Artysci_z_Krakowa

Oprowadzanie po wystawie Artyści z Krakowa.

Design, Kultura

22 Sty 2016   ,

W niedzielę 24 stycznia o godzinie 12 Muzeum MOCAK zaprasza  na oprowadzanie po wystawie Artyści z Krakowa. Generacja 1980–1990. W spotkaniu weźmie udział kilku twórców oraz współkurator Monika Kozioł.

MOCAK rozpoczął serię wystaw prezentujących dorobek artystów mieszkających i pracujących w Krakowie. Cykl inauguruje pokaz prac twórców urodzonych w latach 1980–1990.Po dokonaniu wyboru prac na ekspozycję okazało się, że dominuje na niej malarstwo. Obok niego prezentujemy również rzeźby, wideo, fotografie, rysunki oraz instalacje. Wystawa stara się pokazać najważniejsze tendencje w sztuce współczesnej Krakowa.

Pokolenie artystów urodzonych w latach 80. weszło w środowisko artystyczne nieobciążone bagażem poprzedniego ustroju, natomiast bardziej świadome mechanizmów rynkowo-kapitalistycznych. W ich realizacjach nie widać zaangażowania społecznego ani politycznego, tak wyraźnego w sztuce artystów urodzonych w latach 60. Wydaje się, że bardziej interesujące dla młodych twórców są poszukiwania metafizyczne i psychologiczne, bazujące na tworzeniu „zakamuflowanych” przedstawień postaci oraz wykorzystywanie oryginalnych narzędzi malarskich.

Wstęp w cenie biletu. Nie obowiązują zapisy.
Oprowadzanie po wystawie Artyści z Krakowa z udziałem twórców i kurator
Data: 24.01.2016 godz. 12
Miejsce: Sala audiowizualna

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowiemini lgoo mocak
Mocak
https://www.facebook.com/mocakkrakow
https://www.mocak.pl

,