insta 5

TELETURNIEJ NIEWIEDZY O HENRYKU SIENKIEWICZU

Książka

13 maja 2016  

Najzabawniejsze wydarzenie Big Book Festival 2016.Le¦ç z nami

Gra plenerowa dla fanów pisarza i niezorientowanych.  Im mniej wiesz, tym lepsza zabawa! 

Podczas czwartej edycji Dużego Festiwalu Czytania w nietypowy sposób uczcimy rok Henryka Sienkiewicza. Zapraszamy do udziału w przewrotnej grze tych, którzy kochają „Quo Vadis“ i tych, którzy nie przebrnęli w szkole nawet przez „Krzyżaków“. Wydarzenie organizujemy z myślą o fanach „Listów z Afryki“ oraz tych, którzy ziewają przy ekranizacji „Rodziny Połanieckich“ i „Potopu“.

Zapraszamy entuzjastów, sceptyków i surowych krytyków. Podczas spotkania inspirowanego telewizyjną „Wielką grą“ dowiemy się wielu nowych i zaskakujących rzeczy o jednym z najsłynniejszych, ale i najbardziej kontrowersyjnych polskich pisarzy. Co wiemy o Sienkiewiczu, a co nam się tylko wydaje? Czego wcale nie powiedział Zagłoba  i jak Staś radził sobie z radykalizmem islamskim. Czy pisarz był kiedyś pod Grunwaldem? Czemu chciał zostać rolnikiem w Kalifornii i mieszkał w domu z crowdfundingu? Zapewniamy dowcipne pytania, łamigłówki oraz duże emocje. Zadania, które przemycają odpowiedzi. Nieubłaganie upływający czas. Oraz nagrody dla najsprytniejszych. Głównymi ekspertami i autorami wszystkich pytań podczas telerurnieju będą znakomici sienkiewiczolodzy: prof. Ryszard Koziołek, historyk literatury oraz prof. Joanna Sztachelska, filolożka. Szefami dwóch rywalizujących drużyn czytelników będą prof. Jerzy Bralczyk oraz Michał Ogórek. Razem szukamy odpowiedzi i zdobywamy punkty.  Teleturniej poprowadzi, ze swadą i klasą, Agnieszka Obszańska, dziennikarka radiowej Trójki.

Przyjdź i dowiedz się, jak niewiele wiesz! 

TELETURNIEJ NIEWIEDZY O HENRYKU SIENKIEWICZU odbędzie się w niedzielę 12.06 o godz. 16.00 w Pałacu Szustra (ul. Morskie Oko 2, Amfiteatr), czyli w miejscu wszystkich wydarzeń Big Book Festival. Wstęp jest wolny.

Udział w turnieju nie wymaga wcześniejszego przygotowania ani rejestracji.  Ambitni mogą powtórzyć lekturę nowel i powieści lub zajrzeć do „Kalendarza życia  i twórczości Henryka Sienkiewicza“ Juliana Krzyżanowskiego (PIW, 2014).