muzeum slaskie 1

Biały obraz na białym tle?

Kultura

20 Wrz 2017   ,

Oprowadzania po Galerii sztuki polskiej po 1945 roku.

Ile jest warte arcydzieło? Czym jest sztuka w świecie, w którym wszystko może być sztuką? Czy rzeczywiście za sztuką współczesną trudno nadążyć? Muzeum Śląskie we współpracy z Teatrem Śląskim im. St. Wyspiańskiego zaprasza na spektakl „Sztuka” oraz oprowadzanie po Galerii sztuki polskiej po 1945 roku.

W wystawianym w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego spektaklu „Sztuka” w reżyserii Tadeusza Bradeckiego według tekstu Yasminy Rezy dzieło sztuki współczesnej staje się pretekstem do dyskusji, a nawet sporów.  Twórczość współczesnych artystów obrosła wieloma stereotypami, a część odbiorców uważa ją za trudną do zrozumienia. Spektakl miał premierę 15 września 2017 roku, najbliższe przedstawienia odbędą się 6, 7 i 10 października.Po przedstawieniu zapraszamy do Muzeum Śląskiego w Strefie Kultury na autorskie oprowadzania edukatorów i kuratorów Muzeum po Galerii sztuki polskiej po 1945 roku pt. „Sztuka rozumienia sztuki”. W trakcie oprowadzań poznamy najważniejsze i najciekawsze dzieła w zbiorach Muzeum oraz zastanowimy się nad tym, jak je interpretować. W Muzeum Śląskim znajdują się m.in. prace Ryszarda Winiarskiego, Zdzisława Beksińskiego, Jerzego Kopcia, Władysława Hasiora czy Zbigniewa Libery.

Oprowadzania będą się odbywać w ostatnie środy miesiąca: 27 września (prowadzenie: Agata Stronciwilk), 25 października (prowadzenie: Monika Iwanowska) i 29 listopada (prowadzenie: Monika Czernik-Czublun) o godz. 17.00. Zwiedzający, którzy okażą bilet ze spektaklu „Sztuka” Teatru Śląskiego, mogą kupić bilet za 1 zł, pozostali uczestnicy płacą za wstęp 7 zł.

www.muzeumslaskie.pl
facebook.com/muzeumslaskie
instagram.com/muzeumslaskie
twitter.com/muzeumslaskie
youtube.com/muzeumslaskie

,