festiwalu dołączyli także wyśmienici didżeje-weterani, jak Michael Mayer i I-F, młody, ale już utytułowany producent Palms Trax i feministyczna raperka Princess Nokia. Solidną dawkę żywego grania zapewnią Romare w wydaniu z pełnym zespołem oraz łączący jazz z elektroniką duet. Yussef Kamaal, który na festiwalu zagra w 4-osobowym składzie. Jak dotąd poznaliśmy już 23 artystów, którzy w lipcu zaprezentują się na żywo w Katowicach. Koncert otwarcia festiwalu odbędzie się, jak co roku, w gmachu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. To nowoczesne audytorium zostało otwarte jesienią 2014 roku. Salę projektowali japońscy specjaliści, dzięki czemu NOSPR posiada jedne z najlepszych warunków akustycznych w Europie.

„W naszej sali już nieraz rozbrzmiewał jazz czy też symfonika połączona z elektroniką. Tym bardziej cieszę się na występ sławnego zespołu, który łączy te gatunki.“ – mówi Joanna Wnuk-Nazarowa, dyrektor NOSPR.

Trwa sprzedaż biletów na festiwal. Karnet 2-dniowy to koszt 230 zł, 3-dniowy karnet zakupimy od środy 8 lutego w cenie 300 zł. Promocyjna cena karnetów 2-dniowych obowiązuje do końca marca. Karnety 3-dniowe, obejmujące koncert otwarcia festiwalu w katowickim NOSPR, można nabyć tylko na Ticketpro.pl oraz w NOSPR. Warto będzie pospieszyć się z decyzją o zakupie, bo ich liczba jest ograniczona!

Tauron Nowa Muzyka Katowice to jedna z najważniejszych imprez muzycznych w kraju, rozpoznawana i doceniana także poza Polską. Festiwal trzy razy otrzymywał nagrodę dla najlepszego małego festiwalu w Europie. Między 6-9 lipca 2017 roku katowicka Strefa Kultury ponownie zamieni się w pulsującą dźwiękiem strefę festiwalową. Więcej szczegółów na temat nadchodzącej 12. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice można znaleźć na stronie: www.festiwalnowamuzyka.pl/.

Dotychczas ogłoszeni artyści 12. edycji:

The Cinematic Orchestra UK
Gang Gang Dance US
Ry X AU Gold Panda UK Luke Vibert UK
Michael Mayer DE
Christian Löffler & Mohna A/V live DE
Romare UK Mall Grab AU Lucy IT
Paula Temple DE Yussef Kamaal UK
I-F NL Palms Trax UK
Thomas Brinkmann DE Porter Ricks DE
Princess Nokia US
Fisz Emade Tworzywo PL
Ten Typ Mes PL
Food & Hilde Marie Holsen UK/NO
Aux 88 US Dr. Rubinstein DE Ho99o9 US

tnmk

, , ,