Michel_Kichka_15_5_15_Noc_Muzeow

Michel Kichka | Warsztaty

Kultura

24 Lut 2016   , ,

Czas by poznać KichkęM_Kichka_Drugie_pokolenie_okladka

Spotkanie z Michelem Kichką, autorem komiksu Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu.

W sobotę 27 lutego o godzinie 16 zapraszamy na spotkanie z Michelem Kichką, autorem powieści graficznej, w której przywołuje on decydujące momenty ze swojego dzieciństwa, młodości i dorosłego życia w cieniu Shoah. W rozmowie wezmą udział Maria Kobielska i Joanna Ostrowska. W czasie spotkania poruszone zostaną między innymi tematy post pamięci i pamięci dziedziczonej.

Ten wybitny izraelski karykaturzysta i wykładowca akademicki jest synem człowieka, który w czasie wojny stracił całą najbliższą rodzinę. Ojciec Kichki po kilku latach spędzonych w obozach koncentracyjnych powrócił do ojczystej Belgii. Urodziły mu się dwie córki i dwóch synów. Jego doświadczenia wojenne były dla dzieci ciężarem, od którego próbowały się wyzwolić – każde na swój sposób. Powieść graficzna Kichki jest wyjątkowa i wzruszająca – przedstawia bowiem przeżycia człowieka w szczególny sposób doświadczonego przez historię.

Oryginalne rysunki do pierwszego francuskiego wydania komiksu były prezentowane w MOCAK-u w ramach wystawy Polska – Izrael – Niemcy. Doświadczenie Auschwitz w 2015 roku.

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.

Data 27.02
Godzina 16:00
Wstęp bezpłatny.

Kolejne pokolenie – warsztaty z udziałem Michela Kichki

W sobotę 27 lutego o godzinie 11 zapraszamy na warsztaty z udziałem twórcy komiksu Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem swojemu ojcu. Michel Kichka opowiada w nim o swojej relacji z ojcem, który jako jedyny w rodzinie przeżył pobyt w obozach koncentracyjnych. W komiksie Kichki doświadczenia II wojny światowej są ciągle żywe i wywierają znaczący wpływ na wiele aspektów życia rodzinnego, takich jak wychowanie dzieci, wspólne spożywanie posiłków czy obchodzenie świąt.

W ramach wydarzenia powstanie książka artystyczna o losach kolejnych pokoleń. Warsztaty odbędą się w języku angielskim, zachęcamy do udziału młodzież i osoby dorosłe, w tym studentów i seniorów.

Data 27.02
Godzina 11:00
Wstęp bezpłatny.

https://www.facebook.com/muzeumslaskiemuzeum-slaskie
http://www.muzeumslaskie.pl

, ,