Basnie_www-1

Listopad w Łaźni Nowej.

Kultura

2 Lis 2016   , ,

 „Baśnie z 1001 bloku” wkraczają na scenę! Basnie_www-1

Jesień w pełni, ale my robimy wszystko, aby nie dać się sezonowej depresji. Dlatego w listopadzie stawiamy na dużą dawkę humoru i dobrej energii… Choć nie bez listopadowej nuty refleksji.

Listopad zaczyna się projektem Małgorzaty Szydłowskiej „Kieślowski Unlimited” – każdy z widzów będzie mógł stać się częścią interaktywnej instalacji inspirowanej filmem  „Gadające głowy” Krzysztofa Kieślowskiego. Jeśli i Wy chcecie wziąć udział w projekcie, przyjdźcie do Łaźni od 10 listopada w godzinach pracy teatru.

11 i 12 listopada wraca do Łaźni Teatr Montownia, który rozśmieszy i oczaruje nas ponownie znakomitą adaptacją „Trzech Muszkieterów”. Bilety na spektakle tej czwórki znikają w tempie ekspresowym, dlatego nie m,a się nad czym zastanawiać – to przedstawienie po prostu trzeba zobaczyć!

12 i 13 listopada nowość w repertuarze – zaprzyjaźniony z Łaźnią Tomasz Schimscheiner wkracza ze swoim nowym projektem – „Schimmy Show” w reż. Sławomira Chwastowskiego. Będzie ostro, trochę krytycznie, ale też zabawnie i w luźnej atmosferze. No i przede wszystkim pikantnie! Spektakl tylko dla widzów dorosłych!

Dla gości preferujących imprezy rodzinne i przedstawienia na których i Wy i Wasze dzieci będziecie się bawić równie dobrze, nie możecie odpuścić wizyty u nas 18-20 listopada. Właśnie wtedy pokażemy spektakl Magdy Miklasz „Baśnie z 1001 bloku”, który podczas wakacyjnego Nowego Bulwar[t]u Sztuki podbił serca widzów w każdym wieku. Przy okazji premierowego weekendu czekają też na Was spotkanie z twórcami spektaklu, mieszkańcami bloku nr 19, czyli głównego bohatera przedstawienia oraz architektem, Michałem Wiśniewskim, a także specjalne warsztaty z projektowania przestrzeni i animacji lalek. Spędźcie prawdziwie zwariowany weekend!

Pod koniec miesiąca zrobi się trochę bardziej refleksyjnie. 24 listopada zostanie, aż dwa razy pokazany „Przypadek według Krzysztofa Kieślowskiego” w reż. Bartosza Szydłowskiego. Kolejna z serii filmowych inspiracji w Łaźni to jedno z tych przedstawień, po których codzienność zaczyna na powrót zadziwiać wielością możliwości
i prawdopodobieństw.

Listopadowy repertuar zamyka gościnny spektakl Teatru im. H. Modrzejewskiej w Legnicy oraz Macedońskiego Teatru Narodowego w Skopje – „Przerwana Odyseja” w reż. Jacka Głomba, inspirowany prawdziwą, ale zapomnianą historią „dziecięcego exodusu”, który był efektem krwawej greckiej wojny domowej, jaka w latach 1946-49 toczyła się pomiędzy popierającą króla i monarchię prawicą, a komunistyczną Demokratyczną Armią Grecji. Spektakl zostanie zaprezentowany 27 listopada.

http://www.laznianowa.pl  laznianowalogo
https://www.facebook.com/laznianowa 

, ,