Hocki_mat.prasowe2

6 maja Hocki Klocki rozpoczną swój trzeci sezon nad Wisłą!

Książka

26 Kwi 2016   , ,

Czas na zabawę!Hocki_wizualizacja2016

Chwilę po majówce, otworzy się ponownie stały rezydent nadwiślańskiego brzegu – klub Hocki Klocki. W tym sezonie szykują się zmiany – nie tylko w położeniu i rozmiarach klubu, ale i programie. Oto co planują Hocki w tym roku!

Sezon start!

Przypomnienie beztroskich czasów dzieciństwa i młodości to motyw przewodni Hocków Klocków. W związku z tym, 6 maja w piątek odbędzie się impreza „I love 2000’s”– w klubie rozbrzmiewać będą największe hity minionej dekady, natomiast w sobotę 7 maja  czeka na gości „Powrót do powrotu do przeszłości”, kontynuacja cyklu imprez z muzyką lat dziewięćdziesiątych. O 21:00 rozpocznie się pełen zawrotnej akcji i humoru koncert zespołu Combo 90210 – muzycy przebrani w kombinezony Power Rangers wykonają utwory z najpopularniejszych seriali lat ’80 i ’90, a po koncercie, solidny skład Djski przypomni dyskotekowe szlagiery lat ’90.

Nowe miejsce, większy teren

Tegoroczny sezon będzie już trzecim dla klubu Hocki Klocki. Miejsce zadebiutowało w czerwcu 2014 roku  i od tamtej pory na stałe wpisało się w pejzaż nadwiślańskich atrakcji. Podobnie jak w poprzednich latach, Hocki Klocki będą znajdowały się przy Bulwarze Flotylli Wiślanej, w niedalekim sąsiedztwie ulicy Ludnej, jednak w tym sezonie lokal przesunie  się o ok. 100 m w stronę Płyty Desantu. Hocki Klocki zajmą urokliwą przestrzeń nad Wisłą – bardzo zieloną i zadrzewioną – idealne miejsce do miejskiego relaksu.

Wystrój i wygląd Hocków Klocków zostanie zachowany w klimacie zbliżonym do tego z lat poprzednich, jednak sam klub znacznie się powiększy. Kolorowo podświetlone drzewa, na których błyszczą kule disco i lampiony, bar z klocków lego (do którego budowy w tym roku wykorzystanych zostanie ponad 100 kg klocków!), jaskrawe kontenery i beztroska atmosfera letnich kolonii. Będzie to barwna strefa zabawy zarówno dla dużych, jak i małych.

Program

Hocki Klocki to działające 7 dni w tygodniu centrum kulturalno-rozrywkowe. Podobnie jak w latach poprzednich, głównym obszarem działalności będzie szeroko pojęta rozrywka i promocja kultury, również alternatywnej. Hocki Klocki to miejsce otwarte na różnorodne inicjatywy, stąd też program atrakcji jest niezwykle bogaty, a w ofercie klubu każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak w każdym sezonie, bardzo mocnym punktem kulturalnego programu Hocków Klocków będzie muzyka. Zaplanowano liczne wydarzenia prezentujące dokonania najbardziej wartościowych krajowych zespołów oraz cykliczne imprezy tematyczne, poświęcone muzyce z poprzednich dekad, różnych stron świata i gatunków.

Oprócz imprez i koncertów, w tym roku Hocki Klocki poszerzają także ofertę atrakcji dziennych.  Popołudnia obfitować będą w pikniki, warsztaty, zajęcia sportowe, rekreacyjne, artystyczne i edukacyjne, a także wydarzenia skierowane do dzieci. Organizatorzy zapowiadają ponadto akcje ekologiczne, w ramach których na terenie Hocków Klocków zaplanowano m.in. utworzenie sąsiedzkiego ogrodu miejskiego. W ofercie dziennej nowością będą treningi piłki nożnej i futbolu amerykańskiego, cykle wykładów i spacerów varsavianistycznych oraz quizy barowe.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

To i wiele, wiele więcej czeka na poszukiwaczy miejskiego relaksu w tym sezonie nad Wisłą. W Hockach Klockach nie można się nudzić – niezależnie od tego, czy jest to poniedziałkowy wieczór czy niedzielne popołudnie.

Hocki Klocki / nad WisłąHocki_bawsieznami
Bulwar Flotylli Wiślanej
HOCKI KLOCKI Facebook:
https://www.facebook.com/HockiKlockinadWisla
Weekend otwarcia:
https://www.facebook.com/events/269931590014148/
https://www.facebook.com/events/1742344436052816/

, ,