Hotel Asteroid

Hotel Asteroid. Space Oprea w trzech scenach.

Kultura

17 Lis 2016   , , ,

Ciągle bujamy w kosmosie. Hotel Asteroid

Kabaret teatralny opuszcza piwnicę Klubu Komediowego, aby zmierzyć się z dużą sceną Teatru Studio. Jak na kabaret przystało, pewne założenia, gatunki i style zostały potraktowane ironiczne, ze sporą dwką abstrakcji – w tym wypadku kosmicznej. Twórcy spektaklu zabiorą widzów w podróż do świata znajdującego się na pograniczu fizyki kwantowej i polskiej romantycznej duszy.

Co by się stało, gdyby wszystkich Polaków wystrzelono w kosmos? To pytanie leży u podstaw opowiadanej historii. Widzowie jednak nie dowiedzą się, dlaczego tak się wydarzyło, lecz zobaczą, co się dzieje, kiedy w lobby Hotelu Asteroid spotyka się 8 polskich osobowości. Jak się szybko okaże, odległość od Ziemi jest wsprost proporcjonalna do skali narzekania. Nowi znajomi w oczekiwaniu na niemogącą nigdy nadejść kolację, poddają się eksplozywnej atmosferze kosmicznego zajazdu. A ich small talk z nagła nabiera iście operowej skali. Co gorsze, wydaje się, że wydarzenia tego wieczoru nie są pozostawione przypadkowi, a ze wszystkim coś wspólnego mają rozsiane wśród głazów narodowe grupy rekonstrukcyjne, siejące ziele na kraterze…

Hotel Asteroid to nasz kolejny ekperyment po 5 odcinkach „Fabulranego Przewodnika po…” i kolejne kroki Klubu Komediowego jako producenta wydarzeń artystycznych – wyjaśnia Michał Sufin,  autor spektaklu. – Sami dowiemy się, czy jesteśmy jeszcze w kabarecie, czy już w teatrze. Współpraca z większą sceną to dla nas facynująca zabawa z gatunkami teatralnymi i zupełnie inny kontakt z widzem. W naszej kosmicznej przestrzeni pojawią się wszyscy – poeta, który unika ludzi, aby nie zostać wieszczem narodowym, studentka zakochana w fizyce kwantowej, wieczna żona profesorów, a nawet arystrokrata, który oskarża kosmos o zabranie wagi sprawie polskiej.

HOTEL ASTEROID. SPACE OPERA W TRZECH SCENACH.

AUTOR
Michał Sufin
REŻYSERIA
Aneta Groszyńska, Michał Sufin
MUZYKA
Radek Łukasiewicz
WYSTĘPUJĄ
Matylda Damięcka, Weronika Nockowska, Katarzyna Kołeczek, Agata Sasinowska, Bartłomiej Magdziarz, Mateusz Lewandowski, Maciej Nawrocki, Grzegorz Kwiecień (aktor Teatru Narodowego)

PREMIEROWE SPEKTAKLE
24/11/2016, g. 21
28/11/2016, g. 20
MIEJSCE
Teatr Studio (Warszawa)
Malarnia, mała scena, V piętro
Produkcja Klubu Komediowego i Teatru Studio
Premiera: 24 listopada
BILETY

, , ,