dawicki_07-min

Cytaty z Kolekcji. Oskar Dawicki

Kultura

2 Sie 2016   , ,

By przybliżyć. dawicki_07-min

Cytaty z Kolekcji to całoroczna inicjatywa, w ramach której w Bibliotece MOCAK-u są prezentowane i omawiane wybrane prace ze zbiorów Muzeum. Projekt nie tylko daje możliwość zapoznania się z dziełami, które nie są obecnie eksponowane na wystawie Kolekcji, ale stanowi również zachętę do niespiesznej i pogłębionej analizy twórczości wybranych artystów.

W sierpniu (2–31.08) prezentujemy pracę Oskara Dawickiego – wideo i fotografię Drzewo wiadomości  (2008).  Na czytelników czeka też specjalny księgozbiór dotyczący twórczości artysty.

W sobotę 13 sierpnia o godzinie 12 zapraszamy na bezpłatne warsztaty z cyklu Sto lekcji o Kolekcji. Uczestnicy spotkania poznają bliżej twórczość Oskara Dawickiego i jego pracę Drzewo wiadomości oraz wykonają wspólne dzieło na szybie Biblioteki MOCAK-u. Praca Oskara Dawickiego jest obecnie prezentowana w ramach cyklu Cytaty z Kolekcji. Wstęp wolny.

Oskar Dawicki (ur. 1971) Performans, wideo, instalacja.
Współtworzył grupę Azorro. W swojej twórczości z dużą dozą ironii i humoru eksploruje temat tożsamości artysty i jego statusu ekonomicznego. Występuje przeciwko politycznej wizji świata, walczy o prawo jednostki do indywidualizmu i wolności porażki. Podejmuje także problem konfrontacji artysty z publicznością.

Mocak – Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie
MOCAK_logo_2016
https://www.facebook.com/mocakkrakow
https://www.mocak.pl

 

, ,