3_Dan_Perjovschi

Cytaty z Kolekcji MOCAK-u

Kultura

31 Sie 2016   ,

Dan Perjovschi.2_Dan_Perjovschi

Cytaty z Kolekcji to całoroczna inicjatywa, w ramach której w Bibliotece MOCAK-u będą prezentowane i omawiane wybrane prace ze zbiorów Muzeum. Projekt nie tylko da możliwość zapoznania się z dziełami, które nie są obecnie eksponowane na wystawie Kolekcji, ale stanowi również zachętę do niespiesznej i pogłębionej analizy twórczości wybranych artystów.

We wrześniu (2.9-1.10.2016) zaprezentowane zostaną pracę Dana Perjovschiego Notes MOCAK Kraków. Notes, będący zbiorem notatek i rysunków, powstał podczas wizyty artysty w MOCAK-u w maju 2013 roku. Dan Perjovschi został zaproszony do udziału w wystawie Ekonomia w sztuce, w ramach której stworzył mural. Jego prace, wyróżniające się minimalizmem kreski i słowa połączonych niezwykle inteligentnym konceptem, odnoszą się do spraw społecznych, ekonomicznych i artystycznych.

Dan Perjovschi (ur. 1961) Rysunek, komiks, graffiti. Tworzy rysunki na ścianach muzeów i instytucji sztuki na całym świecie. Artysta jest krytycznym obserwatorem aktualnych wydarzeń politycznych i społecznych. Komentuje także zinstytucjonalizowanie współczesnej sztuki. Swoje spostrzeżenia wyraża w formie dowcipnej anegdoty, utrzymanej w prasowej stylistyce.

Kuratorki: Monika Kozioł, Magdalena Mazikmocak
Współpraca: Maciej Kłuś, Anna Pyzik, Katarzyna Wincenciak
Miejsce: Budynek | Biblioteka

 

,