zz

Zapuść Żurawia | FotoBudka

Festiwale

29 Lip 2015  

Wakacje za złotówkę!zz

Pocztówkowa foto-budka stanie w Warszawie i Poznaniu w ramach akcji miejskiej Zapuść Żurawia na Soundrive Fest!

Druga edycja Zapuść Żurawia na Soundrive Fest odbędzie się 6 sierpnia w warszawskim Kurorcie oraz 9 sierpnia w poznańskim KontenerART. Wydarzeniom towarzyszyć będzie foto-budka, dzięki której goście, za symboliczną złotówkę, otrzymają niecodzienną pamiątkę – zdjęcie na tle stoczniowych Żurawi w najpiękniejszych, turystycznych zakątkach świata. Nie zabraknie również atrakcji muzycznych – wystąpią Young Stadium Club (Warszawa) oraz Daniel Spaleniak (Poznań).

W tym roku akcja Zapuść Żurawia, promująca gdański Soundrive Fest, odbędzie się po raz drugi w Warszawie (6 sierpnia, Kurort) i po raz pierwszy w Poznaniu (9 sierpnia, KontenerART). W ramach akcji zagrają odpowiednio Young Stadium Club oraz Daniel Spaleniak, artyści którzy gościli na ubiegłorocznej edycji Soundrive Fest. Oprócz wrażeń muzycznych, uczestnicy będą mogli zrobić sobie wyjątkowe zdjęcie-pocztówkę na tle Żurawi, umieszczonych w najbardziej znanych zakątkach świata. Pocztówki stoczniowe, zaprojektowane przez Jarosława Świerczka, to dwanaście dowcipnych obrazów, prezentujących m.in. żurawie stoczniowe przy Sfinksie, unoszące figury na Wyspie Wielkanocnej, remontujące Koloseum, ustawione jak na paradzie na Placu Czerwonym w Moskwie.

W czasie akcji będzie również okazja do zakupienia biletów i karnetów na tegoroczny Soundrive Fest, podczas którego wystąpi aż 12 zagranicznych wykonawców, głównie z UK, oraz 12 artystów rodzimej sceny alternatywnej. Na stoisku festiwalowym zostaną również wystawione na sprzedaż koszulki stoczniowe, plakaty koncertowe B90 oraz płyty wytwórni Sopocka Odessa.

http://festival.soundrive.pl
http://www.b90.pl
http://www.sopockaodessa.com