Wooded Festival 2015

Festiwale

12 Cze 2015   Video

Rozpocznij sezon festiwalowy we Wrocławiu. Zapraszamy na WOODED Festival 2015!

WoodedFestival2015_PLAKAT_fv

DJ’e, performance live oraz koncerty – 13 czerwca przy malowniczo położonym Centrum Kultury Zamek Leśnica we Wrocławiu odbędzie się pierwsza edycja Wooded Festival!
Do pierwszej edycji Wooded Festival pozostał niecały miesiąc – poznaliśmy już prawie wszystkich artystów. Wydarzenie będzie składało się z dwóch części – dzienno-wieczornej, wypełnionej koncertami i lżejszą muzyką graną przez międzynarodowych DJ’ów oraz nocnej, podczas której usłyszymy różne oblicza elektroniki – od IDM przez house, nu-disco po techno. To wszystko na dwóch scenach zlokalizowanych w urokliwym parku przy CK Zamek Leśnica we Wrocławiu.

ARTYŚCI

Zagra m.in. zespół KAMP!, który 13 czerwca w stolicy Dolnego Śląska pojawi się po raz pierwszy w 2015 roku. Panowie są mocno skupieni nad materiałem na kolejny album, a premierowo usłyszymy kilka nowych piosenek.

Grupą, która wystąpi również w pełnym składzie na scenie Wooded Festival to Natalia Przybysz z zespołem – obecnie jedna z najbardziej rozchwytywanych gwiazd polskiej muzyki niezależnej. Natu kontynuuje wyprzedawane w każdym z miast tournée związane z jej ostatnią długogrającą płytą Prąd, za którą otrzymała dwie statuetki Fryderyki 2015. Jej koncert będzie najlepszym festiwalowym wprowadzeniem w czerwcowe popołudnie na terenie Parku CK Zamek Leśnica.

Wieczorem zagrają też Brytyjczycy z Cloud Boat, niezwykle utalentowani, mający na koncie kilka hitów młodzi przedstawiciele londyńskiej sceny indie i elektroniki. Nastrojowe melodie, przejmujący wokal pozwolą dobrze nastawić się na resztę festiwalu.

Część nocna to przekrój brzmień house, disco czy techno. Obok potwierdzonych występów światowych gwiazd elektroniki jak Mathew Jonson, Rodriguez Jr. czy Catz ‚n Dogz, sety doskonałych w swoim fachu artystów jak Randomer (Wielka Brytania), Nick Höppner (Niemcy), Marco Resmann (Niemcy), Mark Henning (Niemcy), Jay Shepheard (Wielka Brytania), Max Graef (Niemcy). Taki z założenia ma być Wooded Festival – eksplorujący różne zakątki muzycznego świata, pokazujący to co mniej widoczne, a warte zobaczenia i posłuchania.

Wszystkich gości wybieraliśmy z największą starannością i pewnością co do ich umiejętności i selekcji muzycznej. Bardzo chcemy przekazać uczestnikom naszego festiwalu pierwiastek tajemniczości, który wnoszą artyści nie będący na świeczniku ale podbijający serca i umysły lokalnych społeczności w swoich miastach i klubach. – mówi Alex Kubaczewski, rzecznik prasowy Wooded Festival.

Nie zabraknie także polskich nazwisk – oprócz współorganizatorów imprezy, znanego na całym świecie duetu dj’sko producenckiego Catz ‚n Dogz zagrają również utalentowani artyści z Polski jak Kuba Sojka, SLG, Bueno Bros, Klaves, MIN t czy Canalia oraz loklani przedstawiciele sceny klubowej: An On Bast, Seb i Rodrigezz.

OPRAWA

Grupa artystów, projektantów, scenografów i architektów specjalnie dla WOODED Festival 2015 połączy siły i stworzy nieformalny kolektyw, a efektem ich pracy będzie kompleksowo zaprojektowana przestrzeń festiwalu przy Centrum Kultury Zamek Leśnica we Wrocławiu.

Scena artystyczna Wooded Festival 2015 jest pomyślana jako interdyscyplinarna oprawa wizualna, mająca stanowić zarówno element dekoracyjny oraz budować przestrzeń do interakcji z uczestnikami.

Organizatorzy świadomie kreując wydarzenie na odróżniające się od dotychczasowych eventów w Polsce, zaprosili do współtworzenia przedsięwzięcia różne środowiska – artystów, dizajnerów, projektantów, scenografów czy architektów.

Wykorzystanie otoczenia festiwalu (Centrum Kultury Zamek Leśnica) kieruje prace koncepcyjne nad sceną artystyczną w stronę wielopłaszczyznowej instalacji site specyfic, w której naturalne elementu zabudowań i krajobrazu będą postrzegane jako równorzędne części oprawy wizualnej.” – mówi Michał Grzegorzek z kolektywu Królestwo, opiekun artystycznej strony Wooded Festival.

Zamek, jego komnaty i lochy, okalający go park, melancholijny ogród ze stawem – to wszystko stwarza niesamowite możliwości aranżacyjne. Bardzo chcieliśmy zaangażować do naszego projektu pasjonatów, którzy najlepiej wykorzystają drzemiący tu potencjał – dodaje Alex Kubaczewski, rzecznik prasowy Wooded Festival.

Współpraca z grupą Królestwo, który reprezentują Helena Mieszkowska, Hubert Kielan i Michał Grzegorzek spowodowała, że do projektu zostały zaangażowane kolejne składy – Witalis i IP Group.

Wraz z architektami z Berlina, odpowiedzialnymi za wygląd scen na wcześniejszych eventach spod szyldu Wooded, stworzą oni nieformalny kolektyw w celu aranżacji przestrzeni Centrum Kultury Zamek Leśnica.

Zaprosimy widzów do przestrzeni, gdzie niedopowiedzenie i tajemnica będą główną strategią szczególnej gry, której performatykę wyznaczą sami odbiorcy. Tylko uczestnicy festiwalu będą mogli przez ponad dobę błądzić w korytarzach wyjątkowego labiryntu. Znane elementy odżywają wśród dźwięków elektroniki, wprowadzając je w estetykę trashu i popkultury.” – mówi Grzegorzek.

Królestwo

Grupa tworzona przez Helenę Mieszkowską, Huberta Kielana i Michała Grzegorzka, w której analizują współczesne zjawiska socjologiczne. Wykorzystują aktywizm jako formę działań artystycznych. Przede wszystkim interesują ich działania oparte na bezpośredniej interakcji z odbiorcami. Źródłem ich inspiracji są popkulturowe formy problematyzowania zjawisk współczesnego świata – człowiek sytuowany w kontekście rozwijającej się technologii, odrzutów z pola filmu i sztuki, tematy przemocy i wypieranych scenariuszy.

Łukasz Twarkowski

Członek Identity Problem Group (IP Group), interdyscyplinarnego kolektywu artystycznego, łaczącego sztuki wizualne i performatywne oraz dramaturgię z architekturą, video i – soundartem. IP Group porusza się w obszarze improwizacji z gruntu devised theatre, działań transmedialnych, performence art, instalacji multimedialnych oraz filmu.

Witalis

Duet dizajnerski tworzony przez Ulę Wasilewską i Annę Szczęsny.Projektują interdyscyplinarne scenografie, opierając się na motywach iluzorycznych, wizualnie grających z odbiorcą. Współpracowały miedzy innymi z : Nike, Vouge, Filip von Polen, Kamil Zacharski, K MAG, Galeria Bwa Wrocław, Magazyn Usta

Poprzez tegoroczny Wooded Festival pragniemy stworzyć nową formę open air’owych wydarzeń w Polsce tzw. boutique festival. Chcemy by uczestnicy naszego wydarzenia poczuli więź związaną z najważniejszymi wartościami Wooded – najlepszą muzyką, bliskością natury i przyjacielską atmosferą. Taka formuła to również efekt inspiracji podobnymi wydarzeniami z całego świata w których mieliśmy okazję uczestniczyć jak Secret Garden Festival (UK), Garden Festival (Croatia), Picnic Electronic (Canada/Spain), Sunset (USA)

WROCŁAW

Wrocław ma bardzo dobrą komunikację z innymi europejskimi miastami m.in. z Berlinem czy Pragą oraz najmocniej ze wszystkich polskich miast stawia na rozwój kulturalny. W 2016 roku Wrocław będzie Europejską Stolicą Kultury, stąd również poprzez Wooded Festival chcemy przyczynić się do wizji miasta przyjaznego miłośnikom i amatorom muzyki młodego pokolenia. Tu też odbyły się poprzednie eventy pod szyldem Wooded.

ORGANIZATORZY

Projekt Wooded tworzą Catz ‚n Dogz, C&C Bookings i Feast Artists. W plebiscycie portalu muzyczno-klubowego Muno.pl – MUNOLUDY 2014 (Nagrody Polskiej Sceny Klubowej) – inicjatywa ta została uznana jako ODKRYCIE ROKU. Wooded Festival to kontynuacja rozpoczętych w 2013 roku działań eventowych na polskim rynku: Pets Recording Night(Impreza Roku 2013), Wooded Garden i Wooded Made In Poland (Impreza Roku 2014 – II miejsce). Głównym celem jest promowanie polskiej sceny klubowej i festiwalowej nie tylko w kraju ale również, ze względu na rozpoznawalność autorów – Catz ‚n Dogz, poza jego granicami.

Wooded opiera się na przywiązaniu do natury i dlatego Centrum Kultury Zamek Leśnica idealnie wpisuje się w filozofię projektu. Miejsce, przykładem poprzednich eventów, zostanie specjalnie zaaranżowane przez współpracujących z nami polskich artystów i designerów jak i zaprzyjaźnionych berlińskich architektów, odpowiedzialnych chociażby za projekty związane z kultowym klubem Berghain/Panormabar.

Poprzez tegoroczny Wooded Festival pragniemy stworzyć nową formę open air’owych wydarzeń w Polsce tzw. boutique festival. Chcemy by uczestnicy naszego wydarzenia poczuli więź, która kojarzyć się będzie z najważniejszymi wartościami Wooded – najlepszą muzyką, bliskością natury i przyjacielską atmosferą. Taka formuła to również efekt inspiracji podobnymi wydarzeniami z całego świata w których mieliśmy okazję uczestniczyć jak Secret Garden Festival (UK), Garden Festival (Croatia), Picnic Electronic (Canada/Spain) czy Sunset (USA) – mówi Alex Kubaczewski – rzecznik prasowy Wooded Festival.

WOODED ZA GRANICĄ

Wooded Festival znalazł się wśród 20 wydarzeń na świecie, które warto odwiedzić latem 2015 roku według prestiżowego magazynu Beatport.com.

Jednym z założeń organizatorów jest szeroka promocja festiwalowej turystyki do Polski i można powiedzieć, że unikatowe podejście do tworzenia wydarzenia odniosło skutek. Media za granicą szeroko rozpisują się o Wooded Festival – o wrocławskim evencie donoszą m.in. brytyjskie magazyny DJ MAG i Mixmag i Residentadvisor.net, kultowy serwis dla fanów Białej Wyspy – ibiza-voice.com oraz jeden z największych portali z muzyką elektroniczną – Beatport.com. Ten ostatni umieścił Wooded Festival w swoim artykule „20 nieprawdopodobnych festiwali, o których mogłeś nie wiedzieć” wyróżniając go obok wydarzeń z USA, Niemiec czy Hiszpanii.

To bardzo miłe wyróżnienie, cieszymy się, że ludzie z zagranicy doceniają nasz projekt – mówi Alex Kubaczewski – rzecznik prasowy Wooded Festival – Nie ukrywamy, że mocno liczymy również na gości spoza kraju – pragniemy pokazać im to co mamy do zaoferowania najlepszego! Na naszym festiwalu okazję pokazania się będzie miało dużo polskich składów m.in. KAMP!, Natalia Przybysz, która otrzymała ostatnio dwie statuetki Fryderyki 2015, Catz ‚n Dogz czy Kuba Sojka i SLG. Oprócz tego ważne dla nas jest by każdy czuł się u nas komfortowo – taka Polska gościnność w festiwalowym wydaniu – dodaje Kubaczewski.

WOODED FAMILY

Oprócz rodzinnej atmosfery, zadbamy także o najmłodszych! Wooded Family to inicjatywa podjęta dla ludzi z pasją do muzyki elektronicznej chcących dzielić ją wspólnie ze swoimi rodzinami. Od 12:00-20:00 można śmiało zabierać swoje pociechy by twórczo i aktywnie spędziły czas podczas Wooded Festival. Na specjalnie wydzielonym terenie znajdą się 4 strefy odpowiadające kategoriom wiekowym naszych najmłodszych gości. Opieka profesjonalnych animatorów i atrakcje zapewnione! Wstęp z karnetem na festival dla dziecka za darmo. Otwieramy się również na lokalną społeczność – bez karnetu na festiwal, dziecko może wejść na strefę Wooded Family za 18 PLN.

W programie strefy mamy pokazy manufaktury słodyczy, alchemicznych doświadczeń, produkcji baniek mydlanych. Do współpracy zaprosiliśmy projektantów i producentów produktów typu hand made prezentujących najnowsze trendy mody, akcesoriów oraz zabawek dziecięcych niedostępnych w wielkopowierzchniowych sklepach.

Opiekunem strefy Wooded Family jest Emilia Buła – nauczona korporacyjnego ładu i porządku potrafi zorganizować dosłownie wszystko. Matka z wyboru. Adaptując się na potrzeby rzeczywistości, spełnia się w najprostszych codziennych czynnościach nie zatracając kreatywnego myślenia. Od 3 lat swoją aktywność zawodową poświęca głównie dzieciom i ich potrzebom. Założycielka wrocławskiej KluboKawiarni DziecioLada.

Wooded Family to teren podzielony na 7 stref:

 – 4 dedykowane strefy warsztatowe, każda z oddzielnym programem (mini 0-3 , kids 3-6, junior 6-9, teen 9-12)

– 1 strefa pokazów (show)

– 1 strefa gastronomiczna

– 1 strefa sprzedażowa (kilku wystawców produktów typu hand made)

Strefa show club:

13.00 – 13.30: laboratorium kolorów i eksperymentów

14.00 – 14.30: manufaktura słodyczy – pokaz

15.00 – 15.30: spotkanie z Dj, co i jak? wspólny koncert

16:00 – 16:30: manufaktura słodyczy – pokaz

17.00 – 17.30: skręcane baloniki

19.00 – 19.30: trening kreatywnego myślenia

Zagrają:

Mathew Jonson live (Kanada), Rodriguez Jr. Live (Francja), Catz ‚n Dogz (PL), Randomer (Wielka Brytania), Nick Höppner (Niemcy), Marco Resmann (Niemcy), Mark Henning (Niemcy), Jay Shepheard (Wielka Brytania), Max Graef (Niemcy), An On Bast live (PL), Bueno Bros (PL), Horse Meat Disco (Wielka Brytania), Kuba Sojka live (PL), SLG live (PL), dj Schwa (Czechy), Kosmos (PL), Klaves (PL), MIN t live (PL), Canalia (PL), Rodrigezz (PL), Seb (PL)
SHOWCASE: Watergate Club (Berlin) | COXY (Warsaw)

Projekt Wooded tworzą Catz ‚n Dogz, C&C Bookings i Feast Artists. W plebiscycie portalu Muno.pl – MUNOLUDY 2014 (Nagrody Polskiej Sceny Klubowej) – inicjatywa ta została uznana jako ODKRYCIE ROKU. Wooded Festival to kontynuacja rozpoczętych w 2013 roku działań eventowych na polskim rynku: Pets Recording Night(Impreza Roku 2013), Wooded Garden i Wooded Made In Poland (Impreza Roku 2014 – II miejsce). Głównym celem jest promowanie polskiej sceny klubowej i festiwalowej nie tylko w kraju ale również, ze względu na rozpoznawalność autorów – Catz ‚n Dogz, poza jego granicami.

https://www.facebook.com/wooded.events
http://wooded.pl
https://www.facebook.com/events/291587747676820