wszystko_o_mojej_matce_sesja_fot_schubert 2

„Matki” wracają do Łaźni w maju!

Kultura

2 maja 2017   ,

Majówka na deskach.

Między wizytami na polskich festiwalach teatralnych, spektakl „Wszystko o mojej matce” w reż. Michała Borczucha wraca na chwilę do Łaźni. Zdobywcę Grand Prix Boskiej Komedii 2016, laureata Marki, Supermarki i Transferu 2016 Radia Kraków, zobaczycie na Szkolnym 25 już 5, 6 i 7 maja o 19.00.

Tydzień później – 12, 13 i 14 maja o 19.00 kolejna okazja do zobaczenia naszej najnowszej premiery – „Ostatnich zwierząt”. Projekt zrealizowany w niezwykłej przestrzeni Domu Utopii to pomysł Magdy Szpecht – młodej reżyserki, zwyciężczyzni konkursu PARADISO podczas ubiegłorocznej edycji Boskiej Komedii.

W drugiej połowie maja po raz kolejny wybuchnie teatralna bomba – „Fuck… Sceny Buntu” w reż. Marcina Libera z aktorami znanymi m.in z wrocławskiego Teatru Polskiego w podziemiu oraz serialu „Artyści”. W prowokacyjnej, ale niepozbawionej autoironii formie, twórcy spektaklu ukazują różne formy buntu – nie tylko swojego własnego i zastanawiają się, czy bunt jest jeszcze w stanie cokolwiek zmienić. Majowe pokazy:  18, 19, 20, godz. 19.00.

Na koniec miesiąca – 27 maja, druga odsłona NOWEJ FALI – pokazów dyplomowych studentów szkół teatralnych. Tym razem zobaczymy dwa spektakle powstałe w krakowskiej PWST: „Tkaczy” w reż. Klaudii Hartung-Wójciak i „Od Ofelii do Felicji…” w reż. Rafała Szumskiego.

http://www.laznianowa.pl/laznianowalogo
https://www.facebook.com/laznianowa/

,