Ragde IV_okladka_zawsze-jest-przebaczenie

„Zawsze jest przebaczenie”

Książka

4 Wrz 2017   , , ,

Czy można liczyć na przebaczenie za zdradę? Ragde IV_okladka_zawsze-jest-przebaczenie

Nagrodzona Booksellers’ Prize Anne B. Ragde powraca w wielkim stylu w słodko-gorzkiej opowieści o życiowych zakrętach. „Zawsze jest przebaczenie” to premierowy tom bestsellerowej skandynawskiej „Sagi rodziny Neshov”. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Smak Słowa już 20 września.

Torunn skończyła czterdzieści lat i zaczęła dostrzegać, że nie ma dla niej wspólnej przyszłości z notorycznie niewiernym kierowcą psich zaprzęgów. Margido pojednał się ze swoim Bogiem. To już trzy lata odkąd Torunn opuściła Neshov, by szukać schronienia u Christera. W tym czasie Erlend i Krumme zostali ojcami – choć zabieganymi, to ze znakomitymi widokami na przyszłość w Kopenhadze. Jednak jak to w życiu – nie ma nic za darmo. I czy można liczyć na przebaczenie za zdradę rodziny?

Nagrodzona Booksellers’ Prize Anne B. Ragde, jedna z najbardziej znanych współczesnych, norweskich pisarek, powraca w wielkim stylu w słodko-gorzkiej historii o rodzinie Neshov. „Zawsze jest przebaczenie” to opowieść bliska każdemu, kto kiedykolwiek doświadczył pozornych uczuć, kłamstwa czy zdrady. A także emocji budzących się w rodzinnym zaciszu. W „Przebaczeniu…” jawi się bowiem nie tylko niezrównane zacięcie pisarskie autorki, lecz także rzadkie podejście psychologiczne – pozwalające sięgać do tego, co najskrytsze. Nie bez powodu Ragde swoich bohaterów, których zna od podszewki, obdarza miłością i zaufaniem. Nie każe im mówić wyłącznie swoim głosem, każdemu dając własny.

Niezwykła obrazowość, prosta forma, brak sztuczności – tym Ragde po mistrzowsku ujmuje czytelników. Lekko i płynnie żongluje dialogami oraz opisami. To co wyróżnia autorkę „Zawsze jest przebaczenie”, to niezawodny research, umiejętność oddawania detali i niedościgle realistyczny opis środowiska. A także specyficzny dowcip. „Zawsze jest przebaczenie” to oczekiwany czwarty tom serii, która wprowadziła Anne B. Ragde na drogę ku tytułowi jednej z najwybitniejszych postaci współczesnej literatury norweskiej. W tym roku nakładem wydawnictwa Smak Słowa ukazały się także pierwsze trzy tomy: bestsellerowa „Ziemia kłamstw”, „Raki pustelniki” oraz „Na pastwiska zielone”.

Anne B. Ragde – jedna z najbardziej znanych współczesnych, norweskich pisarek. Laureatka wielu nagród literackich, między innymi Riksmålsforbundets, Brageprisen i Bragebegeret. Jej twórczość cieszy się uznaniem zarówno krytyków, jak i czytelników. W Norwegii autorka sprzedała ponad milion egzemplarzy swoich książek. Była nauczycielką akademicką na Uniwersytecie w Trondheim. Pracowała w branży reklamowej i jako felietonistka. Jako pisarka zadebiutowała w 1986 roku, wydając książkę dla dzieci „Halo! – oto Jo”. Odtąd pisze książki dla dzieci i młodzieży, kryminały oraz powieści. „Saga rodziny Neshov” wprowadziła autorkę na drogę do „zostania najwybitniejszą postacią współczesnej literatury norweskiej”.

Wydawnictwo: Smak Słowa

 

, , ,