1

MAGAZYN – Pokażemy Ci kulturę !

Kultura

3 Lip 2016   , , , , , , ,

Zapraszamy do poznania „MAGAZYN’u”!okladka

Magazyn to nowość na rynku wydawniczym, skierowana do osób zainteresowanych sztuką i kulturą – mniej lub bardziej znaną każdemu z osobna. To miejsce, gdzie debiutanci w kategoriach muzyki, książki czy filmu są ukazywani na równym szczeblu z postaciami, którzy osiągnęli już status kultowych.

Głównym założeniem Magazynu jest promocja młodych i uzdolnionych ludzi, których łączy pasja do tworzenia sztuki. Wybór materiałów – poprzedzony dokładnymi poszukiwaniami– ukazuje nowe oblicze debiutantów, którzy często nie mają szans na zadebiutowanie w prasie, a w konsekwencji również na trafienie do szerokiego grona odbiorców.

Co ciekawe, debiutantami – w mniejszym i większym stopniu – są również autorzy Magazynu. Jak podkreślają, to pasja i zdeterminowanie doprowadziła nie tylko do zrodzenia idei, a później również stworzenia miejsca, gdzie każdy ma równe szanse. Pierwszy, debiutancki numer dostępny jedynie online już w ciągu pierwszych 24 godzin został ściągnięty ponad tysiąc razy, co przeszło ich najśmielsze oczekiwania, a jednocześnie stało się dla nich jeszcze większą motywacją do działań. Pomyśleliśmy, że dobrze będzie stworzyć miejsce dostępne dla wszystkich tych, dla których ważne jest to co się dzieje wokół, dla których ważna jest kultura. Ideą Magazynu jest jego otwarta forma: każdy może do nas napisać, zgłosić zespół czy podrzucić książkę, a my będziemy wiedzieć, co z tym zrobić. – podkreśla jeden z założycieli Fabian Lic.

 

Wciąż analizujemy co dokładnie interesuje naszych czytelników, poszukujemy nowych możliwości rozwoju i tematów, które mogą wydać się im interesujące dodaje Karolina Pasek. Najbardziej cieszy nas tak ogromne zainteresowanie, a także ilość propozycji współpracy, które obecnie do nas spływają. To dla nas ogromny sukces.

Obecnie w Magazynie można przeczytać artykuły z m.in. dziedziny filmu, designu, muzyki czy fotografii. Chociaż jak podkreślają autorzy – wciąż poszukują nowych ścieżek, na które naprowadzją ich nie tylko baczne obserwacje, ale i czytelnicy. A kto wie, może i przyszli autorzy. Należy bowiem podkreślić, że Magazyn to swego rodzaju kolektyw, którego siłą napędową jest chęć, zainteresowanie kulturą, ale również zabawa słowem, możliwość sprawdzenia się. I to właśnie m.in. ta otwartość – o której wspominają założyciele – przemawia za oryginalnością tego czasopisma.

https://www.facebook.com/magazyn.co  Logo 2
https://twitter.com/magazynco
http://magazyn.co

, , , , , , ,