kafel-PAROWKA2

Marzec w Łaźni

Kultura

24 Lut 2016   ,

Czas na nowe sztuki.

Pierwszy wiosenny miesiąc w tym roku to dla Łaźni czas nowości i… śmiechu! W repertuarze pojawia się bowiem „Kowboj Parówka” (11 marca), teatralny stand up „Wielcy inni” (17-20 marca) i łaźniowy hit – „Quo Vadis” (21-22 marca) Będzie się działo dużo i zabawnie!

kafel-PAROWKA2 PREV_2014_10_24_QUOVADIS-16 Wielcy Inni II. DEPRESJE. SZYMBORSKA, RYMKIEWICZ, BIELICKA - fot. Krzysztof Żarkowski  średnie (2)

KOWBOJ PARÓWKA
Zanurzając się w świat dramatu Mateusza Pakuły, stajemy się świadkami przygód Dżo Mandarynki, który w pogoni za upragnioną lalką, czyli tytułowym Kowbojem Parówką, doświadcza wielu niebezpieczeństw, a pod warstwą z pozoru banalnej rzeczywistości odkrywa surrealne światy rządzące się własną logiką…
Spektakl na który możecie przyjść z dzieckiem i obydwoje będziecie się świetnie bawić!
11.03, 11.04.

„Choćby nie wiem jak się starać, jak wstydzić, nie sposób powstrzymać się od salw śmiechu. Dowcipny tekst, swobodne i bezpretensjonalne aktorstwo, feeria efektów audiowizualnych – wszystko to uruchamia reżyser w imię radosnego absurdu.Miłość w rytmie przebojów z „Titanica”, zdziwione twarze chomików z YouTube, układy choreograficzne przypominające torsje. Takich rzeczy się nie zapomina. Jeśli nie widzieliście jeszcze „Kowboja Parówki”, to niczego tak naprawdę nie widzieliście.”
Michał Centkowski, „Newsweek”

WIELCY INNI
Dwie odsłony wyjątkowego stand-up’u teatralnego. „Wielcy Inni: Jezus, Gombrowicz, Osiecka” oraz „Wielcy Inni II: Depresje. Szymborska, Rymkiewicz, Bielicka” po raz pierwszy razem! Sześć figur, sześć pomników i sześć legend zabiera głos. Prześmiewczy, ostry portret „polskich super-bohaterów” wybranych z bogatego pejzażu narodowych mitologii i symboli. Witold Gombrowicz, nieśmiały szowinista, zabłyśnie w kiepskim stylu. Jezus Chrystus, przemiły neurotyk, opowie o konsekwencjach edypalnego konfliktu z Bogiem Ojcem. Agnieszka Osiecka upomni się o tożsamość poetki-alkoholiczki, w kraju, gdzie pić wypada wyłącznie poetom. Szymborska, Rymkiewicz, Bielicka ukazani zostaną w depresji… Tego nie da się oddać słowami – to po prostu trzeba zobaczyć
17.-20.03

„Każdy minispektakl ma swoich bohaterów, własny rytm, czytelny przekaz, osobliwe poczucie humoru oraz wyjątkowe aktorskie podejście. A na dodatek kończy się lirycznymi piosenkami, w czasie których o mało się nie popłakałem. Żadnej ironii. Prawdziwa emocjonalna huśtawka. Śmiechu było co niemiara. Aż do chrypki i bólu gardła. Chwilami do lekkiej histerii.”
Henryk Mazurkiewicz, teatralny.pl

QUO VADIS
Tego tytułu chyba nikomu nie trzeba przedstawiać! Grane z powodzeniem w Łaźni i na niemal wszystkich komediowych festiwalach i spotkaniach teatralnych „Quo Vadis” to prawdziwy hit wśród publiczności wykonany przez genialnych aktorów Teatru Montownia.

W „Quo vadis” Montowniakowie przewrotnie zwracają się ku korzeniom komediowej sztuki dramatycznej – starogreckiej komedii attyckiej, czerpią również z tradycji teatru elżbietańskiego. Scenografia spektaklu jest skromna lecz nabrzmiała znaczeniem, użycie efektów i nowoczesnych gadżetów cechuje zbawienny umiar. Wszystkie role, również kobiece, grają mężczyźni: brawurowo, koncertowo. Bez podtekstów.
21-22.03

„Siła tego spektaklu tkwi w wybornym, rodzajowym aktorstwie Montowni, która nie stosuje podpórek (…) Radość z grania, błyskotliwe żarty, cięte riposty. Cudowny sceniczny bezwstyd.”
Kamila Łapicka, „W sieci”

http://www.laznianowa.pllaznianowalogo
https://www.facebook.com/laznianowa

,