Premiera spektaklu, 16.09.2016, Muzeum +Ül¦ůskie. IV edycja Festiwalu Nowej Scenografii, ÔÇ×Miejsca, nie-miejscaÔÇŁ, fot. Rafa+é Wyrwich (4)

„Miejsce zdarzenia” // After Festiwalu Nowej Scenografii

Kultura

14 Lis 2016   , ,

Wraca kryminalna historia. Premiera spektaklu, 16.09.2016, Muzeum +Ül¦ůskie. IV edycja Festiwalu Nowej Scenografii, ÔÇ×Miejsca, nie-miejscaÔÇŁ, fot. Rafa+é Wyrwich (5)

Dobre wieści dla tych, którym nie udało się dotrzeć na wrześniową premierę spektaklu „Miejsce zdarzenia. Surrealistyczna impresja inspirowana literaturą kryminalną” Maćko Prusaka, Marty Giergielewicz i Bartłomieja Jana Sowy, przygotowanego na 4. edycję Festiwalu Nowej Scenografii. Na kolejną odsłonę prawdziwie kryminalnej historii zapraszamy już 24 oraz 25 listopada na podziemny parking Muzeum Śląskiego, gdzie przedmioty – świadkowie zdarzenia snuć będą tajemniczą opowieść.

Spektakl „Miejsce zdarzenia” to surrealistyczna opowieść o miejscu, które tak naprawdę nikogo nie interesuje. Dopiero gdy coś się zdarzy, zaczyna się zauważać jego niepowtarzalny urok lub grozę. Na parkingu podziemnym mało kto przebywa dla przyjemności. Na ogół ludzie przemykają jego alejami w poszukiwaniu swych aut, nieczuli na dyskretny urok betonowych elementów architektonicznych.

Główny, a zarazem jedyny bohater w tej niebudzącej szerszego zainteresowania przestrzeni napotyka przedmioty, które zdecydowanie nie powinny się tam znaleźć. Radio i suszarka stają się świadkami zdarzenia, o którym mogłyby wiele powiedzieć, ale wolą milczeć. Detektyw przybywający na miejsce zdarzenia, choć odrobinę rozkojarzony, musi przeprowadzić śledztwo oraz przesłuchać świadków. Bezpieczna otchłań parkingu nagle wypełnia się łopotem skrzydeł i okazuje się hitchcockowską „piwnicą psychologiczną”.

Idea, koncept, wykonanie: Maćko Prusak, Marta Giergielewicz, Bartłomiej Jan Sowa
Głosu użyczyli: Anna Błaut, Ewelina Paszke-Lowitzsch, Bartosz Woźny
Realizacja światła: Wacław Czarnecki
Realizacja dźwięku: Andrzej Bączyński
Produkcja: Muzeum Śląskie, 4. edycja Festiwalu Nowej Scenografii: Miejsca, nie-miejsca
Producent wykonawczy: Marlena Hermanowicz

Spektakl „Miejsce zdarzenia. Surrealistyczna impresja inspirowana literaturą kryminalną” 
Data 24 i 25.11.2016,
Godz. 18.00
Miejsce Muzeum Śląskie w Katowicach / ul. T. Dobrowolskiego 1 / parking podziemny, poziom -3

facebook.com/muzeumslaskie
instagram.com/muzeumslaskie
twitter.com/muzeumslaskie

, ,