anna-sikora-urban-legend

7. Aukcja Sztuki Współczesnej w Katowicach

Design, Kultura

15 Sty 2016   , ,

W sobotę 23 stycznia o godz. 19.30 w klimatycznych wnętrzach katowickiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia odbędzie się 7. Aukcja Sztuki Współczesnej. Do nabycia będzie aż 50 dzieł, reprezentujących szeroki przekrój współczesnych nurtów artystycznych.

Aukcje sztuki współczesnej, na których sprzedawane są prace obiecujących polskich artystów, z każdym rokiem stają się coraz bardziej popularne. Tylko w zeszłym sezonie, na katowickich aukcjach Domu Aukcyjnego DNA sprzedano dzieła sztuki na łączną kwotę ponad 170 000 złotych. Nowy sezon aukcyjny ma na celu ustabilizować tę pozycję, rozwijając wśród mieszkańców Śląska modę na kolekcjonowanie.

Obrazy nabyte w trakcie 7. Aukcji Sztuki Współczesnej mogą stać się ciekawą i przykuwającą uwagę ozdobą domu, bądź pięknym prezentem, który zaskoczy niejedną osobę. Ponadto, inwestycja w rodzimą sztukę współczesną jest aktualnie jednym z bardzo dobrych sposobów lokowania kapitału.

Praca przewodnia, prezentowana na plakacie 7. katowickiej aukcji, to obraz „Białoczerwona”, autorstwa poznańskiego artysty Jana Wojciecha Malika.  Dobrze znane kolekcjonerom są również nazwiska Katarzyny Rutkowskiej, Łukasza Jankiewicza, Hugo Gizy, Dariusza Grajka, Waldemara Borowskiego i wielu innych. Poza tym, podczas katowickiej aukcji zostaną zaprezentowane obrazy, stworzone przez przedstawicieli najmłodszego pokolenia polskich artystów, którzy dopiero wchodzą na rynek sztuki.

Aukcja ma charakter otwarty, a licytacja zaczyna się już od 500 złotych, więc dołączyć może każdy.  Uczestnictwo w aukcji gwarantuje niezapomniane emocje i doskonałą kulturalną zabawę. Dla tych, którzy nie będą mogli osobiście uczestniczyć w wydarzeniu, istnieje możliwość licytacji telefonicznej bądź złożenia zlecenia licytacji z limitem. Zainteresowani udziałem proszeni są o wcześniejszą rejestrację na stronie www.da.dnagallery.pl.

Miejsce : Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia z siedzibą w Katowicach
pl. Wojciecha Kilara 1 / Katowice
Data : 23.01
Godzina : 19:00

, ,