okładka 04 copy

Magazyn | 4(5)

Kultura

12 Kwi 2017   , , ,

Numer #4(5)

Na dzisiejszym rynku próżno szukać tytułów, które starają się opisać szeroko pojętą kulturę miejską. W tym momencie pozostała garstka pism, które pomimo panujących warunków starają się przybliżyć współczesną kulturę.


Czasopismo Magazyn wydało właśnie kolejny numer. Jak twórcy zdążyli nas do tego przyzwyczaić, otrzymujemy zestaw informacji zarówno dotyczących kultury wysokiej, jak i tej nam najbliższej, czyli kutlury miejskiej.

Fotografia to tym razem możliwość obejrzenia prac Wojciecha Jahyry, który w swym obiektywie zatrzymał postać Adam Niedźwiedzia, uczestnika programu Top Model. Kolejna porcja zdjęć to tym razem zestaw absolutnie topowy, czyli wspólna kreacja PURETÉ Collection L’Oréal Professionnel LOOKBOOK 2017 Salon Expert. Na koniec artysta, który zdążył już pokazać się szerszej publiczności, czyli Mateusz Hajman. Film to tym razem, krótka opowieść o obrazie, który zebrał tysiące osób przed srebrnym ekranem, czyli Sztuka Kochania.  Drugi obraz jaki ukazał się w nowym numerze, to zwrot w kierunku Anime, czyli Ghost in the shell. Tekst stara się  przybliżyć nam obraz Mamoru Oshii z 1995r. Muzyka to tym niebanalny zestaw artystów. Znajdziemy tutaj Łąki Łan, NMLS, Kehlani, Bonobo, Moo Late, czy Sambora.

Porcję wywiadów, to połączenie dwóch odmiennych światów. Z jednej strony mamy rozmowę z Magdą Umer a z drugiej strony swoje losy opowiada Mariusz Szuplewski aka Dj Szum.

Książka to dwa tytuły. Pierwsza to powieść Johna Lier Horsta pt.„Gdy Zapada Zmrok„.

„Gdy mrok zapada, to nordic noir w najczystszej postaci. Opisy codziennej pracy policjanta sa jak zwykle bardzo dokładne i interesujące, a intryga dobrze skonstruowana. Mamy przecież do czynienia z jednym z najbardziej doświadczonych twórców norweskich kryminałów”.
Elin Brend Bjorhei, VG

Drugi tytuł to „Cztery pory roku w afgańskiej wiosce”, autorstwa Anny Badkhen. Pisarka zaprasza do niepozornej wioski, gdzie sen o bogactwie to sen o życiu bez cierpienia. Dział designu został opanowany przez okładki płyt. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z tego jak ten mały wyraz sztuki, ma tak duży wpływ ma obecną kulturę. Sztuka to tym razem zaproszenie do Muzeum Sztuki Współczesnej Mocak w Krakowie, gdzie tym razem mamy szanse na przeżycie „Doznań rzeczywistości”. Poznamy także plany Muzeum Śląskiego na najbliższy rok. Pierwszy raz na łamach czasopisma przedstawia się Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. Na szczególną uwagę zasługuje tekst Martyny Kędzior, która opowiada o obrazach Iwony Golor. Michał Wolicki w „czwórce”, pochylił się na czarnym krążkiem w tekście „Winyl powraca”.

Przy pracy nad numerem na szczególne podziękowania zasługuje portal Jazzsoul.pl, który odpowiada za część artykułów opublikowanych w numerze.

Więcej czasopisma Magazyn znajdziecie na:m
http://magazyn.co/
https://www.facebook.com/magazyn.co/
https://www.instagram.com/magazyn.co/
https://issuu.com/magazyn.co/

, , ,