Up To Date 2017

Festiwale

12 maja 2017   , , , Video

8 raz! logo 17

Białostocki Festiwal Up To Date to nieszablonowe wydarzenie, które łączy kulturę muzyki elektronicznej z hip-hopem i sztukami wizualnymi.

„Są pewne powody, dla których kazaliśmy Wam długo czekać na jasny sygnał od nas w sprawie Up To Date Festival 2017. Wracamy po raz ósmy we wrześniu – 8-9. Z tego miejsca dziękujemy Wam za zainteresowanie i pytania o tegoroczną edycję. Miło, że o nas pamiętacie! I własnie też na tę okazję postanowiliśmy Was przywitać małą inscenizacją, którą baaardzo spontanicznie przygotowali nasi ludzie od kreacji wraz z niezawodnym Krzysztofem Kiziewiczem. ” – możemy przeczytać na stronie głównej.

Nieodłącznym elementem scen i przestrzeni festiwalowej są instalacje artystyczne autorstwa Karoliny Maksimowicz i prowadzonej przez nią Przetwórni Meblowej Białystok. To one sprawiają, że festiwal nieprzerwanie od 2010 roku nie jest monotematycznym świętem fanów elektroniki, ale wydarzeniem łączącym ze sobą na co dzień niekiedy odległe dziedziny muzyki i różne artystyczne formy wyrazu takie jak scenografie, instalacje w przestrzeni miejskiej czy murale.

Nie bez racji pozostaje stwierdzenie jednego z pomysłodawców festiwalu, Jędrzeja Dondziły, wg którego otoczenie w jakim dochodzi do kontaktu z muzyką często bywa zaniedbywane estetycznie – „m.in. w opozycji do tego nieprzerwanie od sześciu lat dbamy o to, by muzyka szła w parze ze sztuką, ciekawym designem i była promowana w przełamujący standardy sposób. Zależy nam, by jakościowa i niebanalna muzyka poprzez kreatywną wizualnie i promocyjnie otoczkę zabierała fana w świat, gdzie uczta dla ucha idzie w parze z ucztą dla oka”.

Pozdro Techno!

baner 17

www.uptodate.pl
www.instagram.com/uptodatefestival
www.snapchat.com/add/utdfest

, , ,